Tarnobrzeg: Remiza OSP Sielec jak nowa

Dobiegła końca modernizacja budynku Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu Osiedla Sielec. Jednostka OSP z Sielca jest jedną z najstarszych w naszym mieście. Za rok będzie obchodzić 120-lecie swojej działalności.

Wczorajsza uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą, którą koncelebrował ks. Jan Kaszewicz. Następnie druhny i druhowie przemaszerowali na plac przed zmodernizowaną strażnicę. Po złożeniu raportu o gotowości pododdziałów i wciągnięciu flagi państwowej na maszt, zgromadzonych przywitał Prezes OSP Sielec, Michał Wiącek.

– Pragnę powitać serdecznie każdego z państwa. Witam przybyłych gości, mieszkańców, druhów i druhny. Nasza jednostka stale się rozwija. Zarówno pod względem wyposażenia, jak i organizacji działania. To wszystko zapewnia nam dobre funkcjonowanie. Cieszymy się, że dzisiaj możemy spotkać się z ludźmi, którzy od lat wspierają naszą społeczną działalność. Wyrażam głębokie przekonanie, że nikt z nas nie ma wątpliwości, jak ważne dla każdego strażaka jest wyposażenie w specjalistyczny sprzęt ratowniczy. Ale równie ważne jest to, by ten drogi sprzęt był przechowywany w odpowiednich warunkach oraz by strażacy ochotnicy mieli odpowiednie zaplecze socjalne, a tym samym większe możliwości niesienia pomocy potrzebującym.

– Już dzisiaj w imieniu samorządu Tarnobrzega, pragnę serdecznie pogratulować zbliżającego się jubileuszu 120-lecia Państwa jednostki. Wspaniałej historii i tradycji. Dziękuję wszystkim druhom strażakom za ich ciężką pracę. Jednocześnie mogę zadeklarować, że zrobimy wszystko by nasza współpraca z Państwem układała się jak najlepiej – mówił Przewodniczący Rady Miasta Tarnobrzega.

Uroczystość była również okazją do nadania odznaczeń strażakom, za szczególne zasługi dla ochrony przeciwpożarowej i wkład pracy wnoszony rozwój Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej. Odznaczenia zostały wręczone przez Janinę Sagatowską – Senator RP oraz Dyrektora Zarządu Wykonawczego Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Rzeszowie – druha Edwarda Szlichtę.

Sielecka remiza OSP została rozbudowana dzięki środkom z budżetu gminy Tarnobrzeg. Koszt inwestycji, to dokładnie 234 779,60 zł. Zakres robót obejmował między innymi: roboty budowlane, wymianę stolarki drzwiowej, tynki, sufity podwieszane, malowanie podłoża, docieplenie budynku, instalacje elektryczne, oświetleniowe, instalacje wody ciepłej i zimnej, kanalizacji sanitarnej, instalacji c.o. kotłowania. Budynek zyskał także nowy strop i dach.

foto&info: Dariusz Bajor/PSK

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Precz z Platformą
5 lat temu

Jeszcze mnie Platforma i SLD nie przeprosili za Mastależa . Długo mam jeszcze czekać ???! Moja cierpliwość się skończy.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x