Tarnobrzeg: Sobotni koncert FRAM-u w ramach jubileuszu 30-lecia (fotoreportaż)

W tym roku tarnobrzeskie Studio Tańca i Ruchu FRAM obchodzi 30-lecie swojej działalności. Z tej okazji przygotowano wyjątkowe koncerty, podsumowujące dorobek artystyczny zespołu.

W sobotę swoje umiejętności zaprezentowali byli tancerze zespołu, którzy na ten jeden, ważny dla nich dzień, powrócili do gniazda. Tancerze ówczesnego „Dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca Fram” po dwudziestu, a nawet trzydziestu latach, ponownie zatańczyli razem na jednej scenie, przedstawiając wybrane choreografie historycznego Framu, wielokrotnie nagradzane na ogólnopolskich festiwalach m.in. w Koninie. Ponadto, na scenie zobaczyć można było solowe etiudy taneczne byłych członków zespołu, którzy do dziś związani są zawodowo z tańcem.

Na deskach TDK wystąpił również zespół ludowy „Siarkopolanie”, od którego zaczęła się historia zespołu Fram (wówczas Mali Siarkopolanie).

W niedzielę o godz.11 i 18 w Tarnobrzeskim Domu Kultury odbędą się powtórki koncertu “Bajka wciąż trwa…” Podczas koncertów pojawią się liczne niespodzianki.

Fotoreportaż z piątkowego koncertu – tutaj

foto: Piotr Morawski

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content