Tarnobrzeg: Gorąca dyskusja o oświacie podczas ostatniej sesji Rady Miasta (video)

Analiza sytuacji w oświacie w Tarnobrzegu była głównym punktem XV sesji Rady Miasta Tarnobrzega. Po wystąpieniach Naczelnik Wydziału Edukacji i Zdrowia, dyrektorki MOZE oraz skarbniczki miasta nastąpiła burzliwa dyskusja, w trakcie której radni wypowiadali się przede wszystkim w kwestiach wprowadzonego w Tarnobrzegu „bonu oświatowego” i związanego z nim finansowania oświaty w mieście.

Szczegóły w materiale video. Zapraszamy

foto&video: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
TBGżanka
5 lat temu

I znów liczy się koszt a nie uczeń. Mniej doradców prezydenta więcej pieniędzy na oświatę. Swoją drogą co oprócz mówienia banałów robi doradca ds zdrowia p Zych? chyba że jest to zamrażarka i jakieś kierownicze stanowisko jest już szykowane (może MOPR?) Klasy są przeładowane, co szczególnie widać w podstawówkach, dzieci siedzące w pierwszej ławce są zauważane przez nauczyciela, pozostałe – od 3-4 ławki…piszą i robią co chcą, a że przepisują z błędami kogo to interesuje, że mają wadę wymowy – kogo to interesuje, że mają problemy z zachowaniem – wina rodziców. Klasy powinny liczyć max 15 osób. Biblioteka, stomatolog, stołówka i świetlica do 17.00 (jak w sp9) powinny być. A nauczyciele powinni troszkę więcej się starać, bo to dzieci i rodzice dają im pracę a nie oni dzieciom łaskę. P. naczelnik Kociuba powiedziała: „Żałuję, że prezentację zrobiłam w sposób tak mizerny…”(minuta 31) i tyle w temacie. Tabelki, koszty… to najważniejsza sprawa. A potem się dziwią, że są przedszkola niepubliczne, gdzie nauczyciele się starają o pracę choć nie mają karty nauczyciela, gdzie da się tworzyć małe grupy, gdzie są zajęcia rozwijające. I jak najwięcej demokracji w oświacie, zarządzać mieniem publicznym każdy głupi potrafi, a radzić sobie na trudnym rynku edukacyjnym już… Czytaj więcej »

tarnobrzeżanin
5 lat temu
Reply to  TBGżanka

Super wpis TBGżanka! „Klasy są przeładowane, co szczególnie widać w podstawówkach, dzieci siedzące w pierwszej ławce są zauważane przez nauczyciela, pozostałe – od 3-4 ławki…” Proponuję więc zatrudnijmy kolejnych nauczycieli aby zajmowali się uczniami od 3 ławki gdyż dzisiaj nauczyciel ogarnia tylko dwie pierwsze ławki. Na mój rozum ktoś powinien to sprawdzić i wyp…ć takiego „nauczyciela” Jak widać z tego wpisu wielu „nauczycieli” po prostu się nie nadaje.

rodzic
5 lat temu

Lubię To!

TBGżanka
5 lat temu

To, czy się nadają czy nie to jest inna kwestia, ale dzisiaj zarówno stan oświaty, jak i same dzieciaki są zupełnie inne, niż w czasach kiedy np pan Kalinka chodził do szkoły.
Popytaj nauczycieli z dłuższym stażem – jak zmieniły się dzieci w ciągu tych 15 – 20 lat.
Mamy mniej dzieci to teoretycznie powinniśmy je lepiej kształcić – więcej uwagi poświęcić zarówno uczniowi słabszemu jak i zdolnemu (przeciętniakowi też) a jak jest to posłuchaj wypowiedzi radnej Pekar – co z tego że świetlica działa, jak obcięto etaty pedagogom opiekuńczo – wychowawczym i na świetlicy rotacyjnie siedzą przedmiotowcy – zmieniając się co godzinę, bo mają okienka i tak wyrabiają pensum…
Zamknijcie wszystko, zróbcie klasy 30 paroosobowe, bo przecież wy do takich chodziliście, zlikwidujcie żeglarstwo w trójce, basen pierwszakom, zamknijcie biblioteki, stołówki, świetlice. Super! nie dawajcie dodatkowych godzin logopedom, nie zatrudniajcie asystentów nauczyciela.

Żenada. W ten sposób Tarnobrzeg nigdy się nie będzie rozwijał, tylko zacznie zjadać własny ogon. Przy pisku pani naczelnik, która nie potrafi nawet znieść tego, że ktoś ma inne zdanie od niej (choć oparte na faktach) i czepia się plotek kto co komu powiedział. Nie potrafi poradzić sobie z wymaganiami stanowiska to po co się na nie pchała.

bg
5 lat temu

A co tam robi dyrektorka MOPR-u w godzinach pracy, czyżby już w MOP-rze nie było co robić?

KASANDRA
5 lat temu

Do TBGżanki .Dobrze że Pani to napisała .Ja też tak myślę.Najważniejsze są dzieci bo to nasza przyszłość a pani naczelnik choć była nauczycielką wypowiada się stronniczo czyli”brakuje pieniędzy i tyle.Zwolnić kilu „przydupców zatrudnionych za kampanię Prezydencką i nie tylko i pieniądze się znajdą.Znalazły się na durny system głosowania .Po co to komu? Gadżet Kalinki za ogromne pieniądze Źle się dzieje w U.M a ludzie zaufali Kiełbowi.

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x