O selektywnej zbiórce odpadów na pikniku w Skopaniu (fotoreportaż)

W Skopaniu wybudowany został Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, w którym mieszkańcy gminy Baranów Sandomierski mogą nieodpłatnie przekazywać odpady komunalne objęte gminnym systemem gospodarowania odpadami komunalnymi. Z okazji uruchomienia punktu władze gminy zorganizowały w minioną niedzielę Piknik Ekologiczny.

Jedną z atrakcji pikniku były warsztaty ekologiczne „Zrób-to-sam” gdzie każdy mógł samodzielnie wykonać np.: instrumenty muzyczne (bębenki z pałeczkami, maracasy, rainsticki – dla wytrwałych nawet i całe zestawy perkusyjne); Tkanie z surowców wtórnych – opaskę na rękę, etui na telefon lub dowolnie wymyśloną rzecz; Ekolampy – powstają ekologiczne lampy z butelek typu PET. Lampy świecą od początku imprezy dzięki zamontowanym energooszczędnym świetlówkom. Każde dziecko biorące udział w warsztacie tworzy element takiej lampy – ozdabia jedną lub kilka butelek przy pomocy specjalnych, transparentnych folii.

Rozstrzygnięto również konkurs plastyczny „EKO RZEŹBA”, w którym udział wzięły dzieci i młodzież ze szkół gminnych zaś o tym zrobić z elektrośmieciami – sprzętami, których nie da się już wykorzystać, a które stwarzają duże zagrożenie dla zdrowia i przyrody podpowiadali aktorzy z krakowskiego Teatru Niewielkiego, w trakcie spektaklu ekologicznego.

info: Katarzyna Gwoździowska/MGOK
foto: Tomasz Młyniec

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content