Tarnobrzeg: Obchodzono Narodowy Dzień Sportu (fotoreportaż oraz video HD)

Sobota pełna słońca i wiele sportowych atrakcji, z których skorzystało pół tysiąca tarnobrzeżan. Tak w skrócie wyglądała III edycja Narodowego Dnia Sportu. Imprezy propagującej zdrowy tryb życia i aktywność fizyczną wśród najmłodszych.

Autorem tej inicjatywy jest Fundacja „ Zwalcz Nudę”. Jak zapewniają pomysłodawcy, celem imprezy jest zwrócenie uwagi na sportową ofertę Polski oraz możliwość darmowych treningów pod okiem profesjonalnych instruktorów w wybranych dziedzinach sportu.

– Tarnobrzeg jest miastem bardzo mocno nastawionym na sport – tłumaczy Renata Domka, naczelnik Wydziału Promocji, Sportu i Kultury UM w Tarnobrzegu – Ogromnie cieszy nas tak duża liczba uczestników. Dzisiaj każdy może sprawdzić swoje możliwości sportowe w wielu dyscyplinach sportowych

III edycja Narodowego Dnia Sportu cieszyła się w Tarnobrzegu wielkim zainteresowaniem.

– Do wspólnej zabawy zaprosiliśmy wiele stowarzyszeń sportowych z terenu Miasta – mówił Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu, Adam Strumiński.

Organizatorom udało się „namówić” do współpracy wiele tarnobrzeskich stowarzyszeń i sekcji sportowych. Możliwość treningu z drugoligowymi piłkarzami Siarki, nauka poprawnego odbijania piłki pod okiem trenera siatkówki, wspólny trening z karatekami z klubu Kyokushin, czy możliwość spróbowania swoich sił w tenisie ziemnym, to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekały na uczestników. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się ścianka wspinaczkowa oraz tor przeszkód, który przygotował klub Fitneska.

A żeby zregenerować siły po wyczerpującym wysiłku fizycznym, można było zjeść coś pysznego: zupę dyniową, kanapki, owocowe szaszłyki, pałeczki marchewkowe, czy ciasta ze szpinakiem – stoły wręcz uginały się pod ciężarem takich zdrowych przekąsek. Wszystko to przygotowali rodzice i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 3 i 1.

Każdy z uczestników zmagań podczas Narodowego Dnia Sportu otrzymał pamiątkowy dyplom oraz upominki.

info: Dariusz Bajor/UM Tarnobrzeg
video: Agnieszka Nycz

foto: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x