Natalia Partyka bohaterką! Pierwsze zwycięstwo SPAR-Zamku Tarnobrzeg w Lidze Mistrzyń!

Natalia Partyka poprowadziła KTS SPAR Zamek Tarnobrzeg do pierwszego zwycięstwa w Lidze Mistrzyń. W drugim meczu eliminacji tarnobrzeżanki pokonały Linz Froschberg 3:2 głównie dzięki Partyce, od której zwycięstwa sytuacja mistrzyń Polski zmieniła się o 180 stopni.

Na początek Li Qian nie sprostała Soni Polcanovej, ale wtajemniczone osoby wynik nie zdziwił. – Występ Qian stał pod ogromnym znakiem zapytania, bo w nocy przed planowanym wyjazdem do Linzu jej syn trafił do szpitala. Na wszelki wypadek zarezerwowaliśmy dla niej bilet na środę, ale szansa, że poleci była może 20 procentowa – tłumaczy trener Zbigniew Nęcek. Na szczęście dla Li Qian stan małego na tyle się poprawił w środę rano, że zdecydowała się wsiąść do samolotu i wieczorem dołączyła do reszty ekipy. To było ważne dla całej drużyny, aby w formie czy bez, ale Qian wystąpiła w tym meczu. – Pozostałe dziewczyny po prostu czuły się pewniej widząc ją w składzie – tłumaczy trener KTS-u.

Później wbrew oczekiwaniom przegrała Han Ying z Camelią Postoacą. – Po tej grze chciałam zakończyć karierę. Przegrałam 2:3, a we wszystkich trzech setach prowadziłam 10:8 – mówiła gorzko uśmiechnięta Ying.

Stalowe nerwy pokazała jednak Natalia Partyka, która w niezwykle trudnej sytuacji utrzymała nerwy na wodzy i pierwszego seta z Ivetą Vacenovską wygrała 21:19 oraz cały mecz 3:1. Od tej wygranej wszystko się odwróciło – Ying wypunktowała Polcanovą a Qian pomściła koleżankę i zdobyła decydujący trzeci punkt.

– Takiego meczu jeszcze nie widziałem, coś fantastycznego! – emocjonował się Bolesław Gawlik, skarbnik KTS-u, który wraz z kilkoma innymi sympatykami z Tarnobrzega dopingował na wyjeździe KTS.

Dzięki wygranej w Linzu KTS SPAR-Zamek zachował szanse na awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

LINZ AG FROSCHBERG – KTS SPAR ZAMEK TARNORBZEG 2:3

Sofia Polcanova – Li Qian 3:1 (8-8, 10, 6),
Camelia Postoaca – Han Ying 3:2 (-6, -8, 11, 10, 10),
Iveta Vacenovska – Natalia Partyka 1:3 (-19, 3, -9, -8),
Sofia Polcanova – Han Ying 1:3 (-11, 9, -3, -5),
Camelia Postoaca – Li Qian 0:3 (-9, -7, -7)

źródło: KTS SPAR Zamek Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Janusz
5 lat temu

Brawo dla dziewczyn i MEGA trenera jak i menażera w jednej osobie. Liga Mistrzów w Tbg to sie nazywa promocja miasta. Tylko szkoda ze nowy niby prezydent tego nie zauważa ze sport na wysokim poziomie to potężna reklama.I nie mam tu na myśli tylko tenisa ale również piłkę oraz kosza.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x