Tarnobrzeg: Podczas derbów odczytano list do prezydenta

W przerwie dzisiejszego meczu derbowego pomiędzy Siarką Tarnobrzeg a Stalą Mielec spiker odczytał list do prezydenta Grzegorza Kiełba. Treść listu prezentujemy poniżej.

Subskrybuj
Powiadom o
38 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
adamiak
8 lat temu

Co to za sens w tym liście ??? O co chodzi ??

ja
8 lat temu

Jacy mieszkańcy? Nadużywacie określenia. Jeżeli kilku podpisało to napiszcie ilu!

Włodek
8 lat temu

Prezydent chyba chce zniszczyć to co jego znienawidzony poprzednik tworzył. Niestety ucierpią na tym również kibice i sympatycy piłki nożnej. Przed wyborami obiecywał wszystko i wszystkim. Po wyborach obciął dotacje, zabrał plac targowy, zakazał reklamowania się spółkom miejskim, miał również nie oszczędzać na oświacie itd.

tbg
8 lat temu

za niecałe 4 lata Kiełb nie będzie nawet kandydował w wyborach po tych zgliszczach które zostawi w mieście. Jak sytuacja finansowa klubu nie poprawi się to scenariusz nie jest za wesoły – upadłość spółki i widmo startu z IV ligi ze zmienioną nazwą.

Christoph
8 lat temu

To nie wina prezydenta, że klub jest w słabej sytuacji finansowej. To miasto ma naprawdę ważniejsze wydatki niż sport, poza tym nic z klubu nie ma, gdyż jest on w rękach prywatnych, a miasto ma zerowe udziały. Proponuję więc, żeby to Panowie działacze wzięli się w garść i oprócz szukania sponsorów zastanowili się, jak przyciągnąć kibiców na stadion. Ceny biletów na pewno temu nie służą. Osobiście proponowałbym bilety w cenie 5 zł ulgowy, 10 zł normalny. Dodatkowo na sektory gdzie jest tzw. młyn, wszyscy – niezależnie od wieku – powinni wchodzić płacąc bilet ulgowy, jeżeli oczywiście będą dopingować zespół. Trzeba jakoś zachęcać chłopaków, którzy przez cały mecz nie oszczędzają gardeł i robią nierzadko całkiem dobrą oprawę. Poza tym, skoro sytuacja jest naprawdę taka zła, należy się rozglądnąć za nowym właścicielem dla klubu, jeśli obecni włodarze nie chcą by należał on do miasta, a sami nie potrafią sprawić by przychody znacząco się zwiększyły. A może pomyśleć by bilety na sektor rodzinny były również za 5 zł, dla wszystkich? A dla kobiet za symboliczną złotówkę? Można dużo fajnych rzeczy zrobić, tylko potrzeba do tego zaangażowania i pomysłów. Najlepiej wszystko zwalić na Kiełba i powiedzieć, że jest zły. Pamiętajcie tylko, że to jest… Czytaj więcej »

tbg
8 lat temu
Reply to  Christoph

wszystko ok ale kandydat na prezydenta Grzegorz Kiełb przed wyborami powiedział że nie obetnie dotacji dla klubu a obciął. Po drugie zabronił spółkom miejskim reklamować(czyli wspierać) klub. Dochody z placu targowego również zabrał a w wielu miastach własnie te dochody są przekazywane na kluby. Przynajmniej ja mam do niego o to żal. Oszukał mnie oraz wielu mieszkańców. Co do reszty Twojego wywodu masz rację.

Steza
8 lat temu

Ktoś chyba niezbyt skupiony pisał ten list. Jest chaotyczny i niezbyt wiadomo o co chodzi autorom. Piszą w imieniu mieszkańców, ale nie wszyscy mieszkańcy z nimi się zgadzają. Właściciele klubu winni się bardziej starać. Niech udziałowcy złożą się i dofinansują swój klub. A może treningi dla dzieci i młodzieży prowadzić odpłatnie? Takie skomlenie jak w tym liście to żenada.

Janusz
8 lat temu

odkąd kasa z targowiska nie idzie na Siarkę mój portfel jest znacznie grubszy.

Magura
8 lat temu

Czy jedyne co potrafią,,działacze”,to wyciągać ręce do miasta po kasę?A może bliżej macie do swoich kieszeni?!I bardziej to moralne,ale sorry-to nietrafiony argument do was.Taki mieliście świetny plan-stworzyć spółkę opartą na wpływach z miasta i spółek im podległych,czyli cudzych pieniądzach,a profity do waszej kieszonki..Cudne to panowie kolesie.Aż się rozczuliłem nad wami,że plan spalił na panewce.A tak naprawdę to mnie szlag trafia,że przez takich ludzi klub stacza się do 4ligi.I od tego nie ma odwrotu,bo póki oni będą w klubie, w takiej strukturze klub będzie istniał,to nikogo z kasą nie zobaczymy.Ba-nawet o kibiców trudno,bo nikt nie chce wspierać tych cwaniaków.I wielu mieszkańców dlatego nie przychodzi na mecze.A najbardziej cierpią zawodnicy,którzy starają się,jak rzadko kiedy a nie dostają żadnego wsparcia.Nie zawinili nic a najbardziej się na nich to odbija.Cygan zawinił a kowala powiesili..

adamiak
8 lat temu

Dlaczego wszyscy mamy się DODATKOWO zrzucać na prywatny klub mastalerza i jego kolesi ???? Mieszkańcy Tarnobrzega nie chcą tego robić !!!!

Chryzantemy złociste
8 lat temu

Mieszkaniec Tarnobrzega – czemu kibice sami nie złożą się na klub? Po 50 zł miesięcznie? Czy Wy macie pojęcie jak nadęty jest budżet miasta?? Panie Doktor I Panie Broda – zebrać kibiców i składke.

Głosowałem na G. Kiełba !
8 lat temu

Ani grosza na kopaczy ! Ani grosza na kopaczy ! Ani grosza na kopaczy !

By żyło się lepiej. Piłkarzom
8 lat temu

Niech płacą właściciele klubu : Norbert , Niedbałowski, Kołek , Skowron , Zych i inni biznesmeni z Po …

WSZYSTKO JASNE
8 lat temu

Po tych wpisach „szaleńca” wszystko stało się jasne, jaśniejsze. Miłościwie panującemu prezydentowi i jego świcie po prostu nie podobają się właściciele klubu, biznesmeni z PO. Byle tylko im dojebać, nie patrząc ilu mieszkańców i sympatyków klubu oberwie przy tym rykoszetem. Niech miasto nie dokłada do żadnej inicjatywy stworzonej dla mieszkańców, bo po co. Nie ważne czy to organizowanej przez prywaciarzy czy stowarzyszenia lub zapaleńców. Po co, niech się sami finansują a zaoszczędzone pieniążki wydajmy na zmniejszenie bezrobocia wśród swoich. Powiększmy budynek UM i zatrudnijmy kolejnych znajomych królika. Obecnie panujący w tym temacie podobno pobił już dawno swojego poprzednika.

górnik
8 lat temu

Jest „super” …. Co by tu jeszcze panowie spie….ć.

By żyło się lepiej. Kolegom z PO
8 lat temu

Norberta z nagrodami po 12 tyś złotych dla urzędników ciężko będzie przebić.

Weteran
8 lat temu

Christoph, opisałeś się, a nie napisałeś rzeczy najważniejszych, że Prezydent po wymuszeniu zmiany Prezesa Klubu, obiecał wykupienie udziałów w 51% przez miasto i co? Lepiej napisz na jakim stanowisku siedzisz w Urzędzie Miasta, albo pisz prawdę.Gdzie obiecany sponsor za 300000zł przez włodarza jak tylko się zmieni Prezes? Wiec przestań pieprzyć o prywatnym klubie, trolu miejski.

Christoph
8 lat temu
Reply to  Weteran

Po pierwsze, Kolego – to proszę mnie nie obrażać, gdyż w swoim poście dopuściłeś się popełnienia przestępstwa z art. 216 § 2 Kodeksu karnego, które jest zagrożone karą grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Dokonałem już zrzutu ekranu z Twoim postem i teraz oczekuję PUBLICZNYCH przeprosin za nazwanie mnie „miejskim trollem”. Jeśli odwołasz to co napisałeś, sprawę uznam za zamkniętą. W przeciwnym wypadku, podejmę odpowiednie kroki prawne w celu wykrycia Twojej tożsamości i ukarania Cię. Masz niestety pecha, bo trafiłeś na kogoś kto zajmuje się podobnymi sprawami na co dzień, poza tym uważam, że również w Internecie dyskusja nie może spadać poniżej pewnego poziomu i Twój przykład może być dla innych postrachem na przyszłość (chyba, że wycofasz się ze swoich słów jak już wspominałem). Po drugie, radziłbym zapoznać się najpierw, czym jest trollowanie, bo wyraźnie nie masz pojęcia, jakich słów używasz. Po trzecie, nie „siedzę” na żadnym stanowisku w Urzędzie Miasta, prawdę mówiąc nie jestem w jakikolwiek sposób związany z obecnym Prezydentem i nie każde Jego działanie mi się podoba, a w samym Tarnobrzegu bywam gościnnie. Swoim komentarzem wyraziłem swoje zdanie, gdyż uważam, że albo klub jest w rękach prywatnych – a wtedy właściciele powinni go wspierać tak,… Czytaj więcej »

Krzysztof
8 lat temu
Reply to  Christoph

Spokojnie, od trolla do trollowania jeszcze daleka droga – taki bystrzacha na sobie tylko znanym poziomie powinien to wiedzieć. On odniósł się do tego, co ogłosił przed kamerami obecny prezydent – Wycofał się z tego? Jego sprawa, ale to tylko o nim świadczy i to on na siebie patrzy w odbiciu lustrzanym, ale żeby zaraz na każde pierdnięcie wydobywać paragrafy? Śmieszne i zarazem niepoważne.

Christoph
8 lat temu
Reply to  Krzysztof

„Od trolla do trollowania jeszcze daleka droga” – ciekawe stwierdzenie. To może odpowiesz mi, czym te pojęcia się różnią? Dla mnie to jest jedno i to samo, ba, nazwanie kogoś trollem jest bardziej obraźliwe niż stwierdzenie, że trolluje. „Wycofał się z tego? Jego sprawa, ale to tylko o nim świadczy i to on na siebie patrzy w odbiciu lustrzanym, ale żeby zaraz na każde pierdnięcie wydobywać paragrafy? Śmieszne i zarazem niepoważne.” – widzisz, nie do końca jego sprawa, bo naruszył moje dobro osobiste, czyli obrażając mnie wkroczył w zakres „mojej sprawy”. Nie szukam paragrafów za „każde pierdnięcie”, wymagam jedynie, by dyskusja stała na przyzwoitym poziomie, bo nikt nie ma prawa kogokolwiek obrażać, tym bardziej, jeśli nie rozumie znaczenia danego słowa. I jak dla mnie nie jest to ani śmieszne, ani niepoważne. Jak ktoś nie potrafi dyskutować, niech lepiej nie pisze.

sympatyk klubu
8 lat temu

Konferencje prasowe G.Kiełba są na nadwisla24, w których prezydent mówił otwarcie że ma sponsora na 300.000 ale warunkiem ujawnienia go była dymisja Dziedzica. Jest zapis konf. na której Kiełb tłumaczy po dymisji prezesa klubu dlaczego sponsor się „wycofał” Czyli co? Znajdziesz na to jakiś paragraf? Prezydent również miał kupić udziały w klubie, miasto miało mieć pakiet większościowy. Nie kupiło udziałów. Znajdziesz na to jakiś paragraf? Takie gierki do niczego dobrego nie prowadzą. Klub jest zadłużony i grozi mu upadłość. Gdyby dostawali od każdego to prezydent miałby jakiś argument ale zawodnic mu go nie dali.

Christoph
8 lat temu
Reply to  sympatyk klubu

Powtarzam, jeśli uważasz, że przekroczył uprawnienia, złóż zawiadomienie do prokuratury. A jeśli nie jesteś pewien, nie wypowiadaj się i nie oskarżaj. Ja nie mam wiedzy na ten temat, wiem tylko że prezydent nie jest od sponsorowania prywatnych spółek. Dostali dotację na CAŁY rok, wydali większość na rundę wiosenną, teraz nie mają. Czy to problem miasta? Jeśli uważasz, że tak, to zapytaj każdego normalnego przedsiębiorcę – trzeba planować budżet tak, żeby starczyło na wszystko.

Weteran
8 lat temu

Christopf nie musisz mnie szukać możemy się spotkać ( czekam na propozycję)i porozmawiać, a co do przeprosin to chyba oszalałeś.Posty powyżej to jasno określają.
Kolejny „wybitny” prawnik wspierający Prezydenta, gratuluje.

Christoph
8 lat temu
Reply to  Weteran

Posty powyżej w żaden sposób nie determinują kwestii, po czyjej stronie leży racja. Mogłeś je przecież sam napisać, używając innych nicków. Okaże się to jednakże dopiero wtedy, gdy adresy IP zostaną zidentyfikowane.
Jeśli chcesz, możesz oczywiście podać swoje dane i możemy porozmawiać, jednakże jak już powiedziałem, warunkiem jakiejkolwiek ugody będzie PUBLICZNE (pod tym artykułem) odwołanie swoich słów i przeproszenie mnie. Na to się raczej nie zanosi, więc jeśli nadal tkwisz przy swoim, możemy się spotkać, w nieco innych okolicznościach. I nie – to nie jest żadne straszenie, ale nie pozwolę sobie na obrażanie mnie tylko dlatego, że moje zdanie komuś nie pasuje. Wiem jakie mam prawa oraz co mogę napisać, a czego nie. Wiem też, jak egzekwować naruszenie własnych praw przez inne osoby i chociaż wolałbym ich nie egzekwować to często niektóre osoby mądrzeją dopiero po usłyszeniu wyroku Sądu, a szkoda. Pozdrawiam i proponuję przeanalizować swoje zachowanie, oraz przepisy, które wcześniej przytoczyłem.

Stefan
8 lat temu
Reply to  Christoph

zrób to po prostu a nie strasz…

Christoph
8 lat temu
Reply to  Stefan

Spokojnie 😉

tarnowies
8 lat temu
Reply to  Christoph

Patrzcie jaki ważny. Pewnie ma włos na żelu i disco polo w słuchawkach. Naczytal się kodeksów i zastraszania. Pewnie konfident. Jak trolu podasz nazwisko swoje to jest wolny kraj i wolność slowa także. A jak nie chcesz być obrazany to lepiej sie zajmij czymś innym a nie Internetem. Proponuję twins zabawę z Niesiolowskim. Będziesz miał roboty po uszy.

adamiak
8 lat temu

Miasto przecież sponsoruje klub , chodzi tylko o to , że nie będzie dokładać więcej bo nie ma za tym żadnego argumentu – są lepsze ( ważniejsze ) obszary na wydawanie kasy niż finansowanie kilku spryciarzy , którzy zrobili skok na miejski klub .

Tommy
8 lat temu

Otóż to – są ważniejsze sprawy w mieście niż ciągłe dofinansowanie z publicznej kasy Norbertom, Robertom, Darkom i innym akcjonariuszom spółki Siarka ich zabawy w Barcelonę. Niech się sami zrzucą na to jak im z dotacji nie wystarcza.

Rycho
8 lat temu

Gdy robotnik zarobi pewną kwotę pieniędzy to mając na utrzymaniu rodzinę tak gospodaruje pieniędzmi aby wystarczyło do następnej wypłaty. Otóż KS Siarka (piłka nożna) dostała swoją roczną wypłatę i niestety akcja skok na 1 ligę się nie udała. Nie udało się postawić prezydenta pod ścianą i faktem dokonanym. Przejedzono bezmyślnie dużą część pieniędzy – a to zatrudniono słabych zawodników (kto odpowiedział za straty finansowe w tym względzie) , a to zatrudniono i płacono niezłą kasę nieudacznikom trenerskim którzy mieli jakieś wizje – kto odpowiedział za zmarnowanie kasy. Czytając wiele wywodów na te tematy zastanawia fakt dlaczego nie marudzi ani Z.Nęcek , ani Z.Pyszniak. Chyba dlatego nie marudzą bo potrafią gospodarować przyznanymi finansami i potrafią ruszyć dupy w szukaniu kasy co im dość dobrze wychodzi. A co robią właściciele lub aż dwóch prezesów Siarki. Ano jeden to emeryt i czy ma pojęcie o finansach i załatwianiu kasy mając przeszłość w CBŚ. Śmiem w to wątpić. Przy okazji gdzieś tam kandyduje więc raczej bliższe są dla niego annały władzy ogólnopolskiej niż nasz KS. A vice ? Cóż, brak słów – ciekawe co pomyśli potencjalny sponsor dzwoniąc do viceprezia i dowiadując się że właśnie w tym czasie ciągnie służbę 24 godzinną w firmie… Czytaj więcej »

franek
8 lat temu

Rycho bardzo dobrze napisałeś ci ludzie nie mają pojęcia o prowadzeniu klubu,najlepiej to żeby ktoś przyszedł dał i wypad . Gdzie jest kasa która była przeznaczona na klub , ano wszyscy wiemy. SIARKA przepadnie przykre to ale niestety prawdziwe,gdzie wtedy będą ci prezesi(pisze to ze śmiechem) nibyudziałowcy. Żaden z nich już się nie wypowiada siedzą cicho i obgryzają pazury i patrzą na swój interes ,długi rosną i będą rosły ZOSTAWIĄ PO SOBIE ŚMIERDZĄCE GÓWNO a niech się inni martwią. Wystarczy mieć coś w głowie i sumienne podejście do rzeczy ,ale tego nie ma (w głowie na pewno) manna z nieba nie zleci bo limit manny wyczerpany

KASANDRA
8 lat temu

Trochę mniej „rybowatych ” w tych komentarzach ale szczekają w swoim tonie. Kiełb oszukał wszystkich ,wyborców .kibiców choć to oni swoimi głosami pomogli Kiełbowi w kampanii. Siarka to nasze wspólne dobro i jeżeli ktoś nie rozumie tego listu to jest albo pisowcem ,albo eunuchem który większość czasu spędza na kanapie z pilotem w ręku .Przypominam tylko że kibice Siareczki też płaca podatki w tym mieście i mamy prawo do oglądania meczów Siarki. Kto tego nie rozumie niech sie nie wypowiada.

Gal niejaki anonim
8 lat temu

Świat oszalał. Niejaki „Weteran” nazwał w komentarzu niejakiego „Christoph” „miejskim trolem” Christoph znawca prawa, poczuł się urażony i grozi procesem. Kogo tak na prawdę „obraził” Weteran? Czy sąd rozpatrzy sprawę obrazy anonimowego nicka? Bardzo proszę o publiczną informację kiedy zakończy się proces gdyż umieram z ciekawości.

Christoph
8 lat temu

W internecie nie ma anonimowości, a każdy kto tak uważa niestety jest w błędzie. I wbrew temu co piszesz obraźliwy komentarz w internecie nie jest obrazą anonimowego nicka, a osoby fizycznej ukrytej pod tym nickiem, niezależnie kim ona jest. Proponuję zapoznać się z kilkoma monografiami dotyczącymi art. 216 Kodeksu Karnego oraz metod wykrywania przestępstw tego typu w sieci.
Co do informacji, kiedy zakończy się proces, to niczego nie mogę zagwarantować, gdyż Sąd może zadecydować o wyłączeniu jawności sprawy. Poza tym na tym portalu raczej nie ma technicznej możliwości udostępniania skanów. I to nie ja oszalałem 🙂 Wystarczyło zwykłe „przepraszam” a sprawa już dawno zostałaby zamknięta 🙂 Szkoda, że nie każdego stać na tak drobny gest.

mieszkaniec
8 lat temu
Reply to  Christoph

No nie wierze co się tu dzieje, taki sposobem chcecie uciszyć niezadowolonych fanów piłki nożnej? Proszę was.. Taka rada, nie kierujcie słów do nikogo tylko piszcie ogólnikowo i żaden cwaniaczek nie zagrozi wam procesem (który i tak się nie odbędzie)

zeco
8 lat temu

Christoph a kupe juz dzis robiles?

Christoph
8 lat temu

To mój ostatni post. Żałuję, że wdałem się z niektórymi osobami w dyskusję na tym poziomie. Ubolewam, iż z tematu tego artykułu dyskusja, a właściwie nienawistne komentarze przeniosły się na inne kwestie. Osobiście nie miałem takich intencji, szkoda, że niektórzy potrafią prowadzić jedynie argumentację ad personam, a nie ad rem. Gdy przeglądam inne artykuły na tym portalu, a także na innych dotyczących miasta Tarnobrzega, często widzę podobny „poziom” postów. Niezależnie od zdania jakie ktoś posiada na dany temat należy szanować innych uczestników dyskusji. Ja nikogo nie obraziłem, a w kilku postach zostałem bezpodstawnie znieważony. Może w tym mieście ktoś inny na moim miejscu odpowiedziałby, rewanżując się bardziej soczystą zniewagą. To nie w moim stylu, szanuję każdego i oczekuję tego samego w stosunku do mojej osoby. Jeśli w tym mieście o każdą sprawę będą tego typu wojenki między zwolennikami NM i zwolennikami GK, nie wróżę temu miastu dobrej przyszłości. A co do sytuacji Siarki, to moim zdaniem wina leży po stronie działaczy a nie prezydenta i mam prawo tak sądzić. A na koniec muszę stwierdzić, że dziwię się, iż administrator tego portalu nie moderuje/usuwa postów, które wypełniają znamiona przestępstwa, albo wykraczają poza ramy dyskusji, usuwa zaś linki do innych stron. Jaki… Czytaj więcej »

zeco
8 lat temu

No dobrze juz zrozumialem ale nadal nie odpowiedziales czy juz robiles dzis kupę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
38
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content