Dwie bramki samobójcze i przegrana Wisły Sandomierz w Poroninie

Wisła Sandomierz przegrała w Poroninie z miejscowym Porońcem 1:3 (1:1) w meczu 13. kolejki III ligi małopolsko-świętokrzyskiej. W całym spotkaniu Wiślacy strzelili aż trzy bramki, jedną na swoje konto zaś dwie na konto gospodarzy.

Jedyną bramkę dla Wisły strzelił w 14 minucie Bartosz Szepeta, wykorzystując podyktowany przez sędziego rzut karny. W dalszej części spotkania bramki zapisywane już były tylko na konto gospodarzy meczu, najpierw gola samobójczego strzelił w 45 minucie Tomasz Wolan, zaś tuż po wznowieniu gry po przerwie, dorobek bramkowy Porońca podwyższył Dawid Korona. Wynik spotkania na 3:1 dla gospodarzy ustalił w 70 minucie Łukasz Dudzik.

W ramach 14. kolejki Wisłę czeka mecz w Krakowie z miejscową Garbarnią. Spotkanie rozegrane zostanie w piątek 30. października, początek godz.13.30.

PORONIEC PORONIN – WISŁA SANDOMIERZ 3:1 (1:1)

0:1 – Szepeta 14′ (k)
1:1 – Wolan 45′
2:1 – Korona 46′
3:1 – Dudzik 70′

Poroniec: 1. Mateusz Zając – 7. Paweł Kępa (34, 15. Michał Gryźlak), 16. Barłomiej Piszczek, 20. Marcin Pluta, 25. Szczepan Kogut – 13. Janusz Wolański (88, 19. Jan Stopka), 3. Marcin Malinowski, 22. Paweł Nowak, 10. Rafał Gadzina (72, 8. Mariusz Łyduch), 18. Piotr Madejski (63, 17. Łukasz Dudzik) – 9. Maciej Żurawski

Wisła: 1. Jakub Kozłowski – 3. Grzegorz Zimoląg (46, 6. Arkadiusz Kosno), 24. Daniel Beszczyński, 13. Dawid Korona, 14. Daniel Chorab – 9. Tomasz Wolan (83, 11. Jakub Kwiecień), 8. Roman Mykytyn, 10. Bartosz Szepeta (80, 7. Patryk Świrk), 5. Bartosz Madeja, 19. Mirosław Kabata – 15. Jakub Łata (70, 17. Łukasz Adamczyk)

żółte kartki: Malinowski – Kabata, Szepeta, Mykytyn
czerwona kartka: Kabata (64′ minuta, za drugą żółtą)

WYNIKI POZOSTAŁYCH SPOTKAŃ ROZEGRANYCH W RAMACH 13. KOLEJKI III LIGI MAŁOPOLSKO-ŚWIĘTOKRZYSKIEJ: Podhale Nowy Targ – Garbarnia Kraków 1:4, Poprad Muszyna – Beskid Andrychów 1:1, Wisła II Kraków – Soła Oświęcim 1:3, Korona II Kielce – Łysica Bodzentyn 2:4, Unia Tarnów – Spartakus Daleszyce 1:1, Hutnik Nowa Huta – Cracovia II 4:0, Wolania Wola Rzędzińska – Sparta Kazimierza Wielka 5:3, KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski – Czarni Połaniec 4:0

AKTUALNA KLASYFIKACJA III LIGI MAŁOPOLSKO-ŚWIĘTOKRZYSKIEJ ZA 90MINUT.PL

Kilka dni przed spotkaniem ligowym sandomierska Wisła rozegrała mecz w ramach IV rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu. Z czwartoligowym rywalem GKS Rudki podopieczni trenera Mażysza poradzili sobie bez żadnych problemów, aplikując rywalom aż 8 bramek, nie tracąc przy tym żadnej. Hat-tricka w tym spotkaniu zaliczył Tomasz Wolan.

GKS RUDKI – WISŁA SANDOMIERZ 0:8 (0:3)

0:1 – Wolan 9′
0:2 – Wolan 16′
0:3 – Wolan 23′
0:4 – Łata 61′
0:5 – Łata 67′
0:6 – Kwiecień 80′
0:7 – Beszczyński 81′ (k)
0:8 – Szepeta 87′ (k)

GKS: 1. Dawid Rafalski – 8. Mateusz Kołodziejski, 16. Bartosz Borowiec (60, 18. Karol Świstak), 3. Radosław Dawidowicz, 14. Mariusz Łebek, 10. Patryk Barucha, 17. Bartosz Wiecha (70, 13. Michał Jagiełło), 9. Sławomir Kosmala (40, 20. Arkadiusz Treska), 7. Sebastian Salwerowicz, 15. Robert Piekarz, 2. Przemysław Świstak (71, 19. Grzegorz Wiecha)

Wisła: 12. Mateusz Strąk – 6. Arkadiusz Kosno, 24. Daniel Beszczyński, 8. Roman Mykytyn, 4. Paweł Bażant – 17. Łukasz Adamczyk, 10. Bartosz Szepeta, 7. Patryk Świrk, 11. Jakub Kwiecień, 15. Jakub Łata – 9. Tomasz Wolan (55, 14. Daniel Chorab). żółte kartki: Salwerowicz, B.Wiecha, Dawidowicz – Szepeta