Przegrana koszykarzy Siarki w Toruniu

Świetna końcówka meczu w wykonaniu Danny’ego Gibsona pozwoliła Polskiemu Cukrowi Toruń na pokonanie Siarki Tarnobrzeg 84:77. W spotkaniu w barwach tarnobrzeskiej drużyny nie wystąpił kontuzjowany Kacper Młynarski.

Siarka bardzo dobrze weszła w ten mecz, a po kilku minutach zanotowała serię 11:0 i prowadziła aż 19:6. W tym fragmencie szczególnie wyróżniał się Zach Robbins, z którym spore problemy w obronie mieli gospodarze. Co ciekawe – do końca pierwszej kwarty tarnobrzeżanom udawało się utrzymywać taką przewagę, głównie dzięki dobrej dyspozycji Gary’ego Bella. W drugiej części meczu Polski Cukier zdobył siedem punktów z rzędu bez odpowiedzi rywala i po trójce Łukasza Wiśniewskiego zbliżył się na cztery punkty. Trójki Jakuba Zalewskiego i Daniela Walla pozwoliły gościom wygrywać nawet 12 punktami. Wiśniewski zmniejszył te straty na koniec pierwszej połowy do stanu 36:44.

W trzeciej kwarcie dzięki trafieniom Maksyma Kornijenki zespół trenera Jacka Winnickiego na chwilę wyszedł na prowadzenie. W końcówce tej części meczu sześć punktów z rzędu zdobyła jednak Siarka i znowu zdobyła przewagę – tym razem 61:52. Czwarta kwarta była świetna w wykonaniu Danny’ego Gibsona. Amerykanin w pojedynkę przesądzał o losach spotkania. Kluczowe było jego 11 punktów z rzędu od stanu 69:74 do 80:74. Z tego rywale nie potrafili się już otrząsnąć i ostatecznie to Polski Cukier wygrał cały mecz siedmioma punktami.

Danny Gibson był najlepszym strzelcem torunian w tym meczu – zdobył 24 punkty i cztery asysty. Łukasz Wiśniewski dołożył do tego 22 punkty i sześć asyst. Gary Bell zanotował dla Siarki 18 punktów i pięć asyst.

W ramach 9. kolejki Siarka Tarnobrzeg podejmie we własnej hali Start Lublin. Lubelska drużyna w minionej kolejce przegrała z Energą Czarni Słupsk 72:91 i z bilansem dwóch wygranych spotkań ( z Polpharmą Starogard Gdański i WKS Śląsk Wrocław) i siedmiu porażek plasuje się na piętnastym miejscu. Siarka zajmuje dziesiątą lokatę mając na swym koncie trzy wygrane i cztery porażki. Mecz rozegrany zostanie w sobotę 5. grudnia br., początek godz.18.

Polski Cukier Toruń – Siarka Tarnobrzeg 84:77 (19:30, 17:14, 16:17, 32:16)

Polski Cukier: Gibson 24 (5×3), Wiśniewski 22 (2×3), Korniienko 9 (1×3), Cummings 8, Perka 6 (1×3), Sulima 5, Michalak 4, Milosević 4, Michalski 2, Lisewski 0, Bochno 0
Siarka: Bell 18 (3×3), Robbins 14 (10 zb), Zalewski 13 (3×3), Patoka 13 (1×3), Wall 9 (1×3), Harris 8 (2×3), Paul 2, Pandura 0