Sandomierz: Pływacy zmierzyli się w ramach I Nocnych Zawodów (fotoreportaż)

I Nocne Zawody Pływackie odbyły się na basenie miejskim w Sandomierzu, w miniony piątek. Pierwsze wyścigi rozpoczęły się o godzinie 22, ostatnie zaś konkurencje zakończyły się tuż przed północą.

Celem imprezy była popularyzacja pływania wśród osób dorosłych i promocja aktywnego stylu życia. Oprócz gospodarzy w zawodach rywalizowali również sportowcy m.in. z Gorzyc i Tarnobrzega.

Zawody odbywały się na dystansach: 50m st. dowolnym, 100m st. klasycznym, 100m st. dowolnym, 400m st. dowolnym, w kategoriach: kobiety: K1(18 rok życia – 35 r.ż.), K2(pow. 35r.ż.); mężczyźni: M1(18r.ż. – 35 r.ż.), M2(pow. 35r.ż.). Mimo iż rywalizacja była zacięta, to odbywała się w duchu fair – play. Zdobywcy pierwszych trzech miejsc na każdym z wyścigów otrzymali pamiątkowe dyplomy, zaś wśród wszystkich uczestników rozlosowano drobne upominki.

Już wkrótce amatorzy pływania będą mieli kolejny raz okazję do rywalizacji, na 23. stycznia 2016 roku zaplanowano bowiem I Zimową przeprawę Wisłą wpław „Daj nura w Wiśle”

Organizatorem zawodów był MOSiR Sandomierz, przy wsparciu Uczniowskiego Klubu Sportowego „Foka Sandomierz” oraz Ratownictwa Wodnego Sandomierz Grupa Patrolowo-Interwencyjna.

foto&info: Michał Karelus

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content