Najbardziej polecane aplikacje na Smartfona

Smartfon staje się głównym centrum rozrywki. Aby w pełni wykorzystać jego potencjał, należy wyposażyć go w szereg najpotrzebniejszych aplikacji. Dokonaliśmy wyboru paru, naszym zdaniem najlepszych programów na rynku. Co musi mieć nasze urządzenie?

Przy wyborze smartfona często zadajemy sobie  pytanie “do czego będzie on nam służył?”. Jedną z pierwszych odpowiedzi jest ogólne spektrum zastosowań. Pod tym dość skomplikowanym stwierdzeniem znajdują się… aplikacje. Jeśli jeszcze nie macie wymarzonego smartfona to porównywanie telefonów z Komórkomat.pl może wydać się niezwykle pomocne. Jeśli Wasz ulubiony sprzęt znajduje się już w Waszej kieszeni to powinniście „nakarmić” go potrzebnymi aplikacjami.

INSTALUJĄC APLIKACJE OSZCZĘDZAJ PAMIĘĆ!

Nowoczesny smartfon to przede wszystkim “goły” system operacyjny. Aby móc w pełni wykorzystać moc drzemiącą w naszym urządzeniu, konieczne jest zainstalowanie szeregu najpotrzebniejszych aplikacji. Wyobraźmy sobie, że nasz mały przyjaciel to komputer. W zależności od jego przeznaczenia, kolejne oprogramowanie znacznie zwiększa jego funkcjonalność. Na co musimy zwracać uwagę przy doborze najlepszych apek? Ważną rzeczą jest taki dobór oprogramowania, aby zbytnio nie obciążał zasobów naszego telefonu. Zasada jest prosta – im więcej pamięci RAM tym więcej aplikacji możemy zainstalować, bez zbytniego obciążania urządzenia.

APLIKACJE SPOŁECZNOŚCIOWE

Obecnie najpopularniejszymi aplikacjami są serwisy społecznościowe. Dzięki zainstalowaniu Facebooka, Twittera oraz Instagrama, nasz telefon uzyskuje wszelkie funkcje społecznościowe – nie da się efektywnie korzystać ze smartfona, który nie ma zainstalowanych poniższego oprogramowania. Użytkownicy ceniący wydajność, muszą przygotować się na mały szok. Wraz z najpopularniejszym Facebookiem musimy zainstalować obowiązkowego Messengera. Aplikacja ta potrafi skutecznie wykończyć nawet największą baterię.

APLIKACJE BIUROWE

Funkcje biurowe mogą być obsługiwane dzięki narzędziom Google. Producent systemu Android obecnie dysponuje najbardziej wydajnymi i funkcjonalnymi aplikacjami, przeznaczonymi do biura. Standardowym pakietem są Dokumenty oraz Arkusze, będące odpowiednikiem komputerowego Worda oraz Exela od Microsoftu. pełna unifikacja online pozwala na dostęp do naszych dokumentów z każdego komputera i miejsca na świecie.

APLIKACJE MUZYCZNE

Audiofile powinni zwrócić swoją uwagę w stronę Shazam. Jest to najlepsza na rynku przeglądarka utworów muzycznych z wbudowaną funkcją rozpoznawania wybranych kawałków. Z pewnością znajdą się osoby, które jadąc samochodem (lub innym środkiem transportu) słuchały radia, w którym leci fajna, bliżej nieokreślona piosenka. Dzięki Shazam nasz smartfon zmienia się w prawdziwą encyklopedię. Wystarczy jedno kliknięcie, aby poznać interesującą nas melodie. Największym minusem tego rozwiązania jest konieczność włączenia transmisji danych.

APLIKACJE FINANSOWE

Aplikacje bankowe pozwolą nam na pełna kontrolę naszych finansów. Każdy obecny na rynku bank dysponuje swoim własnym programem. Przykładowo Usługi Bankowe w T-Mobile Banku umożliwiają dokonywanie przelewów, zarządzanie kontem itp. Podsumowując – jeśli dysponujecie kontem w banku to warto zainstalować dedykowaną aplikację, choćby w celach bezpieczeństwa naszych pieniędzy.

POBUDKA I SPRZĄTANIE – DWIE WAŻNE RZECZY

Jeśli wstajecie o wczesnych porach, Timely może okazać się doskonałym wyborem. Jest to obecnie najpopularniejszy… budzik, z wbudowaną funkcją minutnika oraz stopera. Ogromna ilość pozytywnych komentarzy stawia tą ciekawą apkę na podium. Ostatnią ważną częścią są tzw. narzędzia do czyszczenia naszego urządzenia. Tutaj bezapelacyjnie króluje Clean Master oraz Battery Doctor. Oba programy dbają o baterię smartfona oraz kondycję pamięci RAM i miejsca na pliki. Warto się nimi zainteresować.

APLIKACJE OPERATORÓW

Na koniec wspomnijmy o polskich operatorach. Zarówno oferta na kartę (m.in.: Plush czy Heyah), jak również abonament (Play, Orange, T-Mobile) dysponują swoim własnym oprogramowaniem do zarządzania kontem. Przykładowo T-Mobile załącza w swoich smartfonach “Mój T-Mobile”, pokazujące stan pakietów, ostatnią fakturę czy połączenia. Warto z tych narzędzi korzystać, w celu kontroli m.in. wydatków. Opinie o jednym z nich znajdziecie pod tym adresem: https://komorkomat.pl/opinie-plus/

Przy wyborze poszczególnych aplikacji warto sięgnąć po jej opinie w Sklepie Play bądź App Store. Wybierajmy rozsądnie!

materiał partnera