Sandomierz: Ulicami miasta przeszedł Orszak Trzech Króli (zdjęcia)

Blisko 300 osób wzięło udział w Orszaku Trzech Króli, który przeszedł ulicami Sandomierza w Święto Objawienia Pańskiego, 6 stycznia br. Trzy barwne korowody z poszczególnymi biblijnymi Mędrcami na czele wyruszyły z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego, Nawrócenia św. Pawła oraz z Matki Bożej Królowej Polski, by następnie spotkać się przed Stajenką, usytuowaną na Rynku Starego Miasta.

Orszak, który nawiązuje do wydarzeń sprzed 2000 lat, kiedy to Mędrcy ze Wschodu przybyli do Betlejem, aby pokłonić się Świętej Rodzinie i ich nowonarodzonemu Dzieciątku, już po raz trzeci zgromadził na sandomierskim Rynku tłumy mieszkańców. Radosne, rodzinne pochody wzbudzały ogromne zainteresowanie przechodniów, którzy chętnie włączali się we wspólne kolędowanie. Wzięli w nich także udział damy dworu i rycerze z Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej, a także młodzież z grup duszpasterskich. Podczas uroczystości sandomierski samorząd reprezentował burmistrz Sandomierza.

Po uroczystym przywitaniu wiernych na Rynku Starego Miasta oraz inscenizacji specjalnie przygotowanej na tę okoliczność przez grupę młodzieży szkolnej, Trzej Królowie oddali hołd Dzieciątku Jezus oraz złożyli mu dary w postaci złota, kadzidła i mirry.

Na zakończenie tegorocznych obchodów zebranym udzielił błogosławieństwa ks. Jerzy Dąbek wikariusz generalny diecezji sandomierskiej.

info: UM Sandomierz

foto: Ewelina Ura/UM Sandomierz

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x