Sandomierski finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (zdjęcia)

40 597,78 zł zostało zebranych przez sandomierskich wolontariuszy do puszek na rzecz 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się 10 stycznia br., w Sandomierzu.

Zarząd Fundacji WOŚP po konsultacjach ze środowiskami medycznymi i prośbami spływającymi od polskich szpitali postanowił w czasie 24. Finału WOŚP po raz kolejny zbierać pieniądze dla pediatrii, tym razem wyposażając oddziały podstawowe, co umożliwi zakup sprzętu dla większej ilości szpitali, także tych małych. Dzięki zbiórce pieniędzy podczas Finału WOŚP wsparcie otrzymają również oddziały szpitalne geriatrii.

Przez całą niedzielę puszki kwestorskie trzydziestu pięci sandomierskich wolontariuszek i wolontariuszy wypełniały się pieniędzmi. Sandomierską akcja na rzecz WOŚP rozpoczął piknik motocyklowo-samochodowy na placu przed Starostwem Powiatowym, któremu towarzyszyły pokazy Grupy Ratownictwa Medycznego PCK. Następnym punktem programu były występy artystyczne w hali MOSiR.

Na scenie można było obejrzeć występ działającej przy Sandomierskim Centrum Kultury formacji tanecznej „Paradox” oraz wysłuchać popisów wokalnych w wykonaniu młodych artystów z Sandomierskiego Studia Piosenki oraz formacji Sando All Stars. Podczas Finału zaprezentowały się również grupy sceniczne z Fabryki Ruchu.

W programie nie zabrakło również występu Sandomierskiej Orkiestry Dętej. Wśród młodych wykonawców swój repertuar zaprezentował także Michał Cezar Biały. W przerwach między występami odbywały się licytacje gadżetów WOŚP oraz przedmiotów przekazanych przez darczyńców. Wśród licytowanych rzeczy znalazły się m.in: biżuteria, obrazy, fotografie, zaproszenia na kolacje w sandomierskich restauracjach. Zwieńczeniem wydarzenia był koncert zespołów s.n.o.w i PROLETARYAT, a także tradycyjne światełko do nieba.

Organizatorami XXVI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy byli, Sandomierskie Centrum Kultury, Urząd Miejski w Sandomierzu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sandomierzu.

info: UM Sandomierz

foto: Ewelina Ura/UM Sandomierz

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x