Tarnobrzeg: Korek – piesek uwolniony z wnyków szuka domu

Korek bo takie imię nadano bezdomnemu psu, który w listopadzie ubiegłego roku dzięki szybkiej reakcji Straży Miejskiej w Tarnobrzegu został wyplątany z sideł kłusowniczych i przewieziony do lekarza weterynarii Dominika Sałaty gdzie podjęto walkę o jego życie.

Przez cały okres jego pobytu w Przychodni Weterynaryjnej trwała nieustająca walka o jego stan zdrowia. Teraz możemy już odetchnąć z ulgą bo Korek został wyleczony. Można powiedzieć, że do Korka uśmiechnęło się szczęście. Dziś został poddany zabiegowi kastracji gdzie jeszcze pod okiem lekarza weterynarii będzie przebywał przez kilka dni.

I teraz najważniejsza rzecz: szukamy osoby, która podjęłaby się opieki nad Korkiem. Przeżycia, które dotknęły Korka pozostawiły odcisk na jego psychice. Zwierzę wymaga czasu, ciepła, i troski, które pozwolą mu ponownie zaufać człowiekowi.

Pomóżmy mu odnaleźć się w ciepłym domu.

Prosimy o kontakt ze Strażą Miejska w Tarnobrzegu tel. 986 lub z Wydziałem Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Tarnobrzega tel. kontaktowy 15/822-65-70 wew. 219. lub z lek. wet. Dominikiem Sałatą tel. 663-582-301 (tel.całodobowy).

foto&info: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x