Juniorzy Siarki wygrywają z Kadetem z Białej Podlaski i przygotowują się do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski (fotoreportaż oraz video HD)

Juniorzy U-18 Siarki Tarnobrzeg wygrali z Kadetem Biała Podlaska 76:38. To kolejne zwycięstwo podopiecznych trenera Szczucińskiego, którzy z kompletem zwycięstw przewodzą rozgrywkom województw podkarpackiego i lubelskiego.

Do świetniej postawy w rozgrywkach na szczeblu wojewódzkim, drużyna trenera Szczucińskiego już przyzwyczaiła swoich kibiców. Od kilku już sezonów, zarówno w grupie juniorów U-18 jak i wcześniej w grupach młodszych, koszykarze Siarki nie mają sobie równych. Wszystko na to wskazuje, że wzorem lat ubiegłych, rywalizację zakończą na pierwszym miejscu, jednak w skutek zmian w regulaminie, wygrana na szczeblu wojewódzkim nie zagwarantuje im automatycznie udziału w półfinałach Mistrzostw Polski. W tym sezonie będą o to musieli walczyć w ćwierćfinałach, które odbędą się w kwietniu br.

Do jak najlepszego występu w kategorii U-18 zawodników ma przygotować udział w ćwierćfinałach MP U-20, które odbędą się w najbliższy weekend. Łatwo nie będzie, gdyż zawodnicy zmierzą się ze starszymi od siebie rywalami, dodatkowo los nie był łaskawy dla tarnobrzeżan, którzy znaleźli się w grupie z obrońcą tytułu Treflem Sopot, MKS Dąbrową Górniczą oraz Kadet Oświęcim/Cracovia 1906 Szkoła Gortata. Do półfinałów awansują po dwie najlepsze drużyny z sześciu grup.

foto: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content