Porównaj AC i OC. Nie przepłacisz

Z posiadaniem samochodu osobowego wiąże się wielka odpowiedzialność. Kierując nim musimy mieć oczy “dookoła głowy” – należy zachować pełną koncentrację i uwagę, a przy tym utrzymywać ograniczone zaufanie do innych użytkowników dróg. Jeżeli dopisze nam odrobina szczęścia, to nic złego nam nie grozi. Zwłaszcza, jeśli jesteśmy doświadczonymi kierowcami. Chyba, że to my staniemy się ofiarami zdarzenia drogowego…

JA TYLKO PRZEPARKUJĘ

Tego szczęścia brakło właścicielom zaparkowanego Fiata, Nissana i Chryslera. O tym fakcie informowaliśmy całkiem niedawno. Co się stało? Kierowca innego samochodu podczas próby przeparkowania uszkodził trzy samochody. Na szczęście funkcjonariusze policji szybko ustali sprawcę. Z jego ubezpieczenia OC zostaną pokryte wyrządzone szkody. Ale co wówczas, gdy sprawca pozostaje nieznany? Czy jest szansa odzyskać odszkodowanie?

POLICA AC LEKIEM NA NIEUWAGĘ INNYCH

Jeżeli sprawca jest nieustalony, to jedynym sposobem na odzyskanie pieniędzy jest ubezpieczenie go w ramach autocasco (więcej na ten temat w artykule Pijany uciekł z miejsca wypadku. Teraz zapłaci!). Ubezpieczenie to chroni nie tylko przed szkodami parkingowymi nieustalonych osób (akty wandalizmu, przerysowania parkingowe, itp.). To nie wszystko – polisa autocasco chroni również przed kradzieżą i uszkodzeniami wyrządzonymi z… naszej winy. Tak – rozbijemy samochód, to możemy liczyć na odszkodowanie. Innymi słowy, pełne ubezpieczenie AC chroni przed wszelkimi zdarzeniami losowymi zawartymi w umowie. A ponieważ towarzystwa ustalają różne warunki i zakres ochrony (w przeciwieństwie do polisy OC), warto je porównać, by wybrać niedrogie i zakresowo dobre ubezpieczenie.

PORÓWNANIE TO PODSTAWA

Jest tylko jedno wyjście, by dowiedzieć się, które towarzystwo proponuje dla naszego samochodu optymalną ochronę – porównanie ofert. Służą do tego bezpłatne porównywarki ubezpieczeń komunikacyjnych. Sama cena autocasco nie musi być wysoka – towarzystwa ubezpieczeniowe oferują również warianty minicasco, chroniące nasze samochody przed wybranymi szkodami. Ich zaletą jest niska cena, często licząca ułamek ceny OC. A najtańsze OC online wg Najtaniej u Agenta może wynosić mniej niż 200 zł! Oczywiście stawka zależy m.in. od samochodu, kierowcy, jego zniżek i stażu prawa jazdy oraz miejsca zamieszkania. A ponieważ ceny polis OC systematycznie drożeją, to zapewne kwoty te będą za niedługo nieaktualne. Mimo to najtańsze możliwe OC będzie wciąż najlepsze, a w przypadku autocasco musimy pamiętać o dokładnej analizie zakresu. Grunt to znalezienie “złotego środka” – dobrego ubezpieczenia w dobrej cenie.

materiał partnera

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x