Tarnobrzeg na mapie ogólnopolskiej akcji „Biegam Bo Lubię” (fotoreportaż oraz video HD)

„Rozbiegajmy Tarnobrzeg” to hasło przez wiele lat promuje tarnobrzeski klub biegacza Witar. Od minionej niedzieli o dobrą kondycję mieszkańców chcą zadbać również organizatorzy akcji „Biegam Bo Lubię”.

Akcja wzięła swój początek od audycji nadawanej na antenie Programu III Polskiego Radia od czerwca 2010 roku, autorstwa dziennikarzy: Krzysztofa Łoniewskiego i Pawła Januszewskiego (byłego lekkoatlety, Prezesa Fundacji Wychowanie przez Sport ) oraz Adama Kleina (z portalu bieganie.pl). Na początku biegano w czterech polskich miastach, obecnie jest ich już ponad 70, w tym Tarnobrzeg który w minioną niedzielę oficjalnie zainaugurował akcję.

W ramach godzinnych zajęć, które zaplanowano w każdą niedzielę od godziny 9.30 na miejskim stadionie, przewidziano m.in. naukę prawidłowej rozgrzewki przed biegiem, czy poprawnej techniki biegu, zwiększającej jego efektywność. Do wspólnego biegania organizatorzy zapraszają zarówno zaawansowanych biegaczy, jak i tych którzy chcą rozpocząć przygodę z tą formą aktywności.

Więcej w materiale video. Zapraszamy

foto: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Dorian
4 lat temu

biegam bo lubię mieć zajechane stawy i ledwo się poruszać na starość

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x