Uczniowie Zespołu Szkół w Gorzycach pojadą do Brukseli !

W dniu 9 marca 2016 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Gorzycach odbył się konkurs „Wiedzy o Europie i Unii Europejskiej” nad którym honorowy patronat objęła Posłanka do Parlamentu Europejskiego Elżbieta Łukacijewska.

– Gdy tylko skontaktowali się ze mną przedstawiciele Szkoły i za ich pośrednictwem dowiedziałam się o konkursie, który miał odbyć się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Gorzycach z przyjemnością zdecydowałam się objąć jego organizację honorowym patronatem – mówi Elżbieta Łukacijewska. O gorzyckiej szkole słyszałam dużo dobrego, a z jej uczniami spotkałam się już w Brukseli, dlatego uczniów, którzy zajmą trzy pierwsze miejsca w konkursie zaproszę w dniach 17 – 21 kwietnia 2016 r. do odwiedzenia „Stolicy Europejskiej” – dodaje Posłanka do Parlamentu Europejskiego.

W ciągu ostatnich pięciu lat uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Gorzycach w ramach programu międzynarodowej wymiany młodzieży „Comenius” odwiedzili większość krajów Unii Europejskiej, w tym także Belgię, gdzie w maju 2015 r. spotkali się z Elżbietą Łukacijewską w Parlamencie Europejskim.

Uczniowie Zespołu Szkół w Gorzycach podczas spotkania z Elżbietą Łukacijewską w Brukseli, przed Parlamentem Europejskim.

– Obecnie jesteśmy w trakcie pisania dwóch projektów w ramach programu „Erasmus” dotyczących międzynarodowej wymiany młodzieży – mówi koordynator projektów w gorzyckiej szkole Renata Stadnik – Komórkiewicz. Jeżeli projekty te otrzymają pozytywne opinie, to w latach 2016 – 2018 nasza młodzież wyjedzie do 10 krajów Unii Europejskiej – dodaje.
Wyjazdy zagraniczne w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Gorzycach skutkują coraz większą świadomością młodzieży dotyczącą ważności nauki języków obcych, a zdawalność na egzaminie maturalnym z języka angielskigo jest bliska 100 %.

Najlepsi w konkursie „Wiedzy o Europie i Unii Europejskiej” okazali się: Weronika Stilger, Natalia Suszek – uczennice klasy pierwszej technikum ekonomicznego oraz Radosław Bednarczyk – uczeń klasy drugiej technikum mechanicznego.

Uczniowie, którzy w kwietniu 2016 r. na zaproszenie Elżbiety Łukacijewskiej, Poseł do Parlamentu Europejskiego odwiedzą Brukselę.

– Do konkursu przygotowywałam się bardzo długo, a Brukselę i Parlament Europejski chciałam odwiedzić od dawna, i udało się – mówi Natalia Suszek. Wraz z Weroniką i Radkiem chcieliśmy złożyć podziękowania Pani Renacie Stadnik – Komórkiewicz, za organizację tego konkursu, bo to dzięki niej jest możliwy nasz wyjazd – dodaje Natalia.

materiał partnera

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x