Idealny prezent na roczek? Skorzystaj z naszych sprawdzonych propozycji!

Roczek to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdego malucha. Pierwsze urodziny zawsze świętujemy hucznie organizując imprezę urodzinową. Każdy zaproszony gość przynosi dla solenizanta prezent. Co wybrać dla malucha na tak wyjątkową okazję? Postawić na prezenty praktyczne, a może pamiątki z okazji pierwszych urodzin? Poniżej prezentujemy sprawdzone propozycje na idealny prezent na roczek!

WSPOMÓŻ ROZWÓJ DZIECKA ODPOWIEDNIĄ ZABAWKĄ

Decydując się na zakup prezentu w postaci zabawki warto zwrócić uwagę na jej możliwości edukacyjne. Roczne dzieci wyróżniają się ogromną ciekawością świata, dodatkowo wykazują znaczną aktywność fizyczną niezdarnie chodząc lub żwawo raczkując. W tym okresie należy wspomagać zainteresowanie dziecka kolorami, dźwiękami i różnymi kształtami. Kupując zabawki warto postawić na takie oto rozwiązania:

– Klocki drewniane – dobrym pomysłem na prezent na roczek są klocki wykonane z dużą starannością. Najlepszym rozwiązaniem będą duże, drewniane elementy pomalowane kolorowymi farbami. Dzięki nim możemy z dziećmi układać pierwsze budowle. Maluch z czasem nabierając odrobinę wprawy będzie potrafił ustawić samodzielnie wieżę.

– Stolik edukacyjny – w celu pobudzenia wyobraźni malucha warto nabyć stolik emitujący dźwięki w postaci różnych melodyjek. Dodatkowo taka interaktywna zabawka poprzez kolorowe motywy zachęci malucha do nauki nazw zwierząt lub kolorów. Duża ilość przycisków i pokręteł to pewność zabawy przez długi czas.

– Jeździk – stawianie pierwszych kroków to szczególny czas w życiu każdego dziecka. Dla ułatwienia nauki chodzenia możemy nabyć jeździk w fikuśnym kształcie. Na rynku roi się od modeli przypominających zwierzątka lub postaci z bajek.

A MOŻE PAMIĄTKA Z OKAZJI ROCZKU?

Zabawki to nie jedyny pomysł na prezent na roczek, dobrym rozwiązaniem są też różnego rodzaju pamiątki. Tego typu podarek ma za zadanie przetrwać z maluchem przez wiele lat. Dlatego wybierając daną rzecz zwróćmy uwagę na jakość wykonania.

– Zestaw sztućców – pięknie wykonany zestaw z wysokiej jakości stali szlachetnej lub srebra to murowany hit. Tak atrakcyjne sztućce zachęcą do jedzenia nawet największego niejadka. Dodatkowo na każdym elemencie możemy wykonać spersonalizowany grawer z imieniem dziecka lub jego datą urodzin.

– Srebrny smoczek lub skarbonka – to niezwykle miłe akcenty, które ostatnimi czasy cieszą niewiarygodną popularnością. Uroczo zapakowany prezent z grawerem to pamiątka na lata. Dodatkowo taki gadżet pięknie ozdobi pokój każdego malucha

– Biżuteria – dla małych dam warto zakupić bransoletkę z regulację, dzięki niej podarek biżuteryjny „rośnie” wraz z dzieckiem. W sprzedaży znajdziemy modele klasyczne, jak i te z akcentem dziecięcym w postaci grzechotki, ślimaczka lub motylka. Dodatkowo na większości tego typu bransoletek możemy nanieść imię dziecka i datę uroczystości.

– Obrazek religijny – dla rodzin, które cenią religijne wartości dobrym prezentem będzie zakup obrazka z motywem świętym m. in. Anioła Stróża. To piękna ozdoba do każdego dziecięcego pokoju, która nawet po latach będzie prezentować się świetnie. Na rynku znajdziemy modele stojące z podostawką, jak i ze specjalną zawieszką do powieszenia na ścianie.

artykuł partnera