Porównywarki finansowe – przydatne narzędzia w planowaniu wydatków

Za czasów komunizmu, kiedy królowała gospodarka centralnie planowana, ludzie nie mieli na zakupach zbyt wielkiego wyboru poza tym, w której kolejce będą stali. Całe szczęście to już za nami i większość młodych osób nie zna uczucia towarzyszącego człowiekowi, kiedy ma on pieniądze, ale nie może za nie nic kupić.

Rozwój wolnego rynku, marketingu i reklamy przyniósł rozkwit konkurencji, ceny spadły, a obywateli stać na więcej. To z kolei jednak rodzi kolejne komplikacje – bo skoro rynek rośnie, ceny spadają, a każdy chce nam coś sprzedać, to jak wybrać ofertę najlepszą dla siebie? Można oczywiście nabywać produkty i usługi „w ciemno” i liczyć na łut szczęścia.

O ile nie ma z tym problemu w przypadku zakupu towarów – bo jeśli ten wybrany ostatecznie nam się nie spodoba, to go po prostu oddamy lub nie kupimy nigdy więcej – to nabycie określonego zestawu usług może być już kłopotliwe i łączyć się z konsekwencjami w przyszłości. Źle dobrane ubezpieczenie pokaże swoje wady w momencie, w którym wydarzy się coś niefortunnego – czyli na przykład złamiemy nogę na oblodzonym chodniku przed domem sąsiada, a w umowie z ubezpieczycielem będzie napisane małym drukiem, że nie bierze on odpowiedzialności za uszczerbek na zdrowiu, który wynikł z niedbalstwa osób trzecich.

Choć jest to sytuacja wymyślona i bardzo mało prawdopodobna, to uświadamia ona, że wybór jakiejkolwiek oferty z ciągle pęczniejącego rynku bez uprzedniego zdobycia informacji na jej temat przypomina spacer we mgle.

Najlepszą metodą poznawczą stosowaną przez nas od najmłodszych lat jest porównywanie. Od dziecka poznajemy świat i swoje preferencje w ten sposób. Porównujemy jasne z ciemnym, twarde z puszystym, gorzkie ze słodkim, rozwijając i udoskonalając nasze upodobania. Dlaczego zatem ułatwić sobie życia i nie porównać ofert za pośrednictwem specjalnego służącego do tego celu narzędzia?

Istnieje na polskim rynku produkt, który to umożliwia – strona internetowa PADO24.PL. Jest to serwis wyposażony specjalną porównywarkę pozwalającą wybrać najlepsze oferty ubezpieczeń, kont bankowych, kredytów, Internetu i telefonów, abonamentu, a nawet biletów lotniczych i wycieczek. Porównywarka ta, po podaniu naszych podstawowych preferencji, pokazuje nam dostępne oferty i pomaga wybrać tę najlepszą.

Wystarczy tylko określić kilka parametrów i kliknąć „porównaj”, aby zaoszczędzić czas, który musielibyśmy poświęcić na czytanie mnóstwa stron internetowych, przeszukiwanie sieci, poznawanie opinie innych osób i zastanawianie się, które z nich są prawdziwe, a które pisane na zlecenie. Wszystko to brzmi jak uciążliwa przeprawa, zaś skorzystanie z porównywarki jest wygodną drogą na skróty, prowadzącą prosto do celu. Co za oszczędność czasu i pieniędzy!

KOMU PRZYDA SIĘ KALKULATOR FINANSOWY I RANKING?

Dla tych, którzy lubią trzymać rękę na pulsie i znać wysokość swoich rat, potencjalnej składki na ubezpieczenie lub wiedzieć, ile będzie wynosiło OC, powstały specjalne kalkulatory finansowe. Tak jak przy korzystaniu z porównywarki potrzebne są tutaj podstawowe dane – na przykład wiek i marka samochodu w przypadku OC – aby w szybki i łatwy sposób znaleźć potrzebną rzecz. To rozwiązanie uniezależnia od usług konsultantów i oszczędza czas, który, nie mając do niego dostępu, spędzilibyśmy na wizytach w oddziałach i wertowaniu broszur z ofertami.

Kalkulatory finansowe pomogą również w przypadku, kiedy nie jesteśmy do końca pewni, ile będzie wynosiła rata kredytu. Zaciągnięcie takiego zobowiązania finansowego to poważna decyzja, zatem skorzystanie zarówno z porównywarki, jak i kalkulatora powinno być jednym z pierwszych kroków ku znalezieniu najlepszego rozwiązania. Często bowiem okazuje się, że nasze własne obliczenia zawiodły lub informacje podane na stronie banku nie są kompletne, a ich uzupełnienie znajduje się w innych formularzach, które bardzo trudno znaleźć i zrozumieć zwykłemu nieznającemu się na bankowości obywatelowi.

Warto także dodać, że porównywarka i kalkulator są dostępne dla wszystkich za darmo. Dla wielu osób przydatne mogą być również rankingi ofert. Takie zestawienia pokazują realne plusy i minusy oraz wyszczególniają najważniejsze informacje, dzięki czemu nie musimy już prowadzić poszukiwań na własną rękę.

Wspomniane już PADO24 to również ciekawe artykuły na wiele aktualnych tematów, nie tylko finansowych. Ze strony możemy się na przykład dowiedzieć, jak zmienić dostawcę prądu lub co zrobić, gdy do drzwi zapuka komornik. Wszystko to zamieszczone jest w przejrzystej formie umożliwiającej szybkie znalezienie najbardziej interesujących nas informacji.

artykuł sponsorowany

Skip to content