Sandomierz: XVII Festiwal Piosenki Angielskiej Gimnazjów i Szkół Ponadgimnazjalnych (fotoreportaż)

Największe przeboje muzyki światowej zabrzmiały podczas finału XVII Festiwalu Piosenki Angielskiej Gimnazjów i Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Sandomierskiego. Organizatorem Festiwalu Piosenki Angielskiej było II Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Sandomierzu.

Bardzo wysoki i wyrównany poziom postawił festiwalowe jury przed trudnym wyborem. W wyłonieniu laureatów członkowie komisji konkursowej zwracali uwagę przede wszystkim na walory głosowe uczestników, interpretację wybranego utworu, dykcję, poczucie rytmu oraz prezentację sceniczną.

Tegorocznymi laureatami w kategorii szkół gimnazjalnych zostali: Oliwia Łukawska z Katolickiego Gimnazjum im. św. Jadwigi Królowej, Julia Kwiatkowska z gimnazjum w Zawichoście i Oskar Juryś z Gimnazjum nr 1 w Sandomierzu.

Z kolei w kategorii szkół ponadgimnazjalnych czołowe miejsca zajęły: Katarzyna Góras i Kamila Papka z I LO Collegium Gostomianum w Sandomierzu, Natalia Teter z Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich. Nagrodę publiczności otrzymała Patrycji Krawczyk z II Liceum Ogólnokształcącego w Sandomierzu.

Wszyscy uczestnicy tegorocznej rywalizacji otrzymali pamiątkowe dyplomy, wartościowe nagrody, multimedialne oraz kursy językowe ufundowane przez wydawnictwa i lokalne szkoły językowe.

info: UM Sandomierz

foto: Michał Karelus

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x