Wygrana Wisły Sandomierz z Popradem Muszyna

Wisła Sandomierz wygrała w Muszynie z miejscowym Popradem 2:1 (1:0) w meczu 23. kolejki III ligi małopolsko-świętokrzyskiej. W bramce sandomierskiej drużyny zadebiutował wypożyczony do końca sezonu z II- ligowej Wisły Puławy Jakub Zolech, który zastąpił kontuzjowanego pierwszego bramkarza Wisły Kamila Szewczyka.

Na prowadzenie Wisła wyszła w 18 minucie, po bramce Macieja Stróżaka. Do wyrównania gospodarze doprowadzili w 83 minucie, po golu zdobytym przez Bartłomieja Damasiewicza. Cenne trzy punkty zapewnił Wiśle wychowanek Karol Szustak, strzelając bramkę w 88 minucie.

O pierwsze zwycięstwo na własnym stadionie w rundzie wiosennej, podopieczni trenera Pacholarza powalczą w niedzielę 17. kwietnia. Rywalem sandomierskiej drużyny będą rezerwy Wisły Kraków. Mecz rozpocznie się o godzinie 14.

POPRAD MUSZYNA – WISŁA SANDOMIERZ 1:2 (0:1)
0:1 – Stróżak 18′
1:1 – Damasiewicz 83′
1:2 – Szustak 88′

Poprad: Damian Paździor — Wojciech Janur, Patryk Zielonka, Arkadiusz Podgórni, Kamil Maślanka, Maciej Sobas (80′ Filip Musz), Tomasz Bomba, Mariusz Łyduch (46′ Bartłomiej Damasiewicz), Konrad Kurzywilk, Dawid Polański, Sylwester Tokarz
Wisła: Jakub Zolech — Dawid Korona (75′ Paweł Bażant), Daniel Beszczyński, Mateusz Kolbusz, Daniel Chorab (85′ Jakub Kwiecień), Mateusz Lampart, Marcin Sudy, Fabian Burzyński, Łukasz Bukała (65′ Karol Szustak), Maciej Stróżak, Wojciech Dziadzio (50′ Bartosz Szepeta)

żółte kartki: Janur, Zielonka – Beszczyński, Chorab, Kolbusz, Sudy, Burzyński

źródło: Kielecka Piłka

WYNIKI POZOSTAŁYCH SPOTKAŃ ROZEGRANYCH W RAMACH 23. KOLEJKI III LIGI MAŁOPOLSKO-ŚWIĘTOKRZYSKIEJ: Hutnik Nowa Huta – Garbarnia Kraków 0:3, Unia Tarnów – Wolania Wola Rzędzińska 2:1, Korona II Kielce – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1:4, Podhale Nowy Targ – Czarni Połaniec 3:0, Beskid Andrychów – Sparta Kazimierza Wielka 1:5, Soła Oświęcim – Cracovia II 1:1, Łysica Bodzentyn – Spartakus Daleszyce (10.04)