Tarnobrzeg: Sześcioro olimpijczyków otrzyma po 5 tys. zł

Tarnobrzescy sportowcy, których zmagania będziemy mogli śledzić podczas tegorocznych Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w Rio de Janeiro, otrzyma od magistratu nagrody pieniężne w wysokości 5 tysięcy zł.

Nagrody trafią do tenisistów stołowych: Karoliny Pęk, Li Qian, Natalii Partyki, Krzysztofa Żyłki i Macieja Nalepki oraz do pływaka, Jacka Czecha.

Nagrody zostały przyznane zgodnie z Uchwałą Nr IV/34/2010 Rady Miasta Tarnobrzega z dnia 30 grudnia 2010 r. w sprawie nagród i wyróżnień za wysokie wyniki sportowe w międzynarodowym lub krajowym współzawodnictwie sportowym.

Karolina Pęk – tenisistka stołowa Integracyjnego Klubu Sportowego – brązowa medalistka w drużynie podczas IO w Londynie w 2012 r.

Natalia Partyka – ogromna szansa, że wystąpi zarówno na Paraolimpiadzie jak i Olimpiadzie – trzykrotna mistrzyni paraolimpijska (Ateny, Pekin, Londyn), dwukrotna uczestniczka IO
w Pekinie i Londynie, czołowa zawodniczka Klubu Tenisa Stołowego

Li Qian – dwukrotna uczestniczka IO w Pekinie i Londynie, znakomita tenisistka Klubu Tenisa Stołowego

Jacek Czech – pływak Stowarzyszenia Sprawnych Inaczej i Przyjaciół „Integracja”, uczestnik paraolimpiady w Londynie gdzie zajął dwukrotnie 4 miejsce na dystansach 50 i 100 m stylem dowolnym oraz 5 na 50 m stylem grzbietowym. Podwójny rekordzista świata – 100 m stylem grzbietowym oraz 50 m stylem dowolnym.

Maciej Nalepka – tenisista stołowy Integracyjnego Klubu Sportowego – debiutant na igrzyskach.

Krzysztof Żyłka – tenisista stołowy Integracyjnego Klubu Sportowego – debiutant na igrzyskach.

info: UM Tarnobrzeg

foto: Jacek Czech

Zwolnienie lekarskie online – kiedy jest ważne?

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content