Wisła Sandomierz wygrywa z Unią Tarnów. Dwie bramki i dwie czerwone kartki w samej końcówce (fotoreportaż oraz video HD)

Pierwsze zwycięstwo na własnym stadionie w rundzie wiosennej odniosła Wisła Sandomierz, która pewnie pokonała Unię Tarnów 3:0 (1:0). Szczególnie emocjonująca była końcówka meczu, podczas której padły dwie bramki, oraz sędzia dwukrotnie pokazał czerwoną kartkę.

Od 20 minuty Wisła prowadziła 1:0, po bramce Macieja Stróżaka. Kiedy wydawało się, że takim wynikiem zakończy się to spotkanie, w 89 minucie za uderzenie w twarz Macieja Stróżaka z boiska wyrzucony zostaje bramkarz Unii. To była druga czerwona kartka jaką pokazał sędzia w tym spotkaniu, zaledwie minutę wcześniej drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został bowiem Dawid Korona, który przebywając już na ławce rezerwowych, przytrzymywał piłkę, opóźniając grę.

Po faulu na Macieju Stróżaku sędzia podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił sam poszkodowany, zdobywając tym samym szesnastego gola w obecnym sezonie. W ostatnich sekundach meczu ładnym strzałem popisał się Paweł Bażant, ustalając wynik spotkania na 3:0 dla Wisły.

W trakcie zwycięskiego meczu z Unią Tarnów, kontynuowana była zbiórka karmy dla Przytuliska Psów w Sandomierzu. Udało się zebrać 75 kg suchej karmy. Inicjatorem akcji był Zarząd Klubu wraz z Kibicami. Zarząd serdecznie dziękuje za wsparcie inicjatywy.

W przerwie meczu na stadionie doszło do niecodziennego zdarzenia. Jeden z kibiców na środku boiska poprosił swoją dziewczynę rękę. Wybranka powiedziała TAK i cały stadion przyszłej parze odśpiewał głośne STO LAT. Taka sytuacja wydarzyła się po raz pierwszy w historii naszego klubu.

WISŁA SANDOMIERZ – UNIA TARNÓW 3:0 (1:0)

1:0 – STRÓŻAK 20′
2:0 – STRÓŻAK 90′ (K)
3:0 – BAŻANT 90+

Wisła: Zolech – Korona (62 Bażant), Beszczyński, Kolbusz, Chorab, Lampart, Sudy, Burzyński, Michalski, Szustak (43′ Dziadzio), Stróżak

W ramach 27. kolejki Wisła zmierzy się na wyjeździe z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Mecz odbędzie się w sobotę 30. kwietnia, początek godz.19.

foto&video: Piotr Morawski

WYNIKI POZOSTAŁYCH SPOTKAŃ ROZEGRANYCH W RAMACH 26. KOLEJKI III LIGI MAŁOPOLSKO-ŚWIĘTOKRZYSKIEJ: Garbarnia Kraków – Soła Oświęcim 1:4, Łysica Bodzentyn – Beskid Andrychów 2:1, Spartakus Daleszyce – Podhale Nowy targ 2:1, Cracovia II – Poprad Muszyna 4:0, Sparta Kazimierza Wielka – Wisła II Kraków 0:1, Czarni Połaniec – Korona II Kielce 1:0, KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski – Wolania Wola Rzędzińska 4:0