Tarnobrzeg: XXXVI Bieg Siarkowca za nami (fotoreportaż oraz video HD)

Już po raz 36. w Tarnobrzegu odbyła się edycja Biegu Siarkowca. Bieg od pięciu lat poświęcony jest pamięci wybitnego tarnobrzeskiego biegacza Kazimierza Sławka.

W tym roku na starcie biegu usytuowanym przed Zakładami Chemicznymi w Machowie zameldowała się grupa licząca 169 zawodniczek i zawodników. Jak co roku, na trasie pojawili się wyczynowi sportowcy dla których udział w biegu jest formą treningu przed dystansami maratońskimi jak i biegacze-amatorzy, “pro zdrowotnie” traktujący tę formę rekreacji.

Wzorem trzech poprzednich edycji, 10 kilometrowy dystans jaki mieli do pokonania biegacze nie przebiegał jak za dawnych lat ulicami Tarnobrzega lecz wokół Jeziora Tarnobrzeskiego. Niezmienna pozostaje meta biegu, usytuowana na Placu Bartosza Głowackiego.

Podobnie jak w ubiegłym roku, zwycięzcą biegu został Damian Noga z Połańca, z czasem 0:31:52.4. Drugi był Denis Slobodjanjuk (0:32:50.5), reprezentujący klub z Kalisza, trzeci zaś Konrad Dziedzic z Krościenka (0:32:55.4).

Wśród kobiet triumfowała Natalia Batryk z Łomży (0:36:20.9), przed Ukrainkami Julią Igwafovą (0:37:00.6) i Olesią Smozwenko (0:38:23.7)

55 – osobową grupę wśród biegaczy stanowili mieszkańcy Tarnobrzega. Najszybszą tarnobrzeżanką okazała się Edyta Gwoździowska z klubu biegacza Witar Tarnobrzeg (0:48:43.7), najszybszym tarnobrzeżaninem zaś Tomasz Korzeniowski (0:40:04.1).

Wyniki biegu dostępne są tutaj

Przy okazji Biegu Siarkowca, organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych, dla których przygotowano tradycyjną rywalizację sztafet przedszkoli. Wcześniej w biegowych konkurencjach rywalizowała również młodzież z tarnobrzeskich szkół.

video: Agnieszka Nycz

foto: Piotr Morawski

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content