Tarnobrzeżanka Kasia Skoczek wystąpi na legendarnym festiwalu Rawa Blues!

Od spotkania na tarnobrzeskim Satyrbluesie do Katowic na Rawę Blues Festival – tak w skrócie można opisać bluesowe losy Kasi Skoczek. Tarnobrzeżanka wraz ze szwajcarskim wirtuozem gitary Joe Colombo zagra 1 października w katowickim „Spodku” na największym indoorowym festiwalu bluesowym na świecie Rawa Blues Festival!

Festiwalowa komisja w składzie Jan Chojnacki, Irek Dudek, Ryszard Gloger, Marek Jakubowski miała twardy orzech do zgryzienia, aby wybrać zespoły, które zagoszczą na festiwalu. Jury przesłuchało nagrania ponad 80 artystów z Polski, USA, Niemiec, Szwajcarii, Czech, Słowacji, Anglii, Szkocji, Francji, a nawet z Turcji.

– Zależało nam, by zaprezentować różnorodne odmiany bluesa. To nie zawody: ktoś lepszy, ktoś gorszy… Mam nadzieję, że publiczności przypadną do gustu nasze decyzje – komentuje Irek Dudek, dyrektor Rawa Blues Festival.

Joe Colombo wraz z Kasią Skoczek wystąpią na Dużej Scenie razem z Hot Tamales, Krzysztof Głuch Oscillate,  Cheap Tobacco oraz projekt Dr Blues – B.B. King Tribute (polscy bluesmeni w hołdzie Królowi Bluesa). Gwiazdami tegorocznej, już 36 edycji festiwalu będą: Keb’ Mo”, Alberta Lee oraz JJ Grey’a & Mofro.

KONCERT Z LEGENDĄ BLUESA

To tylko jeden z festiwali na którym Kasia i Joe pojawią się w 2016 roku. 30 czerwca polska publiczność będzie miała szansę zobaczyć akustyczny duet w Mirachowie na popularnym festiwalu Blues w Leśniczówce. Natomiast 21 lipca para zagra na słynnym Vallemaggia Magic Blues w Szwajcarii. Ich występ otwierać będzie koncert legendy bluesa ze Stanów Zjednoczonych – Keb Mo.

POCZĄTEK ZNAJOMOŚCI NA FESTIWALU SATYRBLUES

Joe Colombo po raz pierwszy wystąpił w Polsce wraz z zespołem w 2010 roku, na tarnobrzeskim Festiwalu Satyrblues, którego twórcą jest Victor Czura. Kasia i Joe spotkali się rok później, na tym samym festiwalu, przy okazji akustycznego występu gitarzysty. Od 2014 roku wspólnie koncertują, a efektem ich współpracy jest wydana w styczniu 2016 roku płyta zatytułowana „Songs That Made Us”. Album nagrany został na żywo przy okazji koncertu w Sali Koncertowej Polskiego Radia Rzeszów.

Daty koncertów oraz aktualności o duecie znajdziecie na ich oficjalnym profilu na facebooku https://www.facebook.com/colomboskoczekmusic oraz na stronie www.joecolombomusic.net.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x