Tarnobrzeg: „Święto Niezapominajki” w Centrum Natura 2000 (fotoreportaż)

Dziś obchodzimy Dzień Polskiej Niezapominajki. To święto przyrody, którego celem jest przede wszystkim promowanie jej walorów, stałe przypominanie o ochronie środowiska i zachowaniu różnorodności biologicznej Polski. W tym roku do ogólnopolskich obchodów tego święta włączyło się Tarnobrzeskie Centrum Promocji Obszaru Natura 2000, organizując z tej okazji piknik ekologiczny.

Pomysłodawcą święta jest redaktor radiowej Jedynki, prowadzący „Ekoradio”, Andrzej Zalewski. Redaktor zwrócił uwagę, że ekologia to nie tylko ochrona przyrody przez wielkie „O”, lecz również każde działanie, które możemy wykonać w codziennym życiu.

Niezapominajka – ten doskonale nam znany z ogródków, a pierwotnie rosnący w lasach i nad wodą drobny kwiatek, stał się również symbolem polskiej alternatywy wobec popularnych lutowych Walentynek.

W tarnobrzeskich obchodach święta postawiono na kwiaty i motyle. Było więc m.in. wspólne sadzenie niezapominajek w parku w Dzikowie, warsztaty zielarskie i artystyczne oraz otwarcie wystawy fotograficznej Bogdana Prusisza „Nasze motyle”, połączone z prelekcją. W części artystycznej zaprezentowały się dzieci z przedszkola Niezapominajka oraz Lasowiaczki z Baranowa Sandomierskiego.

Sporą atrakcją było mobilne, bezpłatne kino 5d, które „zaparkowało” przed zamkiem.

foto: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
STOP niszczeniu przyrody
4 lat temu

Powinna być zorganizowana wycieczka do Zwierzyńca aby zobaczyć jak się niszczy przyrodę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x