Militariada 2016. Nowa Dęba świętowała (fotoreportaż)

Od wielu lat coroczne obchody święta Nowej Dęby mają przede wszystkim militarny charakter. Tak było i w ubiegły weekend, w ramach kolejnej edycji „Militariady”.

W sobotnich atrakcjach wojskowych 21. Brygada Strzelców Podhalańskich z Rzeszowa zaprezentował zmechanizowany dynamiczny pokaz działania plutonu rozpoznawczego, 5. Brygada Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego zaprezentowała pokaz wyszkolenia plutonu szturmowego zaś pokazy walk wykonała 6 Brygada Powietrznodesantowej z Krakowa – Bielska Białej.

W niedzielę W ramach rekonstrukcji historyczno – militarnych, nawiązaniu do jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski, wykonane zostały pokazy: przemarsz wojsk Księcia Mieszka z powitaniem przez Komesa Sandomierskiego, przemowy i chrzest Księcia Mieszka I i Księżny Dobrawy przez Biskupa Jordana, żywot Mieszka I – od władcy Polan do księcia Polski, potyczka Polan z Wieletami.

W ramach koncertów wystąpili: A LITTLE MADNESS, BLANT, RENOMA, AUDIOTIES, THE SABAŁA BACAŁA, Studio Muzyki Rozrywkowej eMKa, THE TREPP oraz gwiazdy – Kasia Popowska, Feel i DUDLEY’a TAFT.

foto: Marcin Soja (sobota)

foto: Krzysztof Zbroszczyk (niedziela)

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content