Tarnobrzeg: Rozpoczęła się 18. edycja Jarmarku Dominikańskiego (fotoreportaż oraz video HD)

W Tarnobrzegu już po raz 18. odbywa się Jarmark Dominikański. Jak co roku na placu Bartosza Głowackiego pojawiło się mnóstwo wystawców oferujących towar w przeróżnym asortymencie.

Tarnobrzeski Jarmark Świętego Dominika jest lokalną wersją imprezy kulturalno-handlowej w miastach związanych z Zakonem Kaznodziejskim – na cześć jego założyciela Dominika Guzmana, którego liturgiczne święto przypada 8 sierpnia. Najsłynniejszy i największy Jarmark Dominikański odbywa się od 1260 roku w Gdańsku.

W tym roku oprócz tradycyjnych straganów zaplanowano dodatkowe atrakcje w postaci warsztatów rękodzielniczych i konkursów. Występujące na scenie zespoły folklorystyczne rywalizować będą o tytuł Najpiękniejszego Stoiska zaś sobotnią odsłonę Jarmarku zakończy koncert Marcina Wyrostka, wirtuoza akordeonu oraz potańcówka połączona z nauką tańców.

Niedzielny koncert oprócz tradycyjnych występów zespołów folklorystycznych upłynie pod znakiem bluesa, a to za sprawą wykonawców – Kasi Skoczek z Joe Colombo oraz Shakin’ Dudiego. Wcześniej będzie można skosztować tortu specjalnie przygotowanego z okazji „pełnoletności” Tarnobrzeskiego Jarmarku Dominikańskiego.

foto: Agnieszka Nycz

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content