Trzy rzuty karne i sześć bramek na Serbinowie. Wspólnota remisuje z Błękitnymi (video HD)

Nie udało się powtórzyć Wspólnocie Serbinów dokonania z czerwca br. kiedy to pokonała Błękitnych z Komorowa aż 13:2. Tym razem rywal przyjechał do Tarnobrzega w lepszej dyspozycji i mecz zakończył się remisem 3:3.

Początek meczu wskazywał, że na tarnobrzeskim osiedlu Serbinów znów może dojść do spektakularnego pogromu, bowiem już po 6 minutach Wspólnota prowadziła 2:0. Najpierw w 3 minucie bramkarza Błękitnych pokonał Łukasz Furdyna, zaś dwie minuty później rzut karny wykorzystał Jakub Wieczorkiewicz. W kolejnych minutach Wspólnota nie poszła jednak za ciosem, ustępując pole gry gościom. W 20 minucie Błękitni wykorzystują błąd obrońców Wspólnoty i zdobywają gola kontaktowego. 25 minut później jest już remis i na przerwę zespoły schodzą przy wyniku 2:2.

W 62 minucie Wspólnota miała szansę na objęcie prowadzenia, jednak Łukasz Furdyna nie wykorzystał rzutu karnego. Osiem minut później swoją szansę wykorzystali za to goście, i po rzucie karnym to Błękitni wyszli na prowadzenie. Jeden punkt dla Wspólnoty uratował Kajetan Abramczyk strzelając bramkę w 81 minucie.

Od remisu nowy sezon rozpoczęły również drużyny OKS Wielowieś i Juniora Zakrzów, których bezpośredni pojedynek zakończył się wynikiem 1:1. Falstart na inaugurację zanotowała zaś Iskra Sobów, która przegrała w Kopciach z miejscowym Łęgiem aż 0:7.

W ramach 2. kolejki Iskra podejmie LZS z Tarnowskiej Woli, Junior zmierzy się z Płomieniem z Chmielowa, przeciwnikiem Wspólnoty będzie LZS z Cygan, Wielowieś zaś czeka mecz z KS-em z Cygan.

KLASA OKRĘGOWA

Drugą z rzędu porażkę poniósł OKS Mokrzyszów, przegrywając w Pysznicy z tamtejszą Olimpią 1:4. Jedyną bramkę dla OKS-u strzelił z rzutu karnego Konrad Tokarski.

W niedzielę 28. sierpnia drużynę z Mokrzyszowa czeka kolejne trudne spotkanie wyjazdowe ze spadkowiczem z IV ligi Bukową Jastkowice, wcześniej zaś bo już w środę 24. sierpnia podopieczni trenera Michała Złotka zmierzą się w meczu 1/16 Pucharu Polski na szczeblu okręgowym z beniaminkiem A klasy KS-em z Żupawy.

KLASA A

Rezerwy Siarki Tarnobrzeg wygrały w Majdanie z miejscową Koroną 4:2 w meczu 2. kolejki A klasy. Wszystkie bramki dla Siarki strzelił Michał Żebrakowski. Pierwszy punkt w nowym sezonie zdobyła Koniczynka Ocice, remisując z LZS-em z Kępia Zaleszańskiego 2:2.

W ramach 3. kolejki Siarka II Tarnobrzeg podejmie Sannę Zaklików, Koniczynkę zaś czeka wyjazd do beniaminka z Woli Baranowskiej.