Sandomierz: Ciężarówka uderzyła w stojący na przystanku autobus, ponad 20 poszkodowanych (zdjęcia)

Wczoraj w Sandomierzu ok. godz. 22 samochód ciężarowy zderzył się z autobusem komunikacji miejskiej. Do tragedii doszło tuż obok mostu na Wiśle, na drodze krajowej nr 77.

Na miejsce zadysponowane zostały dwa zastępy z JRG Sandomierz oraz jednostki OSP KSRG Skotniki i OSP KSRG Dwikozy. Na miejsce dojechał również Komendant Powiatowy PSP w Sandomierzu oraz Dowódca JRG Sandomierz. Zadysponowane zostały również patrole WRD i OPI z KPP Sandomierz, trzy zespoły ratownictwa medycznego oraz dwie karetki Grupy Ratownictwa PCK Sandomierz wraz z Polowym Punktem Segregacji medycznej. W akcji pomagały również dwa zastępy z JRG Tarnobrzeg oraz dwa zespoły ratownictwa medycznego ze Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu.

Po dojeździe na miejsce okazało się, że poszkodowanych jest 26 osób, jednak 8 osób zgłosiło się samemu po zdarzeniu do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, neutralizacji płynów wyciekłych z pojazdów, a także udzielania pomocy wraz z ZRM osobom poszkodowanym.

Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było najechanie przez ciągnik siodłowy na tył autobusu, który zatrzymał się na przystanku. W wyniku uderzenia autobus wjechał na teren posesji niszcząc ogrodzenie, a następnie zatrzymał się na pobliskim drzewie. Jednak oficjalny przebieg zdarzenia na podstawie zebranych materiałów przez technika kryminalistyki ustala Policja.

Akcja została zakończona około godziny 2.20. Na miejscu działały lawety ITE Jan Maziarz.

W działaniach udział brało 21 ratowników z Państwowej Straży Pożarnej oraz 10 z Ochotniczej Straży Pożarnej. Na miejscu obecnych było 7 zastępów. Osoby poszkodowane zostały przetransportowane do szpitali w Sandomierzu, Opatowie oraz Tarnobrzegu.

info: 112 Sandomierz

foto: Michał Karelus/112 Sandomierz

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content