Tarnobrzeg: Esteka promowała wolontariat podczas VI Rajdu Konnego (fotoreportaż oraz video HD)

31 zawodników wzięło udział w VI Rajdzie Konnym, organizowanym nad Jeziorem Tarnobrzeskim przez Stowarzyszenie Esteka.

Konkurencje rajdowe składały się z dwóch paneli. Pierwszy polegał na pokonaniu określonej trasy na czas, drugi to 7 konkurencji sprawnościowych, podczas których jeźdźcy musieli się wykazać sprawnością i opanowaniem konia.

– Tegoroczna edycja zgromadziła na starcie ponad trzydziestu zawodników, dwukrotnie więcej niż w poprzednim roku – mówi Janusz Szwed, Sędzia główny zawodów. – Pokazuje to, że hippika cieszy się w Tarnobrzegu coraz większym zainteresowaniem – dodaje.

W ramach imprezy oprócz konkurencji sprawnościowych dla jeźdźców Stowarzyszenie ESTEKA przygotowała kilka dodatkowych atrakcji. Swoje umiejętności zaprezentowali członkowie grupy rekonstrukcji historycznych KATANA, wolontariusze poprowadzili zajęcia dla dzieci i osób niepełnosprawnych, którzy uczestniczyli w imprezie, jako widzowie. W trakcie imprezy było czynne stoisko gdzie można było się posilić i ugasić pragnienie.

VI Rajd konny połączony był z piknikiem promującym wolontariat. Działania Esteki na stałe wspiera około 30 wolontariuszy, zaś łącznie w różnych projektach uczestniczy ich prawie setka. Są to zarówno osoby młode jak i seniorzy. – Bez wolontariuszy nasze działania byłby o wiele uboższe – tłumaczy Sławomir Partyka. – To dzięki nim możemy się rozwijać i dzięki nim możemy nasze działania ubogacać – dodaje.

Podczas rajdu najaktywniejsza wolontariuszka Esteki otrzymała nagrodę, wyjazd do Brukseli ufundowany przez europoseł Elżbietę Łukacijewską.

Szczegóły w materiale video. Zapraszamy

info: własne, Esteka

foto&video: Agnieszka Nycz

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Maria
6 lat temu

Fajna impreza

Nayan:3
6 lat temu

Naprawdę super wydarzenie! ESTEKA się postarała:D

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content