Wielki bój i zwycięstwo Karoliny Pęk. Tarnobrzeżanka brązową medalistką w Rio, złoto dla Natalii Partyki

Karolina Pęk, z IKS Jezioro Tarnobrzeg wywalczyła brązowy medal w starcie indywidualnym, podczas trwających właśnie Igrzysk Paraolimpijskich w Rio. W walce o olimpijski krążek Karolina pokonała Brazylijkę Danielle Rauen. Złoto w turnieju indywidualnym wywalczyła zaś dobrze znana z występów w tarnobrzeskim klubie tenisowym Natalia Partyka.

To nie był łatwy mecz, choć Karolina rywalkę pokonała już raz, w fazie grupowej. Spotkanie, którego stawką był olimpijski brąz lepiej rozpoczęła Rauen, która wygrała dwa pierwsze sety do 8. Odrodzenie młodej tarnobrzeżanki przyszło w połowie trzeciego seta, którego wygrała, podobnie jak czwartego doprowadzając do tie-breaku. W ostatnim secie Karolina pokazała prawdziwą klasę wygrywając do 5, zdobywając tym samym pierwszy, medal olimpijski w grze indywidualnej w karierze.

O drugi medal w Rio Karolina walczyć będzie w drużynie, w której zagra m.in. z Natalią Partyką. Była już zawodniczka tarnobrzeskiego klubu tenisowego dokonała w Rio niezwykłego wyczynu, zdobywając czwarte z rzędu olimpijskie złoto. W finale Natalia pokonała Chinkę Qian Wang 3:0.

W turnieju indywidualnym Karolina Pęk i Natalia Partyka występowały w różnych klasach startowych.