01.10 (sobota) Ponad 8 godzin muzyki w ramach mROCKfest. Zagra Closterkeller oraz osiem lokalnych kapel ! (video)

Już w sobotę 1 października w Tarnobrzeskim Domu Kultury odbędzie się kolejna edycja mROCKfest. Na scenie zaprezentuj się 8 zespołów, które wezmą udział w konkursie muzycznym. Dla zwycięzców czekają nagrody finansowe o łącznej wartości 3 000 złotych. Festiwal zakończy koncert jednego z najważniejszych zespołów polskiej sceny rockowej – Closterkeller. Początek koncertów już od godziny 12:00.

Pomysłodawcą imprezy jest Stowarzyszenie mROCK. mROCKfest ma kilkuletnią tradycję. Jego pierwsze edycje miały charakter wyłącznie koncertowy. Najbardziej aktywne zespoły z regionu tarnobrzeskiego prezentowały się w lokalnych klubach. Pierwsze dwie edycje odbyły się w 2010 oraz 2012 roku. Tegoroczna edycja całkowicie zmieni swoje oblicze i nie ograniczy się wyłącznie do koncertów i promocji zespołów muzycznych, ale skonfrontuje ich dokonania w drodze konkursu.

Do udziału w festiwalu zgłosiło się ponad 40 zespołów z województw podkarpackiego, świętokrzyskiego i lubelskiego. Nabór zespołów odbył się drogą internetową i trwał ponad 2 miesiące. Ze wszystkich zgłoszonych zespołów, jury festiwalowe wybrało 8 finałowych zespołów, które zmierzą się w koncercie finałowym i zawalczą festiwalową statuetkę oraz nagrody finansowe. Gwiazdą wieczoru będzie dobrze wszystkim znany zespół Closterkeller.

– Cieszymy się, że mimo skromnego budżetu możemy uczestnikom zaoferować nagrody finansowe. W naszym regionie brakuje tego typu festiwali – większość z nich oferuje jedynie dyplomy i drobne nagrody rzeczowe. Na pewno wpłynęło to na atrakcyjność naszego wydarzenia, dzięki czemu się zespoły na naprawdę wysokim poziomie – mówi Karol Kułaga, dyrektor festiwalu. – Dodatkową atrakcją nie tylko dla zespołów ale również dla mieszkańców będzie koncert gwiazdy – zespołu Closterkeller. Dodatkowo mogę zdradzić że Anja Orthodox będzie jednym z jurorów co dodatkowo wpłynie na rangę festiwalu – dodaje.

WSTĘP DARMOWY, ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!

Organizatorzy zapowiadają atrakcyjne wydarzenie muzyczne. Ponad 8 godzin muzyki. Część festiwalowa rozpocznie się o godzinie 12:00. Koncert finałowy rozpocznie się o godzinie 19:00, podczas którego wręczone nagrody oraz odbędą się koncerty laureatów oraz gwiazdy wieczoru. Wstęp na imprezę jest darmowy – liczba miejsc jest ograniczona.

– Serdecznie zapraszamy mieszkańców w sobotę 1 października do Tarnobrzeskiego Domu Kultury już od godziny 12:00. Czeka na nas 8 występów zespołów które dostały się do finału festiwalu. Wybór finalistów był nie lada zadaniem – poziom uczestnik jest bardzo wysoki i czekają nas świetne występu. Będziemy kręcić festiwalowe DVD dlatego dodatkowo zachęcamy do licznego uczestnictwa i czynnego udziału w imprezie” – dodają organizatorzy.

Szczegółowe informacje na temat festiwalu można znaleźć na oficjalnej stronie festiwalu: www.mrockfest.com.pl. Na festiwalowej stronie można zarezerwować miejsca na koncert finałowy!
Organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie mROCK.

CLOSTERKELLER

Closterkeller – polska grupa muzyczna wykonująca rock gotycki. Powstała 1 stycznia 1988 roku w Warszawie z inicjatywy muzyków Przemysława Guryna, Jacka Skiruchy i wokalistki Anji Orthodox. Mimo wielokrotnych zmian składu wypracowała własne łatwo rozpoznawalne brzmienie z charakterystycznym głosem wokalistki i liderki grupy Anji Orthodox, która jest obecnie jedynym członkiem z pierwszego składu zespołu, występującym w niej nieprzerwanie od dwudziestu lat. Sama grupa zaś jest zaliczana do prekursorów gatunku gotyckiego i klimatycznego rocka w Polsce, zawierając w swej muzyce wpływy stylów new oraz cold wave a nawet metalu. Do inspiracji dokonaniami zespołu Closterkeller przyznawały się m.in. takie grupy jak Delight, Moonlight, Artrosis oraz wiele innych.

Poniżej prezentujemy listę zespołów, które wystąpią w finale mROCKfest 2016:

BLANT

BLANT to mieszanka rożnych charakterów i wizji twórczych dotyczących muzyki. Pochodzą z Łańcuta i Rzeszowa. Od 2011 roku wspólnie uczestniczyli w projekcie muzycznym, tworząc skład innego zespołu,a pod koniec 2014 roku powstał zespół BLANT. Ich muzyka, to melodyjny rock z nutą nowoczesności. Zespół został utworzony przez doświadczonych muzyków, udzielających się w różnych projektach – od muzyki folkowo-rockowej, przez pop, aż po ciężkie brzmienia. Muzykę, którą grają można określić jako szeroko pojęty, melodyjny rock, czerpiący inspirację z lat 90, z lekką nutą nowoczesności. Kompozycje oparte są na gitarowych brzmieniach, ciekawych partiach solowych z mocnym uderzeniem sekcji rytmicznej oraz wpadającymi w ucho refrenami. Na froncie wśród męskiego towarzystwa, swój rockowy pazur prezentuje kobiecy pierwiastek zespołu:Luiza – wokalistka i autorka tekstów. Energetyczne partie instrumentalne i bezkompromisowy wokal tworzą niezapomniane show.

Skład zespołu:

Luiza Ganczarska – wokal
Marceli Golonka – perkusja
Marcin Żygadło – gitara basowa
Jakub Kisała – gitara elektryczna
Tomasz Wieczorek – gitara elektryczna

DREAMHEART

Dreamheart to młody pop rockowy zespół z Rzeszowa. Powstał w 2014 roku ale znają sie jeszcze od czasów liceum. Ambitni, chcący dzielić sie swoją twórczością z całym światem. Swoje inspiracje czerpią od takich grup jak All Time Low, 5 Seconds of Summer czy Paramore. Wykonują tylko swoje kompozycje z tekstami w języku angielskim, jako że frontman oraz autor tekstów Kamil spędził swoje młodzieńcze lata w Kaliforni– tam chodził do szkoły podstawowej i liceum i to własnie tam zakładał swoje pierwsze zespoły. To czwórka kumpli, których połączyła pasja do muzyki.

Członkowie zespołu

Kamil Rejman – Vocals/Guitar
Eric Rose – Lead Guitar
Mateusz Jastrzębski – Drums
Kuba Trałka – Bass

FOLYA

Zespół FOLYA powstał w 2008r. w Kielcach, Grupa porusza się w przestrzeni fushion hardrocka i muzyki alternatywnej z domieszką innych gatunków muzycznych. Rok 2015 był dla zespołu przełomowy z wielu względów, nowy człowiek-Filip za bębnami oraz nowa płyta THE RISING (wydana własnym sumptem). Na początku 2016r. dołączył do składu drugi gitarzysta – Michał. Obecnie zespół FOLYA aktywnie koncertuje, będąc uczestnikiem wielu festiwali i wydarzeń muzycznych a także pracuje nad nowym krążkiem studyjnym.

Obecnie zespół to

Kamil Wojtczak – voc, gitara,
Rafał Baka – bass, chórki,
Filip Ciuruś – perkusja,
Michał Niedzielski – gitara, chórki.

INSPIRO

INSPIRO jest klasycznym zespołem rockowym, perkusja, dwie gitary, bas i wokal. Gramy i tworzymy od czterech lat, koncertujemy od dwóch. W tym czasie zagraliśmy sporo klubowych koncertów, na zlotach motocyklowych oraz przeglądach rockowych i imprezach plenerowych. Siłą zespołu jest łączenie różnych pokoleń muzycznych – młodości z doświadczeniem, a ambicją jest ciągłe poszukiwanie ”tlenu” w muzyce oraz przekazywanie pozytywnych emocji słuchaczom. Różne zainteresowania muzyków zespołu od bluesa, klasycznego rocka po mocniejsze brzmienia i rock alternatywny przekładają się na własne kompozycje. Staramy się korzystać z najlepszych tradycji, ale również ciągle pracujemy nad brzmieniem i szukamy własnych pomysłów na muzykę oraz teksty piosenek. Zespół podczas koncertów wykonuje oprócz swoich piosenek covery znanych artystów rockowych, które są popularne i znane wśród słuchaczy.

Skład zespołu:

Bartosz Burdzań – wokal,
Krzysztof Litwin – gitara,
Krystian Lachowski – perkusja,
Artur Frączak – gitara basowa,
Marcin Łukaszczyk – gitara.

KALI-GULA

Zespół istnieje od 2005 roku. Jego założycielami byli dwaj przyjaciele, gitarzyści – Kamil „GULUSS” Gulak i Tomasz „KALI” Kalman, którzy już od kilku lat grali razem w rockowej grupie Odium Dei. Stworzyli jednak własny projekt, którego zwieńczeniem była pierwsza płyta Kali-Guli pod tytułem Porcelanowe Niebo. Na płytę weszło 12 utworów polskojęzycznych, utrzymanych w klimacie ambientu i elektroniki, nagraną w domowym studio Gulussa. Wtedy właśnie muzyka Kali-Guli popłynęła pierwszy raz w radio, w audycji Piotra Kaczkowskiego na antenie Trójki PolskiegoRadia.

Po trzech latach ukazała się kolejna płyta – Dualizm. W ostatnim, szóstym utworze, pt. „Ostatni Oddech”, swojego głosu użyczyła Joanna „YO” Smagała, która od tego momentu na stałe pozostała w szeregach Kali-Guli. W tym samym 2008 roku, zespół wydał Promo z trzema utworami, w tym jeden zaśpiewany po angielsku. Z zespołu odszedł Kali, ale na jego miejscu pojawili się nowi muzycy: perkusista Konrad „BICZUŚ” Biczak (ex-Artrosis, ex-Sacriversum, ex- Disperse) basista Marcin „KOCUR” Kicyk (ex-basista Disperse) oraz skrzypaczka Jowita Balicka. W takim oto składzie, w czerwcu 2008 roku, zespół zagrał swój pierwszy koncert na żywo, na jednej scenie z polską rockową grupą Lombard.

Kolejny rok, to kolejne Promo 2009 z czterema utworami zaśpiewanymi w języku angielskim, oraz przełomowy Crucial Point, nagrany i zmiksowany w Sinquest Sound Studio w Lublinie. Od tego czasu nowym basistą został Kamil „DYZMA” Małysa, a Jowita – skrzypaczka odeszła z zespołu. Rok 2009 przyniósł Kali-Guli pierwszy duży sukces. Wygrali konkurs „Przestrzeń Muzyki” i 3 października zagrali w Zamościu przed zespołami Pustki i Myslovitz. Rok później, po Dyźmie rolę basisty przejął Maciej Drzymała.W 2011 roku, w Studio X w Olsztynie zespół nagrał EP Minotaur z nowym już basistą Piotrem „BOHUNEM” Kolendą. „Minotaur” muzycznie już bardzo odbiegał od pierwszych kompozycji. Kali-Gula przeobraziła się z ambientowo-doomowego w rockowo-metalowy band.Kolejne lata upłynęły pod znakiem koncertów i kolejnych ewolucji muzycznych. Skład wielokrotnie ulegał zmianie, choć trzon złożony z Gulussa, Yo i Biczusia pozostał bez zmian. Wspólnie z nowym, drugim gitarzystą – Mateuszem „MUTKIEM” Sadowym, Kali-Gula zajęła I miejsce na przeglądzie zespołów rockowych „TUBA” w Biłgoraju, zapewniając sobie tym samym występ na małej scenie podczas Cieszanów Rock Festiwal 25 sierpnia 2013 roku. W tym samym roku zespół uczestniczył w trasie koncertowej Biłgoraj Music Attack, wraz innymi zespołami z rodzinnego miasta Biłgoraja (Shame Yourself, Diary Of Sorrow, Odi Profanum Vulgus, Rearrange, Cosmique 7), grając koncerty w południowo-wschodniej Polsce.

Po pięciu latach intensywnych przygotowań zespół wydał kolejną płytę zatytułowaną Placebo, której oficjalna premiera odbyła się w styczniu 2016 roku na antenie Radia Rzeszów. Placebo to 9 energetycznych utworów, 5 po polsku i 4 w języku angielskim. Muzyka nagrywana była w domowym studio Fabryka Ufo, prowadzonym przez Gulussa, partie wokalne zarejestrowano w Warszawskim Sound Division Studio, natomiast miks i mastering zrobiony został w Zed Studio. Muzyka Placebo łączy gatunki tj. rock, progressive, metal.

Aktualny skład:

Kamil GULUSS Gulak – gitara
Konrad BICZUŚ Biczak – perkusja
Karol Gaj – bass
Joanna YO Gulak – wokal

KEFIROCK

Zespół KefiRock w obecnym składzie działa od czterech lat. Staramy się w naszych kompozycjach utrzymać klimat lat 80 – 90. Kładziemy nacisk na teksty naszych piosenek. Gramy w klubach i pubach rockowych jak również na dużych imprezach plenerowych. W dorobku zespołu są dwie płyty ” Inną drogą” i ” Kolorowo ” oraz udział w festiwalach rockowych i programy muzyczne w Radio Kielce.

Członkowie zespołu

gitara basowa i wokal – Stefan Zbyszek Oziomek
gitara – Donek Kajzer
instrumenty klawiszowe – Bolek Czerwiński
perkusja – Paweł Maciąg

LE MOOR

Data utworzenia: 2005, Gatunek: Nie wiemy i nas o to nie pytajcie, bo naprawdę nie wiemy : )

Członkowie zespołu:

Dorian Pik – wokal
Mateusz Augustyn – gitara elektryczna
Dawid Magda – perkusja
Rafał Czachor – gitara basowa
Krzysztof Białek – klawisze
Kamil Kozak – trąbka
Łukasz Ziemba – saksofon tenorowy, saksofon barytonowy
Krzysztof Surdyka – trąbka
Bartek Koń – trąbka

PIRAMIDE

PIRAMIDE (z włoskiego „piramida”, gdyż nazwy angielskie wydawały się nieco oklepane…) powstała w 2013 roku. Jej założycielami byli Mateusz „Dedi” Dedel (gitara rytmiczna) i Michał „Mazi” Mazur (gitara prowadząca) oraz Damian Kunig (perkusja), których połączyła miłość do grania mocnej muzyki i picia trunków wysokoprocentowych. Zespół zaczął twórczość od gotowych już pomysłów, które znajdowały się na nagraniach Dediego. Tak też w repertuarze znalazł się pierwszy numer kapeli – „Speed”. Niestety po roku prób, z grupy odszedł Damian. Pomimo wielu miesięcy niestabilności w składzie, sytuacja zaczęła się polepszać gdy do PIRAMIDE dołączyli Kamil „Cipel” Ciejka (perkusja) i Wiktor „Laska” Kozak (bas). Zespół rozpoczął w grudniu 2015 roku nagrywać swoje demo pod okiem Adriana Gwoździowskiego. Niezdecydowanie i opóźniające się nagrywanie partii wokalnych doprowadziło do zmiany za mikrofonem. Wówczas pojawiła się młoda i utalentowana do śpiewania takiej muzyki Sara „Sarenka” Trubiłowicz, którą do współpracy namówił Adrian Gwoździowski. Od momentu dołączenia Sary do PIRAMIDE, zespół w ciągu 6 miesięcy postanowił wyjść na scenę i zaprezentować się 27 maja 2016 roku w sandomierskim „Lapidarium”, gdzie przywitało ich wielu (jak na tamtejsze warunki) słuchaczy. Od tej pory PIRAMIDE idzie już tylko do przodu i nie zamierza zwalniać.

Członkowie zespołu:

Sara Trubiłowicz – wokal,
Michał Mazur – gitara prowadząca,
Mateusz Dedel – gitara rytmiczna,
Wiktor Kozak – bas,
Kamil Ciejka – perkusja

FESTIWAL JEST WSPÓŁFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW GMINY TARNOBRZEG

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Witos
7 lat temu

cenna inicjatywa!

Postaw mi kawę na buycoffee.to
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content