Tarnobrzeg przyłącza się do Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. „Czarny protest” jutro o godzinie 14 przed Urzędem Miasta

W poniedziałek 3. października około godziny 14 w okolicach fontanny przed Urzędem Miasta w Tarnobrzegu odbędzie się „Czarny Protest” przeciwko zaostrzeniu przepisów aborcyjnych pod hasłem „MOJE CIAŁO, MOJA DECYZJA”. Protest odbędzie się w ramach Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

Projekt ustawy całkowicie zabraniającej przerywania ciąży jest już po pierwszym czytaniu w Sejmie. Według tych przepisów kobieta nie będzie mogła dokonać aborcji, nawet gdy ciąża jest wynikiem gwałtu, gdy ciąża zagraża jej życiu i zdrowiu i gdy płód jest ciężko uszkodzony. Kobiecie i lekarzowi, który przeprowadziłby jej zabieg usunięcia ciąży, groziłaby odpowiedzialność karna i 3 lata pozbawienia wolności.

Protest w Tarnobrzegu organizuje Grażyna Potańska z Platformy Obywatelskiej. – Zapraszamy Kobiety z Tarnobrzega i okolic w poniedziałek 3 października na godz.14-tą w okolice fontanny pod Urzędem Miasta w Tarnobrzegu na „Czarny Protest” przeciwko zaostrzeniu przepisów aborcyjnych pod hasłem „MOJE CIAŁO, MOJA DECYZJA”. Mile widziane czarne ubranie i stosowne hasła – apeluje organizatorka.

Poniedziałkowy strajk kobiet – tutaj

Subskrybuj
Powiadom o
11 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
FckNWO
7 lat temu

To dla was mordercy. https://youtu.be/5NVHEFpebZU

FckNWO
7 lat temu

I jeszcze to mordercy posuchajcie https://youtu.be/Z2jmzM0oN1E

suad
7 lat temu
Reply to  FckNWO

jak nie wiesz o co chodzi to lepiej nie zabieraj głosu. Nie protestuję by im zezwolić na aborcję tylko przeciw temu że ktoś ma decydować za nich. Mają wolną wolę i wolny wybór i nikt nie ma prawa im tego ograniczać . Każdy z nas odpowiada za swoje czyny i nie Tobie osądzać „katoliku”

shehasarighttodecide
7 lat temu

brawo dla Nas, dla Kobiet z Tarnobrzega. Mamy prawo i obowiazek walczyc o nasze prawa. Nie wiem jak wy ale ja nie chce isc do wiezienia przez to ze wybralam zycie

XYZ
7 lat temu

„Według tych przepisów kobieta nie będzie mogła dokonać aborcji,[..] gdy ciąża zagraża jej życiu i zdrowiu” to zdanie mija się z prawdą. Przeczytajcie najpierw projekt i uzasadnienie zanim takie głupoty będziecie pisać 🙂
Na stronie http://www.stopaborcji.pl w zakładkach projekt ustawy i uzasadnienie jest napisane, że jeśli aborcja jest jedynym sposobem by uratować życie matki to jest ona dozwolona. Wasza strona schodzi na psy…

ZYX
7 lat temu
Reply to  XYZ

Z tym, że akurat prawiczki z Ordo Iuris napisały ustawę ta, że musi dojść do „zagrożenia życia”, z czego wniosek taki, że jeżeli będzie to ciąża pozamaciczna, to nie można usunąć płodu z jajowodu, dopóki jajowód nie pęknie (bo do tego momentu nie będzie zagrożenia życia). No ale może Ordo Iuris zależy na tym, żebyśmy w Polsce mieli kilka przypadków Savity Halappanavar.

zdrowy rozsądek
7 lat temu
Reply to  XYZ

dziwne że nawet reżimowa TVP o tym nie mówi pokazując czarne protesty skoro ten projekt jest taki dobry dla kobiet i niepotrzebne całe to larum. PiS wbija kolejny gwóźdź do swojej trumny, chce wprowadzić średniowiecze w XXI wieku

Andrzej
7 lat temu
Reply to  XYZ

Tak? A jesteś pewien,że lekarz podejmie właściwą decyzję,że życie matki faktycznie jest zagrożone ?? A jeśli to właśnie twoja żona będzie w takiej sytuacji i lekarz popełni błąd twierdząc,że wszystko gra i nie ma konieczności aborcji w tym wypadku… Cofniesz w tedy te słowa tutaj ??

pyk.
7 lat temu

Byle nie doszło do podobnych 'scen’ https://www.youtube.com/watch?v=yNupy_kHD9c

lotek
7 lat temu

stop watykańskiej okupacji !

Beata
7 lat temu

Jestem zaszokowana komentarzami, które do mnie dochodzą na temat dzisiejszego protestu kobiet. Jestem przeciwna aborcji, bardzo przeciwna jeżeli ktoś chce ją przedstawić jako środek antykoncepcyjny! Uważam jednak, że kompromis jaki został wypracowany wiele lat temu powinien zostać utrzymany. Nie mam żadnego prawa moralnego, etycznego czy też religijnego zakazywać aborcji w sytuacjach, w których jest ona teraz dozwolona. Powinniśmy w pierwszej kolejności zadbać o zwiększenie świadomości seksualnej, zapewnienie na jak najwyższym poziomie opieki zarówno socjalnej jaki medycznej, dostępne i PRAWDZIWE wsparcie psychologiczne oraz zapewnienie finansowe dla rodzin ( bo to nie dotyczy tylko kobiet), które w tych trzech dozwolonych przypadkach podejmą decyzję o urodzeniu dziecka. A większość z nich taką właśnie decyzję podejmuje i chwała im za to. Nie mogę jednak myśleć wstawiając się w sytuację matki, czy ojca, których córka została zgwałcona i zmuszać jej do urodzenia dziecka. Konsekwencje decyzji naszego ustawodawcy odczuje cała rodzina, a nie on sam. Nie mogę patrzeć na rodziny, które żebrzą o złotówkę od społeczeństwa ( kocham ludzi za empatię) by ratować życie narodzonego dziecka, bo państwo nie jest w stanie zapewnić specjalistycznej opieki medycznej. Jest wiele rodzin, nawet mnóstwo, które borykają się z systemem wychowując dzieci niepełnosprawne i martwiąc się co z nimi będzie… Czytaj więcej »

Postaw mi kawę na buycoffee.to
11
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content