Kajakarze rywalizowali na Jeziorze Tarnobrzeskim w 3. edycji Ogólnopolskich Zawodów o Puchar Marszałka Podkarpackiego (fotoreportaż oraz video HD)

Nie tylko uczestników żeglarskich zmagań można spotkać nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Na akwenie rywalizują również kajakarze, którzy w minioną sobotę walczyli o Puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego.

W trzeciej edycji zawodów udział wzięli kajakarze z całej Polski, walczący w różnych kategoriach wiekowych, od najmłodszych do weteranów. Łącznie wystartowało ponad 60 zawodników, w tym spora grupa przedstawicieli Klubu Kajakowego Jezioro Tarnobrzeg.

Tarnobrzeski klub reaktywował swoją działalność trzy lata temu, po ponad 30-letniej przerwie. Obecnie w klubie trenuje regularnie około 20 zawodników, z których część swoją przygodę z tym sportem rozpoczęło dzięki półkoloniom organizowanym w ramach akcji „Lato w mieście”.

Zawodnicy KK Jezioro Tarnobrzeg legitymują się już pierwszymi sukcesami na arenie ogólnopolskiej, w bieżącym roku Magdalena Szczęsna wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Polski w kategorii młodzików, zaś Karol Śmiałek i Bartłomiej Dobroń zajęli czwarte i piąte miejsce w mistrzostwach naszego kraju.

Szczegóły w materiale video. Zapraszamy

video: Agnieszka Nycz

foto: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x