Piąte zwycięstwo OKS Mokrzyszów w sezonie. Podopieczni trenera Złotka wygrywają z Wisanem Skopanie 3:1 (fotoreportaż oraz video HD)

OKS Mokrzyszów pokonał Wisan Skopanie 3:1 (1:1) w meczu 11. kolejki klasy okręgowej. To piąte zwycięstwo podopiecznych trenera Michała Złotka w rundzie jesiennej.

Mecz lepiej rozpoczęli goście i to oni w 22 minucie wyszli na prowadzenie. Minutę wcześniej wychodzącego na czystą pozycję strzelecką Arkadiusza Nowaka fauluje bramkarz OKS Robert Biało i sędzia bez wahania dyktuje rzut karny. Po chwili „jedenastkę” na bramkę zamienia Mateusz Jarosz. Do wyrównania doprowadza Sebastian Ozimek w 32 minucie i zespoły schodzą na przerwę z wynikiem 1:1.

Druga połowa należała do gospodarzy. Najpierw, w 58 minucie Konrad Tokarski wykorzystuje długie podanie od Tomasza Malickiego i bez problemów pokonuje bramkarza gości. Zaledwie dwie minuty później strzelec drugiej bramki świetnym podaniem obsłużył Damiana Laskowskiego, który po chwili podwyższa prowadzenie gospodarzy.

Mimo przewagi piłkarze z Mokrzyszowa nie zdobyli już w tym meczu żadnej bramki, wygrywając ostatecznie spotkanie 3:1.

Po 11. kolejkach OKS z dorobkiem 17. punktów plasuje się na ósmej lokacie, rozgrywkom przewodzi KP z Zarzecza, które ma na swym koncie 27 oczek. W następnej kolejce zespół z Mokrzyszowa zmierzy się na wyjeździe z 14. w tabeli LZS-em Ździary.

KLASA A

Sensacyjną porażką 1:3 zakończył się mecz rezerw Siarki Tarnobrzeg w Żupawie z beniaminkiem A klasy miejscowym KS-em. Bramki dla Żupawy strzelili Michał Ryba w 5 minucie oraz Zbigniew Kozieł w 38 i 61 minucie. Jedynego gola dla tarnobrzeskiej drużyny strzelił Krzysztof Suchecki z rzutu karnego, podyktowanego w doliczonym czasie gry.

Spotkanie przeciwko Żupawie rezerwy Siarki rozpoczęły w składzie: Janowski – Kanios, Przewoźnik, Suchecki – Głaz, Lubowicki, Płatek, Szypuła, Szewc – Sikora, Beszczyński

10. kolejka nie była szczęśliwa również dla Koniczynki Ocice, która przegrała na własnym boisku z Łęgiem ze Stanów 1:2.

Po porażce w Żupawie rezerwy Siarki spadły na drugą lokatę w tabeli tracąc do pierwszego LZS z Rzeczycy Długiej 3 punkty, Koniczynka zaś z dorobkiem 16 puntów zajmuje ósmą lokatę.

W ramach 11. kolejki rezerwy Siarki podejmą San Wrzawy, Koniczynka zaś pojedzie do Przyszowa.

KLASA B

Pierwszą porażkę w rundzie poniósł OKS Wielowieś, który przegrał z LZS w Krzątce 1:3 w meczu 9. kolejki B klasy. Wygrał za to Junior Zakrzów pewnie pokonując KS z Cygan 4:1 i awansując na drugie miejsce w tabeli, za zespołem z Wielowsi. Z drugiego miejsca na czwarte spadła zaś Wspólnota, remisując w Hadykówce 1:1.

W ramach 10. kolejki OKS Wielowieś podejmie Iskrę Sobów, Wspólnota zaś Juniora z Zakrzowa.

Info: własne, 90minut.pl, Siarka Tarnobrzeg