Tarnobrzeg: Radni jednomyślni w sprawie finansowego wsparcia dla Siarki (video)

To co jeszcze niedawno wydawało się niemożliwe, stało się podczas ostatniej sesji Rady Miasta. Radni jednomyślne zagłosowali za jednorazową pomocą dla piłkarskiej Siarki Tarnobrzeg. Dzięki ich decyzji klub otrzyma jeszcze w tym roku 100 tysięcy zł.

Podczas konferencji która odbyła się kilkanaście dni przed sesją, o gotowości pomocy dla Siarki poinformował prezydent Kiełb, ten sam, który w jeszcze w ubiegłym roku deklarował, że oprócz dotacji więcej pieniędzy dla klubu nie będzie. W czerwcu 2015 roku po zakończeniu drugoligowego sezonu pojawiły się bowiem informacje, iż klub nie ma pieniędzy aby kontynuować grę na tym poziomie rozgrywkowym w nadchodzącym sezonie. Prezydent mówił wówczas, że nie jest w stanie przeznaczyć więcej pieniędzy, niż to co było wcześniej deklarowane, czyli 600 tysięcy na cały rok.

Na szczęście dla kibiców Siarka jednak wystartowała w kolejnym sezonie w II lidze, jednak dług rósł. Zadłużenie według zarządu spółki nie powstało w wyniku niegospodarności, lecz zmniejszenia dotacji z samorządu, co spowodowało problemy w wywiązaniu się spółki z wcześniej zawartych umów.

W listopadzie ubiegłego roku podczas nadzwyczajnej sesji Rada Miasta odrzuciła dwie uchwały, zakładające dodatkową pomoc finansową dla Siarki. Pierwsza zakładała przekazanie klubowi jeszcze w tym roku kwoty rzędu 200 tysięcy złotych, a za przyjęciem uchwały głosowało 6 radnych: Jan Dziubiński, Norbert Mastalerz, Stanisław Uziel, Dariusz Kołek, Sławomir Partyka i Witold  Zych.

Druga uchwała miała charakter intencyjny i zakładała zabezpieczenie dla Siarki w budżecie na 2016 rok kwoty 900 tysięcy złotych. Za przyjęciem tej uchwały głosowało 5 radnych: Jan Dziubiński, Norbert Mastalerz, Dariusz Kołek, Sławomir Partyka i Witold Zych.

Po tej sesji chyba niewiele osób spodziewało się, że rok później sytuacja zmieni się diametralnie. Na zmianę decyzji prezydenta i części radych wpłynęła, według deklaracji jakie można było usłyszeć, świetna postawa naszej drużyny w obecnych rozgrywkach, jej młody skład i udział w grze wychowanków a co za tym idzie, szansa na spore pieniądze z PZPN-u dzięki uruchomionemu od sezonu 2016/17 systemowi Pro Junior.

W myśl tej inicjatywy, kluby będą nagradzane za udział wychowanków i młodzieżowców w rozgrywkach ligowych i reprezentacyjnych. Pula nagród w ramach Pro Junior System dla II ligi wynosi 2,5 mln zł. Zwycięzca otrzyma 750 tys. zł, drugie miejsce to 625 tys. zł, trzecie – 500 tys. zł, 4 – 375 tys. zł, piąte zaś 250 tys. zł, przy czym w podziale nagród nie będą uczestniczyć kluby, które spadną z ligi.

PROGRES JEDNAK JEST

W czerwcu 2015 roku podczas konferencji prasowej prezydent Kiełb nie pozostawił „suchej nitki” na prezesie Siarki, Dariuszu Dziedzicu. – Zaproponowałem panu Dziedzicowi żeby zrezygnował z funkcji prezesa spółki, ponieważ z panem Dziedzicem ta drużyna już żadnego sukcesu nie odniesie (…). Mówi się o progresie, przypomnę tylko że w tamtym sezonie Siarka była na trzecim miejscu, w tym sezonie jest na dwunastym, także progres jest zauważalny ale chyba nie w tą stronę w którą kibice oczekują – mówił wówczas prezydent.

Dziś, niemal na półmetku ligi Siarka plasuje się na czele tabeli Pro Junior, świetnie radzi sobie również w lidze, zajmując obecnie czwarte miejsce premiowane grą w barażach o 1 ligę. Zmieniła się koncepcja drużyny a prezydent o Siarce wyraża się już zupełnie inaczej. – Wynik osiągany przez tę drużynę coraz bardziej cieszy kibiców. Widać wolę walki, widać serce jakie zostawia ta drużyna na boisku – mówił podczas październikowej konferencji G. Kiełb.

100 tysięcy złotych to nie koniec pomocy finansowej dla Siarki. Prezydent zapowiedział również dodatkowy bonus finansowy za osiągnięty wynik oraz zwiększenie dotacji o 100 tysięcy zł.

Dyskusja o przyznaniu Siarce 100 tysięcy zł w materiale video. Zapraszamy

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Górski
4 lat temu

Ludzie kiedy wreszcie ci niewydarzeni kopacze przestaną doić to biedne miasto z resztek pieniędzy !!! Nie dość, że trzeba dotować prywatną Spółką Akcyjną to odpłatnie pilnować i eskortować ich fanów. Nie widzicie jakie to generuje zachowania (np. Madryt!). Jest w Tarnobrzegu paru „graczy” których wszyscy z gęby dobrze znacie (żeby nie powiedzieć po imieniu – złodziei), którzy przyzwyczaili się do pasażotywania i notorycznie szantażują decydentów wizją bankructwa stadionu. A pieprzyć ich stadion razem z trybunami Dziubińskiego. Pieprzyć roszczenia wszystkich szalikowych bandytów !!! Panie Prezydencie niech Pan zrobi w tym miejscu duży plac zabaw dla dzieci, a gwarantuję, że w cuglach wygra Pan kolejne wybory. Póki co jest Pan kolejnym włodarzem, który włazi niesoimi pieniędzmi w 4 litery stadionowym bandytom. W sobotę w jednej z tarnobrzeskich pizzerni bawili się kibole i trzeba było przyjść i zobaczyć na jakie persony idą nasze podatki. Nazwanie ich bydłem byłoby urągające godności istnienia wszelkiej rogatej zwierzyny. No chyba, że daje Pan kasę z własnej pensji to przepraszam nie było tematu.

Legionista
4 lat temu

stówka dla Siarki to pikuś naprzeciw tego co z kasy miejskiej zassssssysają pinpongistki, że o przedszkolankach i uczycielkach tu nie wspomnę

kołek
4 lat temu

trzeba oddać prezesowi,że okiwał prezydenta w ciągu tych lat niemiłosiernie.
biedny prezydent płaci a łatkę tego,który chciał zniszczyć klub będzie ciężko odkręcić.
mistrzowskie zagrania Dariusza,z człowieka kanalii jak mówiło się w kręgach prezydenckich stał się pupilem i najhojniej obdarowanym przez tegoż prezydenta.szacun 😉

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x