Tarnobrzeg: W 2015 roku magistrat wydał prawie milion na nagrody dla urzędników. Za to, że w ogóle pracują? (video)

Nagrody uznaniowe przyznawane są z pieniędzy publicznych za szczególne osiągnięcia w pracy. W 2015 roku tarnobrzeski magistrat przyznał nagrody dwukrotnie a ich łączna suma wyniosła 921 tysięcy zł. W latach 2012 – 13 kwoty te oscylowały w granicach 1 mln 200,00 zł.

Nagrody otrzymało ponad 200 urzędników. Pracowników niższych szczebli zgłosili ich przełożeni czyli naczelnicy zaś osoby na stanowiskach kierowniczych – prezydent. A jakimi szczególnymi osiągnięciami mogą pochwalić się obdarowani? Interpretując słowa prezydenta, tym „szczególnym osiągnięciem  jest nisko wynagradzana, ciężka praca w tarnobrzeskim urzędzie.

– Sam byłem urzędnikiem i uważam, że ciężko pracują. Jeżeli dostali te nagrody to znaczy, że im się należy – mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej prezydent. – Urzędnik który rozpoczyna pracę dostaje 2 tysiące 100 zł brutto. Wystarczy zobaczyć w sąsiednich gminach, typu np. mała, sąsiednia gmina Gorzyce, ta kwota jest zdecydowanie większa – dodał.

Sprawdziliśmy, ta „zdecydowanie większa kwota”, którą otrzymują na starcie urzędnicy w gminie Gorzyce wynosi około 2 tys. 200 zł.

Za I półrocze 2015 roku łączna suma nagród wyniosła 365 440,00 zł. Najwięcej bo 5 tysięcy 500 zł otrzymał naczelnik wydziału Edukacji i Zdrowia. Po 5 tysięcy zł otrzymali naczelnik Wydziału Techniczno – Inwestycyjnego i Drogownictwa, naczelnik Wydziału Organizacyjnego, Wydziału Środowiska i Rolnictwa oraz Wydziału Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej.

Pominiętym w pierwszym półroczu wiceprezydentom, w drugim półroczu prezydent przyznał po 10 tysięcy zł., nagrodę takiej samej wielkości otrzymał również skarbnik. Łącznie na nagrody za pracę w drugim półroczu magistrat przeznaczył 556 400,00 zł.

Dla porównania w Zamościu za „wzorowe wykonywanie obowiązków w 2015 roku” nagrody o łącznej wartości 5 tysięcy 100 zł otrzymało w sumie 14 urzędników. W Warszawie w 2015 roku urzędnicy nie otrzymali żadnych nagród z tego tytułu, w Rzeszowie łączna suma nagród wyniosła zaś 30.500,00 zł.

W 2015 r UM w Przemyślu nagrodził 32 pracowników. Po 800zł  otrzymali urzędnicy zatrudnieni na stanowiskach kierowniczych a pozostali po 700zł. Za podstawę przyznania wszystkich w/w nagród wskazano aktywne uczestniczenie w realizacji przedsięwzięć na rzecz społeczności lokalnej, wykazywanie się przy tym dużą inicjatywą i kreatywnością.

Informacja o nagrodach: http://informacjapubliczna.org/

Szczegóły w materiale video – od 19:00

Live Video Streaming Services

Subskrybuj
Powiadom o
83 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
eryk
4 lat temu

SZOK !!!

El Bebiko
4 lat temu

No Panie Kiełb! Bawicie się dobrze za publiczne pieniądze!
Jeszcze dwa lata rządów.

zdecydowanie większa kwota
4 lat temu

100 zł to zdecydowanie więcej?

oburzony mieszkaniec
4 lat temu

Na wszystko brakuje pieniędzy w mieście tylko nie na nagrody dla urzędników. Prezydent kolejny raz kompromituje się mówiąc o tym, że urzędnicy za mało zarabiają. Aż cud że do pracy opłaca im się przychodzić. Jeżeli tak mało zarabiają to skąd nagrody po 10 czy 5 tysięcy złotych za pól roku? Za niska pensja? Jawne sk…two 🙁

Patryk
4 lat temu

Nie trafił z gorzyckim przykładem 🙂 Żaden prezydent nigdy nie ukróci tych nagród?

13 i 14 pensja
4 lat temu

Jakie to nagrody? Komuna wróciła? To jak dawna 13-ta i 14-ta pensyjka 🙂 Jeżeli każdy urzędnik dostaje nagrodę to co to za nagroda? za co? Bo nagrodę dostaje się chyba za coś szczególnego.

Robin Hood
4 lat temu

Prezydent nie potrafi wskazać „szczególnych osiągnięć” nagrodzonych pracowników a wskazywanie niskich zarobków jest niedorzeczne. Jezeli by tak było to powinien dać tym najmniej zarabiającym.

Kinga
4 lat temu

Mam wyższe wykształcenie ekonomiczne, niestety obecnie jestem bezrobotna. Może to 2.100 zł na rękę to nie jest dużo, ale chętnie przyjmę pracę urzędnika. Jeśli czyta to pracownik magistratu w Tarnobrzegu, który ze względów finansowych chce rzucić pracę to proszę o kontakt w komentarzu, chętnie zajmę jego miejsce

Abc
4 lat temu

Droga Kingo.Te 2.100 o których mowa to kwota brutto.Po odliczeniu zostaje 1.550zł

xxx
4 lat temu
Reply to  Abc

Ale Kinga przynajmniej już wie dlaczego jest bezrobotną „ekonomistką”?

Mieszkaniec
4 lat temu

Patrząc na to, że pracownicy w urzędzie miasta dostają co rusz nagrody i dodatki typu trzynasta pensja to zarabiają dużo więcej niż najniższa krajowa, a ich obowiązki często sięgają aż siedzenia i picia kawy ( prawidłową pracę wykonują stażyści )

Fan
4 lat temu

Aleś kotlet dojechał. Idź sobie sprawdź ile zarabia normalny pracownik. Idź. Mniej niż Ty zarabiales w Biedronce…to Ci gwarantuje. A czy Ty naprawdę wierzysz ze w urzędzie kawa piją? Przyjdź i zobacz jak wygląda praca. Mase jest tego. Dodatkowo pomyśl sobie ze…uwaga…niejednokrotnie nie ma mocy przerobowych. Po prostu. W każdej firmie musisz mieć finanse dział HR a w um ile jest kadrowych? 3 kadrowe jest. Czy Ty zdajesz sobie sprawę sprawę z ilości spraw? Czy znasz charakterystykę pracy? Nie znasz. Zrobiłeś info na zasadzie kociolka. Udało Ci się. Tylko weź też pod uwagę to,jak trudno obracać publicznym pieniądzem. Ale najlepiej rzucić hasło i niech leci. Ehhh…miałem Cię za rozsadznego faceta.

Rychu
4 lat temu
Reply to  Fan

Widać urzędnik „Fan” poczuł się urażony informacją o przyznanych nagrodach. Szkoda że nie przeczytał jej ze zrozumieniem.

LOL
4 lat temu
Reply to  Fan

Jak taka katorga w tym urzędzie to proponuję zrobić miejsce dla kogoś kto da radę wysiedzieć te 8 godzin i poprzekładać trochę papierków, proponuję zejść na ziemię, zarabiacie marnie to fakt, ale praca lekka, a jedyne problemy wynikają z tego, że sami sobie je tworzycie.

Fan
4 lat temu

Nie. Ogladnalem do końca i mam tam znajomych.

LOL
4 lat temu

Zwykli pracownicy zarabiają niewiele, wręcz żałośnie mało, druga strona medalu, że jakieś 80% pracowników zajmuje się przeglądaniem stron z przepisami kulinarnymi czy zakupami w sieci, pogaduszkami, plotkowaniem czy paleniem co trochę. Tym 20% rzeczywiście zapracowanym należy się premia jak najbardziej, dziwne że w ogóle chce im się tam pracować za takie pieniądze. Natomiast nagradzanie naczelników itp. którzy tak naprawdę nie robią nic nadzwyczajnego a przy tym i tak mają dużo wyższe stawki jest żałosne.

ewa
4 lat temu

A na ulicach tarnobrzega wyłączone są wieczopamiętania latarnie nie ma pieniędzy na węgiel a tu proszę! Na nagrody pieniądze sa

Było i nie wróci więcej
4 lat temu

Norbert dawał 12 tyś zł. na nagrodę.

Mieszkaniec
4 lat temu

Kiełbik nie dość, że daje niewiele mniej to jeszcze kłamie, że w Gorzycach zarabiają dużo więcej ( o 100 zł brutto). Nawet w Warszawie nie daje się takich nagród. A jeśli zarobki są na niskim poziomie, to kto mu broni je podnieść?

że co?
4 lat temu
Reply to  Mieszkaniec

12 tys. a 5 tys. to jest nie wiele mniej Panie Mastalerz lub jego klonie?
Pan dawałeś nawet 20 tys. Czapli a szaremu pracownikowi 200 zł. Pamiętasz Pan? A co obiecałeś Kotletowi? Ty, Pluta, Dybus czy inny platfus?

mieszkaniec
4 lat temu
Reply to  że co?

czyżby odezwał się mieszkaniec miechocina?

Mieszkanka
4 lat temu

Jest to zwykłe złodziejstwo. Pan prezydent nie daje nagród ani ze swoich pieniędzy ani z zysku Urzędu. Zabiera ludziom. W budzecie obywatelskim na Dzikowie kserokopiarkę wpisano bo organ prowadzący nie wywiązuje się z obowiązków a tu proszę naczelnik edukacji otrzymuje nagrodę 5 000.

Ala
4 lat temu

Brawo Piotrek! w końcu…

WOW
4 lat temu

Pojechałeś Administrator. Nieładnie :|. Konferencja prezia dotyczy źródeł fotowoltaicznych. Chyba po to ją zorganizował, bo miał konkretne informacje do przekazania mieszkańcom, a Ty co robisz? Tytulik chwytliwy i opis siarczysty ALE O NAGRODACH NIE O FOTOWOLTAICE. Nakręcasz ludzi na urzędasów. Małostkowe to i niegodne rzekomo rzetelnego dziennikarza. Twoją rolą jest informować. RZETELNIE. A Ty co robisz? Cel konferencji przykrywasz tematem nagród? A tak a propos -jak już prezio zaczyna się z tych nagród tłumaczyć – to NAGLE Ci mocy brakło ? BO transmisja się URYWA ??? A ja chętnie bym tego tłumaczenia posłuchał. Jakieś niewygodne było,a może wystarczająco sensowne? Nie wiem, ale o obiektywiźmie Administratora zdanie wyrabiam sobie powoli.

Mieszkaniec
4 lat temu
Reply to  WOW

Brawo dla Administratora za rzetelne porównanie !

Wow, widocznie Cie mocno zabolała prawda.

Kajtek
4 lat temu

WOW ty chyba w Urzędzie pracujesz. Pan Piotr jest dziennikarzem i to rzetelnym, chwała mu za to. Czy ty nie widzisz, że Tarnobrzeg to prywatne miasto ekipy i kolegów królika.Te nagrody to zwykły przekręt, bo za co otrzymała nagrodę baba , nieudolnie nazywana naczelnikiem edukacji czy wydziału organizacyjnego ,nie wspominając o tej gwieżdzie z Alfredówki. KPINA…

Mig
4 lat temu

Jeżeli ktokolwiek miał wątpliwości co do relacji Kiełba z Kociubą czy Bogdańską to już teraz nie ma żadnych. Szkoda miasta, żenada i bagno!!!!!!

Piotr
4 lat temu
Reply to  Mig

Robi to samo co Mastalerz, bo chodzą plotki że nie wystartuje w przyszłych wyborach i dostanie za to dobry stołek od PISu, teraz będą sobie przyznawać takie nagrody do oporu.

WOW
4 lat temu

Nie zrozumieliśmy się. Niechby i było o nagrodach, tylko dlaczego ucięta jest odpowiedź Kiełba? Skoro ma mu za złe, dlaczego „znowu” zawiesza mu się transmisja. Te nagrody dla naczelników za Mastalerza były dwukrotnie wyższe, więc nadal tu czegoś nie rozumiem 🙁

Diana
4 lat temu
Reply to  WOW

Te premie to za zrealizacje programu wyborczego? Otworzył miasto dla inwestorów i zrobił raj podatkowy a jak idę do apteki to po prostu nic nie płacę za leki haha 😀

mailkontent
4 lat temu
Reply to  Diana

Jeśli dobrze pamiętam jedną z pierwszych decyzji było obniżenie czynszu – myślę że pozwoliło to podnieść rentowność działalności, choć z tego co wiem najemcy nie dokładali do interesu.

WOW
4 lat temu

I jeszcze jedno, jaka prawda ? Jakaś ukryta? Te dane leżą na ulicy. Wszystkie oświadczenia majątkowe są na bipie,z lat ubiegłych też, więc nagrody można łatwo porównać i ich wielkość też 🙂 🙂 Więc? czy tu ktoś coś odkrył ?? No chyba, że Administrator, ale od lat jest dziennikarzem i taką wiedzę chyba posiada, to nie są informacje tajne 🙂

Luźny
4 lat temu
Reply to  WOW

Chłopie już minęły prawie dwa lata od wyborów i tu ludzie czekają na realizacje jego programu wyborczego, a w między czasie widzą jak rozdaje się publiczne pieniądze na premie dla urzędasków gdy w tym samym czasie nie płaci się zusu nauczycielom.

mieszkaniec
4 lat temu
Reply to  Luźny

Dlaczego nie opublikowano całej wypowiedzi do końca tylko ucięta jest transmisja ? Chciałabym posłuchać wypowiedzi.
Nawet ten Mc donalds to nie zasługa masztalerza (on tylko jeden z pierwszych poinformował na blogu ze będzie wybudowany) Ta działka nie należała do miasta tylko do spółdzielni mieszkaniowej jak pamietam.

Adam
4 lat temu
Reply to  mieszkaniec

Nie troluj. Zapis transmisji nie jest ucięty. Przed chwilą oglądałem do końca gdzie Kiełb na jej koniec powiedział „jeżeli to wszystko dziękuję państwu bardzo” wstał i wyszedł. Przycinają się fragmenty na 2-3 sekundy ale idzie w całości do końca.

mieszaniec
4 lat temu

Pan prezydent ma 100% racji bo urzędnicy w magistratach mają zazwyczaj ciężką prace: „użeranie się” zarówno z petentami jak i z przełożonymi, ciągle zmieniające się przepisy, braki kadrowe, sprzętowe i to wszystko za marne wynagrodzenie. Tylko w tarnobrzeskim urzędzie pracować to tak naprawdę pracuje zaledwie kilkanaście osób a reszta jest tylko zatrudniona bo z ich obecność w urzędzie z pracą to ma mało wspólnego. Godzinę przed końcem pracy urzędników zazwyczaj już w urzędzie prawie pusto i nic nie załatwimy, tak samo jak wycieczki w godzinach pracy do sklepu, po dziecko czy załatwianie swoich spraw kompletnie nie związanych z funkcją w urzędzie. Brak znajomości przepisów i brak nawet chęci doszkolenia się w tym zakresie to dla niektórych norma. Przetargi?prawie każdy ogłaszany po kilka razy albo wyjaśnienia, zmian i dopiski bo nie da się normalnie napisać i policzyć od początku. Startowanie w konkursach i zdobywanie środków z zewnątrz idzie marnie choćby w porównaniu do sąsiednich miejscowości bo albo wnioski są składane i oceniane nisko na listach rankingowych albo po prostu nie składane wcale. Załatwianie i rozpatrywanie spraw urzędowych w niektórych działach idzie sprawnie a więc się da ale w niektórych „pokojach” jest wieczny problem i mimo terminów rozpatrywania, nakazów itd i tak… Czytaj więcej »

mim
4 lat temu
Reply to  mieszaniec

Ja pitolę, albo Mastiemu totalnie odbiła szajba, albo Zośce Krzemień podłączyli internet?

Po premii
4 lat temu
Reply to  mim

No tak, teraz to ta premia będzie miała sens bo cały UM będzie pilnował forum, żeby coś złego nie napisali na krUla. 😀

Aj! Waj!
4 lat temu
Reply to  mim

Obstawiam Zośkę. Masti jak widać dawał więcej. Ogółem o 300 tysięcy więcej. Więc lepiej niech się teraz nie odzywa.

rozsądny
4 lat temu

Nw24 nie robi żadnej sensacji. Poinformowali opinię publiczną o wysokości przyznanych nagród dla urzędników. Zrobili to rzetelnie podając również skandalicznie wysokie sumy nagród przyznawanych za poprzedniego prezydenta. Urzędników szczekających w komentarzach zapewne to boli gdyż może znajdzie się ktoś kto to w końcu ukróci. Później dowiadujemy się w ogólnopolskich mediach, że mamy jeden z najdroższych urzędów w kraju. Dlaczego?

kucharz
4 lat temu
Reply to  rozsądny

Z ogólnopolskich mediów dowiedzieliśmy się jak na razie o jajecznicy na bekonie

WOW
4 lat temu

No nie, no ludzie krytykujcie do woli, ale tak z sensem, a nie jak jakieś głupoty piszecie. No bo ja pytam panią, co mówi o lekach, a co ma cena za leki do podatków w mieście? Jak ktoś widzi związek, to niech mnie oświeci. Program wyborczy to o ile pamiętam podatki, jak tak śledzę- idą w dół, jeśli idzie o inwestorów, w parku już jest ich sporo , podobno 85%, w Machowie budują się, kilku nie wiem jakich ale mają być miejca pracy (w setkach podobno) docelowo. Miasto zaczęło „normalnieć” zwyczajnie, choćby sklepy się zaczęły budować, dworzec, widać jest już światło w tunelu, że tu będzie się życie kręcić. Już zapomnieliście jak za mastalerza jedyną inwestycją był MC Donald i 15 miejsc pracy, którymi się chwalił, a w parku dwóch inwestorów, którzy zatrudniali z kierownictwem 3-5 osób. Jaką króciutką macie pamięć oponenci.

taki tam ziom
4 lat temu

Szkoda, że Kotlet nie napisał, że wybryki jego szefa Morawskiego czyli budki lęgowe dla jeżyków kosztowały magistrat prawie 200 tys. zł, i jak dotąd zamieszkała tam jedna kukułka, zresztą i ta odleciał na zimę do ciepłych krajów. GRATULACJE !!!
A i o jego przyjacielu z Centrum Natura 2000, co na dwóch etatach w tym w UM, wyrabia z 8 tysiaków na rękę (pozostałość po Mastalerzu)!!!
I co na to dziennikarz urzędnik UM, kolega Mielonego?

felek
4 lat temu

Miało być inaczej, jest tak samo albo jeszcze gorzej.Panu prezydentowi już dziękujemy. Piknie gadał i na gadaniu się skończyło

Bez przesady
4 lat temu

Tytuł bardzo chwytliwy. Milion – to brzmi mocno! Jednak jakbyśmy zrobili takie obliczenie: 921 tysięcy dzielone na 230 urzędników i strażników miejskich (jeśli się mylę co do liczby to proszę nich mnie ktoś skoryguje) i następnie dzielone na 12 miesięcy w roku daje nam 333 zł na osobę. To takie straszne? To nawet nie jest 500 plus 😉 A przecież dla zwykłego urzędnika, co zarabia 2100 zł na miesiąc te 333 zł miesięcznie to ratunek dla domowego budżetu. To tyle matematyka (i statystyka). Oczywiście nagrody,jak to jest w materiale podane, miały różne wysokości. Uzasadnienia poszczególnych kwot dla konkretnych ludzi nie znamy, więc nie będę się w tej kwestii wypowiadał. Dodam tylko, że gdyby zamiast tych nagród dać każdemu z pracowników urzędu podwyżkę o 333 zł miesięcznie, to chyba nie byłoby czym się bulwersować (no bo chyba nie tym, że zarabialiby w większości około 2500 zł brutto?). Pracownicy w Polsce powinni dobrze zarabiać, powinniśmy zatem równać w górę a nie w dół – zarówno sfera prywatna jak i publiczna. Nie chcemy chyba być jakąś drugą Rumunią czy inną Albanią i jeździć żebrać do innych krajów?

Olo
4 lat temu

Do tej pory wszyscy dziennikarze tituali Kiełbasianemu to rozbestwił się dzieciak. Kiedy Tygodnik napisał rzetelny artykuł to postanowił Kiełbasiany go sprzedać, kiedy Kotlet napisał rzetelny artykuł to Kiełbasiany z przydupsami od najwyższych nagród, mu tutaj ubliżają i atakując znajomych.
Macie Państwo Dziennikarze efekty wspierania nieudacznika, poprzechodziliście z nim na per ty, koleżeństwo zgrywając, ale…. w jedna stronę, tzn pisać tylko dobrze ba! bardzo dobrze… a jak nie to w ryj!

Chryzantemy złociste
4 lat temu

A cóż to są za pieniądze? Mamy 230 urzędników wraz z SM na 48 000 mieszkańców…no to co to jest. I jak ktos powyżej napisał że to nawet nie wychodzi 500 plus tylko 300 zł…a czy wy wiecie ze z tych 900 kawałków trzeba odprowadzić podatek i inne pochodne?

K…ale ciemnota. Kotlet…miałem Cię za rzetelnego faceta. Co Ty się „mscisz” bo się jerzyki nie zalęgły i h..a z Twojego pomysłu wyszło a wieże można na złom oddać, bo nic tam nie ma?

Ktos Cię podpuścił albo co?

Trzeba było zrobić rzetelny artykuł w opraciu o przepisy z prawa pracy i z wywiadami a nie jebudu news na całą wies….

Jan Kowalski
4 lat temu

Gratuluję odwagi za ujawnienie tych informacji…Mieszkańcy Tarnobrzega powinni jeszcze wiedzieć, że miasto ma 117 mln zadłużenia z kadencji wcześniejszych prezydentów. I tylko miasta żal i jego mieszkańców…

Fit
4 lat temu

Do komentujących obronnie Kiełba:
powiedzcie mi jak to możliwe i w której gminie tak jest, że naczelnik edukacji Jolanta Kociuba będąca najmniej doświadczonym urzędnikiem, naczelnikiem bo z kilkutygodniowego doradcy została naczelnikiem, dostaje najwyższe nagrody? no czekam na odpowiedz. Szkoda, że z naszych podatków….

Waldi
4 lat temu

Może się mylę ale czy poprzednia wskazana przez Prezia naczelniczka nie kierowała aż trzema wydziałami? Edukacji, zdrowia i kultury i sportu.
Zatem proste pytanie uczniaka z podstawówki: czy 10.000 to więcej czy mniej niż 15900? Bo jak twierdzi speaker każdy z naczelników zarabia równo po 5300, czyli sumując coś 5300 x 3 = 15900 – chyba że mam kłopoty z liczeniem 😉

yhh
4 lat temu

Fakt, że zarabiają mało ale drugi fakt jest taki, że nikt im nie broni pracy zmienić, trzeci fakt jest taki, że nie mają kompetencji żeby zarabiać więcej w prywatnej firmie, w której o przyjęciu do pracy nie decydują znajomości czy rodzina.

Tede
4 lat temu

No tak, Piotrek odważył się opublikować niewygodny temat więc głowni zainteresowani muszą mu koniecznie dowalić? Panie lub pani (raczej chyba pani)
WOW, proszę przyjąć do wiadomości, że dziennikarz ma prawo podejmować taki temat na jaki tylko ma ochotę, niezależnie od tematu zwołanej konferencji, która zawsze jest okazją do zadawania WSZELKICH pytań. To przywilej dziennikarza, natomiast obowiązkiem prezydenta jest odpowiadać na pytania bo władza to nie przywilej tylko służba za pieniądze podatników.Z kolei obowiązkiem dziennikarza jest patrzenie władzy na ręce i interesowanie się oraz informowanie opinii publicznej o sposobie i celowości wydawania publicznych pieniędzy.I Piotrek zrobił to WZOROWO! Podał same fakty, nie komentując ich. A o jego rzetelności i profesjonaliźmie świadczy fakt, że zadał sobie fatygę aby posprawdzać i zrobić odniesienia do innych urzędów. Bardzo dobrze bo na poziomie gminy, województwa i stolicy. Tak więc Pani WOW proszę się nie kompromitować brakiem elementarnej wiedzy i zarzutami, że pan prezydent zaplanował sobie konferencje na inny temat.Pan prezydent może sobie tez zaplanować kolejną kadencję a kto wie czy nie wyjdzie tak jak z publikacją Morawskiego.
Brawo Piotrek, naprawdę BRAWO! A że za odwagę się obrywa i człowieka mieszają z błotem to przecież wiesz. Acha, tytuł tez dobry.

Janusz
4 lat temu
Reply to  Tede

Tarnobrzeg to takie dziwne miasto gdzie do do tej pory brakowało dziennikarzy którzy mieli jaja i pisali by prawdę. I nagle jeden jeden napisał prawdę i wielkie hallo. Ja mam tylko nadzieje że pan Kotlet, Piotr , Morawiecki, czy jak go tam nazywacie utrzyma ten poziom dziennikarstwa.

Adaś
4 lat temu

W Gorzycach pracownicy gospodarczy mają na starcie 2500 zł nie mówiąc o urzędnikach.

Mieszkaniec
4 lat temu
Reply to  Adaś

Adaś zarobki to jedno, ale weź wytłumacz za co te premie po 5, 10 tyś..

Mieszkanka
4 lat temu

Trolle na tarnobrzeskich fotach to już norma. Panie Piotrze proszę się nie przejmować chamskimi atakami. Znaczą one tyle, że trafił pan w punkt.

Niestety nasz pan prezydent nie jest ani dobrym zarządcą, ani wizjonerem który miałby jakiś pomysł na rozwój miasta. Jest tylko urzędnikiem średniej jakości.
A nagrody oburzają bo w urzędzie i jednostkach podległych tylko część osób zna się na swojej pracy. Reszta to tzw „spadochroniarze”. I nie ma znaczenia czy dostają na rękę 1500 złotych, mniej czy więcej. Bo to są NASZE pieniądze, prosze ograniczyć liczbę pracowników i tym co zostaną podnieść pensję. A nie okradać pozostałych mieszkańców.

hehe
4 lat temu

przecież prezydent nie zwołuje konferencji na tematy niewygodne więc kiedy można zadawać np. takie pytania drodzy urzędnicy? może do Gorzyc się przeniesiecie skoro tak tam dobrze?! przecież ludzie dojeżdżają do pracy do Mielca czy Stalowej….

Ala
4 lat temu

Chciałabym mieć takiego pracodawcę, jakim jest prezydent Kiełb. Widać, że potrafi docenić pracę swoich pracowników. Pamiętam również akcję z ubiegłego roku, kiedy podczas gorącego, upalnego lata pracownicy mieli o godzinę skrócony czas pracy, po prostu super. Oby więcej takich pracodawców, którzy potrafią docenić pracę ludzką. Brawo prezydent Kiełb.

Dominika
4 lat temu

Chciałabym mieć takiego pracodawcę, jakim jest prezydent Kiełb. To dobrze o nim świadczy, że potrafi docenić pracę swoich pracowników, oby więcej było takich pracodawców. Pamiętam akcję z ubiegłego roku, kiedy podczas wyjątkowo upalnego lata pracownicy urzędu mieli o godzinę skrócony czas pracy, po prostu super. Brawo prezydent Kiełb.

stara władza
4 lat temu
Reply to  Dominika

Przed Kiełbem jak był upał to rządzący UM włączali ogrzewanie, tak? Dziś wierni urzędnicy dostali prykaz z góry na pisanie laurek i plucie.

Kacper
4 lat temu

Ustawa wyraźnie mówi o przyznawaniu nagród za szczególne osiągnięcia. W Tarnobrzegu prawie wszyscy pracujący urzędnicy skoro dostali nagrody to szczególnie się wyróżnili 😀 Co wybitnego zrobiła naczelnik oświaty? zapłaciła kilkadziesiąt tysięcy złotych z miejskiej kasy prywatnej firmie aby wprowadzili tfu zrobili za nią podsumowanie kosztów oświaty i pokazali gdzie i jak oszczędzać. Brawo! Teraz i tak czekają na ruchy z ministerstwa. Prywatna firma wyciąga pieniążki od kolejnych nieporadnych samorządów, które same nie potrafią liczyć. Dziwne to nie jest skoro ludzi po kluczu partyjnym przyznaje się co 4 lata stołeczki. Czaplińska za Mastalerza sama do tego doszła i wskazała co i jak trzeba było zrobić, tyle tylko że radnym zabrakło jaj. Przepłacamy teraz za spokój radnych wszyscy.

Piotrek
4 lat temu

2100 brutto to mało, wolne żarty hehehe bardzo chętnie przytulę taka pracę za takie pieniądze 🙂

Abc
4 lat temu
Reply to  Piotrek

To składaj podanie

Piotrek
4 lat temu
Reply to  Abc

na stronie urzędu pojawi się jakaś oferta raz na pół roku, reszta ofert ukryta i rozchodzi się po znajomościach i kolesiostwie. Ale mnie to nie dziwi takie czasy masz znajomości to masz ciepłą i przytulna posadkę 🙂

pyk.
4 lat temu

To jest kur.. skandal!

Tarnobrzeżanin
4 lat temu

Przyjdą wybory, nabierze Grzegorz pokory, przyjdą wybory, nabierze Grzegorz pokory…
A może i wcześniej, mam nadzieję, że ktoś z Prokuratury zainteresuje się tą sprawą. Szczerze powiedziawszy, to prosiłbym media o zainteresowanie sytuacją organów ścigania.

a ty się zgłoś do psychiatry
4 lat temu

Ty to już chyba z Wacusiem na głowy się pozamieniałeś?

Tarnobrzeżanin
4 lat temu

A coś ad meritum, a nie tylko ad personam?

Tom
4 lat temu

Nagrody rozdają na legalu. Żaden urząd nic nie zrobi. Opinia pibliczna rozliczy bo przecież nie urzędnik z rodziną i znajomymi. Oni będą stali murem za rozdającym każdemu pieniężne nagrody.

Aga
4 lat temu

Czy się stoi czy się leży – nagroda się należy – dla mnie tak to wygląda, bo pewnie nie wszyscy urzędnicy zasługują na finansową gratyfikację

mieszczuch
4 lat temu

Temat chwytliwy jest.
Pan autor zrobił dochodzenie i znalazł artykuł na stronę główną:)
Jednak proszę pamiętac, że nagrody dostają wszyscy pracownicy budzetowki. Takze jeśli ktoś ma w rodzinie lekarza, pielęgniarkę, sprzątaczke, kucharke w szkole, przedszkolu, wojskowego, policjanta, strazaka,pracownika poczty polskiej, skarbówki pracownika sądu i wielu wielu innych to czego rzucacie tym kamieniem? Innych rozumiem, w Waszej pracy nie ma nic ponad gola pensje a budzetowka ma. Taki mamy klimat, kapitalizm po polsku. Macie pretensje do urzednikow, pewnie przez to, że są na pierwszej linii i bezpośrednio macie z nimi do czynienia. No i stereotyp kawki i przybijania pieczatek. Jak ktoś się trochę orientuje to wygląda to zgoła inaczej. Oni też jak wszyscy pracują dla pieniedzy. Chciałbym aby mój pracodawca miał w ustawie zapisane nagrody oj chcialbym. Mówię Wam to ja pracownik sektora prywatnego. Pozdrawiam i mniej zawiści życzę wszystkim.

Andrzej Tarnobrzeg
4 lat temu
Reply to  mieszczuch

Takich nagród jak w UM Tbg nie dostają wszyscy pracownicy budżetówki. Zresztą masz w tekście 4 przykłady miast. Popytaj również po innych urzędach to się przekonasz za co na prawdę dostaje się nagrody i w jakich kwotach. Fakt faktem w Tarnobrzegu TAKIE nagrody to norma od wielu lat. Grzegorz K. w kampanii wyborczej grzmiał i negował zasadność wydawania publicznych pieniędzy a robi to samo. Z samego urzędu będzie miał ponad 1000 głosów poparcia. Dziwić się później, że jak radny Zych chciał uzyskać tylko 400tys na odwiert wód siarczkowych to mu powiedzieli, że miasto nie ma. To jest to oszczędne miasto?

Janusz
4 lat temu
Reply to  mieszczuch

Nie pracowników a kierowników to jest kilka dziesiąt tysięcy zł skali roku.

uziel
4 lat temu

http://www.portalsamorzadowy.pl/ocen-radnych/wojewodztwo/podkarpackie,10.html

– PRZEGLĄDNIJCIE I POCAŁUJCIE PREZYDENTA W …..

Rafał
4 lat temu

normalnie ręce opadają …

:):):)
4 lat temu

Śmiechu warte – człowiek pracuje to nagroda się należy, jeśli jest taki zapis w regulaminie.

Nie bądźcie zazdrośni.

:(:(:(
4 lat temu
Reply to  :):):)

WIĘC PO CO JEST ZAPIS W USTAWIE O PRACOWNIKACH SAMORZĄDOWYCH, ŻE ZA „SZCZEGÓLNE OSIĄGNIĘCIA” PRZYZNAJE SIĘ NAGRODY? PREZYDENT NIE POTRAFIŁ DZIENNIKARZOWI ODPOWIEDZIEĆ JAKIE TO SĄ TE SZCZEGÓLNE OSIĄGNIĘCIA

83
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content