„O co mamy pretensje do Sienkiewicza?” – odpowiedz już dziś, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tarnobrzegu

Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnobrzegu zaprasza na kolejne spotkanie z o. Andrzejem Bielatem OP i wykład „O co mamy pretensje do Henryka Sienkiewicza – refleksje w Roku Jubileuszowym” finalizujący program obchodów Roku Henryka Sienkiewicza w Bibliotece. Spotkanie odbędzie się dzisiaj, początek godz. 18.

W ciągu roku w agendach i filiach o. Andrzej Bielat przeprowadził cykl wykładów przybliżających życie i twórczość Noblisty, między innymi „Quo vadis”, „W pustyni i w puszczy”, „Dlaczego popularna Trylogia stałą się klasyką”, „Syn powstańca styczniowego, wśród muzułmanów i afrykańczyków”, „Krzyżacy – powieść o wojnie i dojrzewaniu”, ,„Sienkiewicz nieznany i odrzucany. Późne powieści Noblisty”.

Wykłady, spotkania z dziećmi i dorosłymi przybliżyły ich uczestnikom wiele nieznanych faktów z życia pisarza, nawiązywały do twórczości Sienkiewicza oraz licznych artykułów i książek wydanych przez o. A. Bielata, między innymi „Sienkiewicz i jego rady dla Polaków”, „Ocalić Europę. Henryk Sienkiewicz – apologeta chrześcijaństwa i obrońca cywilizacji łacińskiej”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content