Tarnobrzeg: Duże zainteresowanie pierwszymi wykładami w ramach Akademii Przyrody (zdjęcia)

Za nami pierwsze wykłady w ramach Akademii Przyrody, organizowanej przez Centrum Natura 2000 oraz gospodarstwo agroturystyczne „Dobre Miejsce” w Alfredówce. – Jesteśmy mile zaskoczeni zainteresowaniem jakim cieszyły się pierwsze spotkania w ramach Akademii zarówno na wykładzie przeznaczonym dla dzieci  jak i dorosłych – komentuje Konrad Niedźwiedź, kierownik Centrum. – Wszystkie przygotowane miejsca były zajęte – dodaje.

Wykładu inaugurującego działalność Akademii dla młodszych słuchaczy a dotyczącego Historii Ochrony Przyrody na ziemiach Polski, wysłuchało około 30 osób. Miejsc dla wszystkich chętnych w salce zabrakło za to w niedzielę, gdy o ziołach dziko rosnących jadalnych i leczniczych opowiadał botanik dr inż. Paweł Wolański z Uniwersytetu Rzeszowskiego.

– Był to bardzo ciekawy wykład, szeroko prezentujący historię ziołolecznictwa na całym świecie – mówi jeden z uczestników wykładu. – Mam nadzieję, że kolejne tematy będą równie interesujące – dodaje.

Drugie zajęcia odbędą jeszcze przed świętami. – Tym razem zaproszeni goście będą opowiadać o rekultywacji i odbudowie przyrodniczej terenów pokopalnianych – wyjaśnia Konrad Niedźwiedź. – Dla młodszych słuchaczy tematykę zawęzimy do terenu obejmującego Jezioro Tarnobrzeskie, dorosłym zaś opowiemy również o Jeziórku i Piasecznie – dodaje.

Dla dzieci wykład odbędzie się w piątek 16. grudnia o 16, dla dorosłych zaś w niedzielę 18. grudnia o godzinie 18. Wykłady w ramach Akademii Przyrody odbywać się będą raz w miesiącu i potrwają do sierpnia 2017. Najwytrwalsi słuchacze z frekwencją końcową co najmniej 70%, pojadą w nagrodę na wycieczkę. Dla młodszych uczestników będą to odwiedziny w ogrodzie zoologicznym w Zamościu, na dorosłych zaś czeka dwudniowy wyjazd do Białowieskiego lub Bieszczadzkiego Parku Narodowego.

foto: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content