Sandomierz: Jubileusz 10-lecia Formacji Tanecznych Paradox (fotoreportaż)

Jubileusz 10-lecia Formacji Tanecznych Paradox działających przy Sandomierskim Centrum Kultury oraz jubileusz 35-lecia z tańcem Moniki Magdy – instruktorki i choreografki zespołów Paradox, odbył się w miniony weekend w Porcie Kultury przy ul. Portowej 24 w Sandomierzu.

Galowe występy młodych tancerek w kilku kategoriach wiekowych, osadzone w ciekawych choreografiach scenicznych, widzowie podziwiali z niesłabnącą uwagą. Poszczególne bloki taneczne przeplatane były projekcją krótkich filmików obrazujących historię grup Paradox na przełomie ostatnich 10 lat oraz przebieg kariery artystycznej Moniki Magdy.

Na scenie wystąpiła również Dorota Koprowska – podopieczna trenerki, obecnie licencjonowany fizjoterapeuta i certyfikowany instruktor tańca, a także tancerka Teatru Tańca INOJ. Wielokrotnie brała udział w oprawie artystycznej produkcji telewizyjnych (m.in „Dancing with the Stars”, „Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu” – wraz z grupą VOLT). Obecnie występuje w spektaklu „Notre Dame de Paris” w Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni.

Gościem specjalnym gali była Anija Bogen – instruktor tańca w Emmendingen (miasta partnerskiego Sandomierza), która przybyła specjalnie na ten jubileusz w towarzystwie dwóch swoich tancerek. Grupy taneczne z Sandomierza i Emmendingen utrzymują stały kontakt i współpracują w zakresie wymiany kulturalnej.

Po zakończonym występnie przyszedł czas na podziękowania. Słowa uznania i okolicznościowy – pamiątkowy grawerton na ręce Moniki Magdy złożył Marek Bronkowski burmistrz Sandomierza.

Organizatorem jubileuszowej gali było Sandomierskie Centrum Kultury.

Info: sandomierz.pl

foto: Piotr Morawski

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content