Pewne zwycięstwo trzecioligowych koszykarzy Siarki nad drużyną z Biłgoraja (fotoreportaż oraz video HD)

Walczący o udział w barażach o II ligę koszykarze Siarki Tarnobrzeg pokonali w minioną niedzielę MKS Basket LOONZ Biłgoraj 92:62. Rywale podopiecznych trenera Papki tylko w pierwszej kwarcie dzielnie stawiali czoła tarnobrzeskiej ekipie.

Po remisie 14:14 w pierwszej kwarcie, koszykarze Siarki w imponującym stylu zagrali w drugiej części meczu, wygrywając aż 24:9. Po przerwie nasz zespół dominował na parkiecie, odnosząc zasłużone zwycięstwo. Najwięcej – 22 punktów, rzucił Piotrek Pandura, który powrócił do składu, po przerwie spowodowanej kontuzją.

Na cztery kolejki przed końcem rundy rewanżowej Siarka z siedemnastoma punktami na koncie zajmuje trzecie miejsce. 17 punktów ma również czwarty w stawce HENSFORT Przemyśl oraz drugi ZKS ze Stali Stalowa Wola. Na pierwszym miejscu plasuje się zaś SSK Rzeszów, z 19 oczkami.

W niedzielę 19. lutego Siarka rozegra wyjazdowe spotkanie z plasującym się na piątym miejscu AZS PWSTE Jarosław. W pierwszej rundzie podopieczni trenera Papki wygrali z ekipą z Jarosławia 69:56.

SIARKA TARNOBRZEG – MKS Basket LOONZ Biłgoraj 92:62 (14:14; 24:9; 26:23; 28:16)

SIARKA: Pandura 22, Pawełek 14, Dzierzkowski 13, Karliński 11, Szlesiński 10, Rycerz 9, Fortuna 6, Szymański 4, Krzemyk 3, Woźnik 0, Presman 0, Jabłoński 0

foto&video: Piotr Morawski