Tarnobrzeg: Youtuber z lasu czyli Marcin Kostrzyński oczarował słuchaczy Akademii Przyrodniczej (zdjęcia oraz video HD)

Posiada unikalne nagrania dzikich zwierząt, uzyskane dzięki ogromnej wiedzy i wytrwałości. – Mam również sporo szczęścia – powtarza Marcin Kostrzyński i nie sposób mu nie przytaknąć. Chyba nikt na świecie nie sfilmował w naturalnym otoczeniu dzikich wilczków, podczas ich pierwszego kontaktu z wodą. Pan Marcin był gościem czwartej edycji Akademii Przyrodniczej.

Jest skromnym, ciepłym i otwartym człowiekiem. Pan Marcin urzeka swoją osobowością już po pierwszych słowach, opowiadając swoje doświadczenia w filmowaniu dzikich zwierząt. Dzięki talentowi gawędziarstwa z łatwością trafia do słuchaczy, których w miniony weekend nie brakowało. Salka w Centrum Natura 2000 była zapełniona do ostatniego miejsca zarówno podczas spotkania z dorosłym widzem, jak i na wykładzie dla dzieci, głównego adresata filmów pana Marcina. Swoją pasję z filmowaniem dzikich zwierząt, przyrodnik rozpoczął bowiem od programów dla dzieci w TVP.

– Były to felietony, reportaże i teleturnieje dla najmłodszych widzów. Później przyszedł czas na programy dla starszej widowni. I wreszcie prawdziwe filmy dokumentalne o przyrodzie. Z perspektywy dostrzegam, że dzieci to najbardziej wymagająca widownia, jednocześnie niezwykle chłonna i wrażliwa. Postanowiłem jeszcze raz wrócić do realizowania programów telewizyjnych dla najmłodszych widzów. Zrozumiałem , że za chwile to oni będą decydowali o przyszłości naszego świata „Zielonego Świata” – tłumaczył Marcin Kostrzyński.

Przez około dwie godziny pan Marcin opowiadał o tym, w jaki sposób powstawały konkretne ujęcia, zdradzał tajniki dotyczące sprzętu jakim się posługuje czy skonstruowanych przez siebie czatowni, dzięki którym powstają unikalne zdjęcia i filmy. Opowiadał również o tym, w jaki sposób udaje mu się zlokalizować dane zwierzęta w terenie, jak poprzez poznawanie ich zwyczajów, uzyskuje wymarzone ujęcia.

I może tylko dziwić to, że żadna ze stacji telewizyjnych do tej pory nie zainteresowała się tym co robi pan Marcin. Przepiękne „Przyrodyjki” skierowane do dzieci, oraz pozostałe filmy pana Marcina można obejrzeć na razie tylko w internecie, na kanale „Marcin z lasu” – gorąco polecamy 🙂

*******************************************************************************************************************************************************************

Akademia Przyrodnicza to wspólna inicjatywa Centrum Natura 2000 i gospodarstwa agroturystycznego “Dobre Miejsce” w Alfredówce. Pierwsze wykłady poświęcone były tematyce ziół i ochronie przyrody, na drugich prezentowano procesy renaturalizacji terenów pokopalnianych, trzecie zaś poświęcone były pszczołom, miodom i roślinom miododajnym. Regularne uczestnictwo w wykładach premiowane będzie bezpłatną wycieczką, dzieci pojadą do ZOO w Zamościu, dorośli zaś do Bieszczadzkiego lub Białowieskiego Parku Narodowego.

Foto&video: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x