Gdzie najlepiej kupować styropian?

Zapewne podobnie jak większość ludzi myślisz, że styropian to styropian i nie jest ważne to, gdzie go zakupisz. Niestety wiele osób zwraca uwagę wyłącznie na grubość tego materiału i pomija współczynnik przewodzenia ciepła lambda, jak również samą jakość wykonania. To bardzo ważne, jeśli zależy Ci na dobrym izolatorze elewacji, czy poddasza.

Wybieraj doświadczone firmy

Na rynku znajdziemy niemało producentów styropianu, jednakże tylko kilku jest tak naprawdę godnych uwagi. Jednym z nich będzie tutaj niewątpliwie http://www.knauf-industries.pl/, czyli przedsiębiorstwo, które zajmuje się tym od kilku lat i pomaga swoim klientom w zakresie wyrobów ze styropianu. Najczęściej oferty tego typu firm są niezwykle rozbudowane i tak samo jest w tym przypadku, gdyż każdy, kto potrzebuje wyrobów styropianowych na pewno znajdzie coś dla siebie.

Dlaczego to jest takie ważne? Masz pewność, że styropian został wyprodukowany zgodnie z obowiązującymi normami i na pewno nie zawiedzie Cię podczas używania. Wysokiej jakości styropian doskonale sprawdzi się jako izolator i zapewni Ci zdecydowanie mniejsze straty ciepła w domu. To oczywiście przyczyni się do tego, że zaczniesz płacić mniejsze rachunki za ogrzewanie i więcej pieniędzy zostanie w Twoim portfelu.

Nie bój się wyższej ceny

Wciąż wiele osób kieruje się głównie czynnikiem ekonomicznym przy zakupie tego typu produktów. Jak najbardziej cena również jest ważna, ale w tym przypadku najważniejsze są właściwości styropianu, które powinniśmy stawiać na pierwszym miejscu. Z tego powodu najpierw sprawdź współczynnik przenikania ciepła, jak również ogólne parametry wyrobu, a dopiero potem zastanawiaj się nad ceną. To ważne tym bardziej, że ta wyższa cena zwróci Ci się w najbliższym czasie, kiedy to przyjdzie Ci płacić niższe rachunki i cieszyć się ciepłem w Twoim domu.

Warto także wspomnieć, że styropian nie jest wykorzystywany wyłącznie do ocieplania budynków posadzek czy poddaszy. Bardzo często stosuje się go również w fotelikach samochodowych, czy też do produkcji opakowań na delikatny sprzęt. Tak więc, nawet jeśli nie zamierzasz ocieplać domu, to firma zajmująca się produkcją będzie mogła zaoferować Ci również szereg produktów, które być może będą mogły przydać Ci się do prowadzenia swojej działalności.

materiał partnera
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Edwin
6 miesięcy temu

Jeśli chodzi o najlpesze ceny styropianu to wg mnie superstyropian.pl – konia z rzędem temu kto znajdzie taniej i lepiej.

bigos
6 miesięcy temu
Reply to  Edwin

Ntb pod wiadkuktem taniej ma

Kamil
6 miesięcy temu

Jeśli decydujemy się na ocieplenie styropianem to najlepiej wybrać system ETCIS. ponieważ kompletne systemy ETICS są podstawą trwałego, bezpiecznego i funkcjonalnego ocieplenia.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x