Sandomierz: Starsze, schorowane małżeństwo potrzebuje pomocy. W pożarze stracili wszystko

Burmistrz Sandomierza zwraca się z uprzejmą ogromną prośbą do wszystkich ludzi dobrego serca o udzielenie wszechstronnej pomocy dla Włodzimierza i Krystyny Lipińskich, starszego małżeństwa z Sandomierza, którzy 20 marca tego roku, nad ranem, w wyniku wybuchu gazu stracili dach nad głową, a także dorobek całego życia.

W dniu 20 marca br. w godzinach porannych w budynku mieszkalnym przy ulicy Zamiejskiej 31, zajmowanym przez rodzinę Lipińskich, doszło do wybuchu gazu. Przyczyną była nieszczelność powstała przy podłączaniu butli gazowej zainstalowanej przy kuchence. Siła eksplozji była ogromna. Budynek został dotkliwie zniszczony. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego nakazał jego rozbiórkę. Na szczęście rodzina Państwa Lipińskich, poza niegroźnym obrażeniami, wyszła z tego wypadku bez większego uszczerbku na zdrowiu.

Małżeństwo Lipińskich to ludzie w podeszłym wieku. Pan Włodzimierz ma 81 lat, a jego żona Krystyna 74. Państwo Lipińscy to ludzie bardzo schorowani. Znajdują się pod stałą opieką lekarską. Po wybuch gazu stracili dorobek całego życia. Zniszczeniu uległo niemal całe wyposażenie domu, a także odzież oraz rzeczy osobiste.

Burmistrz Sandomierza zaproponował poszkodowanym mieszkanie komunalne. Jednak Państwo Lipińscy zdecydowali się zamieszkać czasowo u swojego syna Roberta, mieszkającego w Tarnobrzegu.

Pragną jednak jak najszybciej wrócić do dotychczasowego miejsca zamieszkania. Są bardzo zdeterminowani. Koszty odbudowy domu będą jednak znaczne. Na pewno nie są w stanie ich pokryć z własnych środków.

W związku z nieszczęściem jakie spotkało rodzinę Lipińskich, Burmistrz Sandomierza Marek Bronkowski apeluje do wszystkich ludzi dobrej woli o okazanie pomocy i materialnego wsparcia dla poszkodowanych.

Samorząd miasta Sandomierza zwrócił się już o pomoc do Wojewody Świętokrzyskiego Pani Agaty Wojtyszek, a także do Państwa Radnych rady Miasta Sandomierza, podczas sesji w dniu 30 marca br.

Potrzebne są materiały budowlane i wykończeniowe, niezbędne do odbudowy domu, a także wyposażenie kuchni, łazienki, meble oraz odzież i obuwie dla poszkodowanych mieszkańców Sandomierza.

Jeśli są osoby lub przedsiębiorcy, którzy chcą udzielić pomocy rodzinie Lipińskich, prosimy o kontakt z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Sandomierzu (tel.: 15 832 29 04) lub Urzędem Miejskim w Sandomierzu (tel:. 15 644 01 71)

Poszkodowani: Włodzimierz i Krystyna Lipińscy

Dane kontaktowe do najbliższej rodziny poszkodowanych

Robert Lipiński (syn) – tel.: 784 082 216

Mariola Lipińska (synowa) – tel.: 692 125 846

Maciej Lipiński (wnuk) – tel.: 514 082 351

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x