Porażka na pożegnanie. Siarka Tarnobrzeg – Asseco Gdynia 96:100 (fotoreportaż oraz video HD)

Porażką z gdyńskim Asseco 96:100 koszykarze Siarki pożegnali się z tarnobrzeską publicznością. Podopieczni trenera Pyszniaka do rozegrania mają jeszcze jeden mecz, na wyjeździe ze Startem Lublin.

Początek spotkania był dość wyrównany, chociaż to Siarka wydawała się być stroną przeważającą. Asseco potrafiło jednak zdobywać przewagę m.in. dzięki rzutom Filipa Puta. Ostatecznie jednak trafienia Alexa Welsha sprawiły, że to gospodarze wygrywali po 10 minutach gry 27:20.

W drugiej kwarcie uaktywnił się w ataku Krzysztof Szubarga, a po akcji Piotra Szczotki gdynianie zbliżyli się nawet na dwa punkty. Ostatecznie jednak dzięki dobrej współpracy Tomasza Wojdyły i Jana Grzelińskiego to zespół trenera Zbigniewa Pyszniaka wygrywał po pierwszej połowie 48:39.

W trzeciej kwarcie Asseco spisywało się już znacznie lepiej, odrobiło straty, a po trafieniu Wojciecha Czelonki wyszło nawet na minimalne prowadzenie. Siarka nie dawała jednak za wygraną. Ostatecznie m.in. dzięki rzutowi z dystansu Krzysztofa Szubargi po 30 minutach mieliśmy remis 72:72. Czwarta kwarta była wyrównana do samego końca, ale w kluczowych momentach odpowiedzialność na swoje barki brał Szubarga. To właśnie głównie dzięki jego trafieniom i rzutom wolnym Przemysława Żołnierewicza gdynianie zwyciężyli 100:96.

Krzysztof Szubarga zanotował w tym meczu aż 33 punkty i pięć asyst. 22 punkty i cztery asysty dołożył Przemysław Żołnierewicz. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Tomasz Wojdyła z 24 punktami i siedmioma zbiórkami.

SIARKA TARNOBRZEG – ASSECO GDYNIA 96:100 (27:20, 21:19, 24:33, 24:28)

SIARKA: Wojdyła 24 (2×3), Grzeliński 20, Jakóbczyk 17, Welsh 15 (3×3), Patoka 13 (2×3), Małecki 5 (1×3), Sewioł 2

ASSECO: Szubarga 33 (5×3), Żołnierewicz 22, Szczotka 16, Witliński 12, Put 5 (1×3), Ponitka 4 (1×3), Czerlonko 3, Kołodziej 3 (1×3), Jankowski 2, Konopatzki 0, Szymański 0,