Tarnobrzeg: Przerwana sesja Rady Miasta. Radny D. Bożek prawidłowo wybrany przewodniczącym? (video)

Dziewiętnastu radnych głosowało za przerwaniem obrad dzisiejszej sesji Rady Miasta Tarnobrzega. Powód to wątpliwości dotyczące głosowania nad wyborem przewodniczącego.

Przypomnijmy, w tajnym głosowaniu nad wyborem przewodniczącego Rady Miasta, 10 radnych opowiedziało się za kandydaturą radnego Dariusza Bożka, 8 radnych oddało swój głos na Łukasza Nowaka, natomiast dwa głosy były nieważne. W przypadku tego typu głosowania, do wyboru nowego przewodniczącego potrzebna była bezwzględna większość głosów. W głosowaniu udział wzięło 20 radnych, wiceprzewodniczący Jan Dziubiński uznał, że żaden z dwójki kandydatów nie uzyskał bezwzględnej większości czyli 11 głosów.

Tymczasem w opinii pani radcy prawnego Bogusławy Boyen, która w swojej wypowiedzi powoływała się na zapisy statutu, w przeliczaniu głosów nie powinny być brane pod uwagę głosy nieważne. W tej sytuacji wojewoda może zakwestionować nie tylko uchwałę dotyczącą wyboru przewodniczącego, ale również pozostałe uchwały uznając, że przewodniczący RM został wybrany i to on powinien kontynuować obrady.

BURZLIWIE I CHAOTYCZNIE

W tej sytuacji wiceprzewodniczący Jan Dziubiński zarządził głosowanie nad przerwaniem obrad sesji, do czasu aż w sprawie wyboru przewodniczącego wypowie się wojewoda podkarpacki. Za pierwszym razem za przerwaniem sesji opowiedziało się siedmiu radnych, dziesięciu było przeciw, trzech się wstrzymało.
Po głosowaniu Rada Miasta przeszła do następnego punktu, jednak dyskusja nad analizą i funkcjonowaniem Jeziora Tarnobrzeskiego została przerwana, i ponownie głosowano nad przełożeniem obrad. Tym razem 19 radnych było za. Dokończenie sesji zaplanowano na poniedziałek 15. maja br.

Szczegóły w materiale video. Zapraszamy

Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
mieszaniec
3 lat temu

Czy można być radnym bez umiejętności czytania ze zrozumieniem tego nad czym się głosuje?W Tarnobrzegu chyba tak…Szkoda tej błazenady oglądać i słuchać.

bebe
3 lat temu

Statutu, nie statusu.

Johnny Rocky Horror
3 lat temu

DNO! Miasto coraz bardziej w czarnej d… Prezydent zajmuje się jakimiś zakulisowymi gierkami albo… sadzi drzewka a rada nie wie nawet jak prawidłowo wybrać przewodniczącego. Chcę się powiedzieć, kończące panowie wstydu oszczędźcie…

Mieszkaniec
3 lat temu

Dziubek dał się podpuscic…albo zrobił to celowo.

Mieszkaniec
3 lat temu

Winny całego zamieszania prezydent Kiełb, umywa teraz ręce. Najpierw doprowadził do odwołania przewodniczącego, a sam nie ma żadnej koncepcji. Po prostu Kiełb prezydenta żenada, przez duże Ż

mieszkaniec
3 lat temu

To początek kolejnych kompromitacji Kiełba, z nienawiści do PiS rozpoczął wojnę i przekombinował. Proponuję Kiełbowi aktywnośc na innych polach między innymi: Ministerstw Rządu RP, zarządu województwa podkarpackiego. Aktywność we współpracy z posłami z regionu podkarpacia w celu zbudowania kształtu nowych projektów wspierających gospodarkę lokalną. To robią prawie wszyscy prawdziwi i odpowiedzialni gospodarze miast, prezydenci, burmistrzowie, wójtowie nawet ci z małych miejscowości. Im wszystkim się chce, nasz włodarz lubi tylko swój gabinet i czasem wychyli głowę na jakieś osiedle. Przykre to lecz prawdziwe.

Mieszkaniec
3 lat temu

Dwie podstawowe sprawy: co ma Kiełb do RM? Kiełb jest organem władzy wykonawczej a więc tego, co rada ustali. A PiS nie może znieść tego, że po raz kolejny na swoim poletku przegrywa. Zadajcie pytanie ile członków ma PiS teraz a ile miał jeszcze 2 lata temu w TBG – ciekawe czy Ortyl o tym wie jak spadła liczebność? Ciągle zżymacie się na prezydenta. Ile razy można pisać i powtarzać – dał PiS-owi wszystko a im ciągle mało i mało…ludzie na prawdę mieli dosyć Kalinków, Brzezowkich. Motyka jak Motyka mógł sobie być, ale to są te „standardy demokracji” – takie same jak w PO. W bardzo wielu pomysłach PiS popieram, szczególnie na kanwie kraju, ale ileż można zawłaszczać poletka takie jak TBG. Kiełb oddłuża miasto – po Norbercie i Janie. Mało wam? Ktoś musi to zrobić. I co mnie po prostu rozwala to fakt, że przewodniczącym komisji techniczno – inwestycyjnej jest ku…a były grabarz. O czym on ma pojęcie, jak piwniczki pod grobowiec wymurować? Nie ubliżam chłopu ale na miłość boską!

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x