Siarka odpadła z Pucharu Polski. Tarnobrzeska drużyna przegrała z Termalicą dopiero po dogrywce (fotoreportaż oraz video HD)

Ekstraklasowa Termalica z Niecieczy potrzebowała dodatkowych 30 minut aby wygrać w Tarnobrzegu z drugoligową Siarką w 1/16 Pucharu Polski. W regulaminowym czasie gry mecz zakończył się remisem 1:1, w dogrywce zaś hat-tricka zanotował Bartosz Śpiączka, i to „Słonie” zagrają w kolejnej fazie PP.

SIARKA TARNOBRZEG – BRUK BET TERMALICA NIECIECZA 1:1 p.d. 1:4

0:1 – Gutkovskis 4′
1:1 – Czyżycki 88′
1:2 – Śpiączka 95′ (k)
1:3 – Śpiączka 118′
1:4 – Śpiączka 120′

SIARKA: 1. Karol Dybowski – 13. Jan Grzesik, 23. Dawid Kubowicz, 22. Jakub Księżniakiewicz, 25. Piotr Witasik, 21. Michał Dawidowicz – 17. Kamil Radulj (56, 9. Krzysztof Ropski), 10. Konrad Stępień, 20. Grzegorz Płatek (56, 16. Mateusz Czyżycki), 11. Mateusz Broź – 7. Konrad Zaradny (72, 8. Mateusz Janeczko).

BRUK – BET TERMALICA NIECIECZA: 82. Ján Mucha – 8. Patryk Fryc, 4. Ákos Kecskés, 77. Artem Putiwcew, 24. Kamil Słaby – 19. Dávid Guba (59, 18. Bartosz Śpiączka), 25. Mateusz Kupczak, 28. Łukasz Piątek, 10. Samuel Štefánik (25, 5. Vlastimir Jovanović), 16. Martin Mikovič (100, 11. Patrik Mišák) – 21. Vladislavs Gutkovskis.
żółte kartki: Ropski, Księżniakiewicz – Jovanović, Putiwcew

sędziował: Piotr Urban (Warszawa)

Bruk-Bet Termalica w 1/8 finału zagra ze zwycięzcą pary GKS Bełchatów – Chojniczanka Chojnice. Mecze tej rundy zaplanowano na 20 września. Siarka zaś w ramach 3. kolejki II ligi zmierzy się w Krakowie z beniaminkiem ligi – Garbarnią. Mecz odbędzie się w sobotę 12. sierpnia br., początek godz.17.30.

video: Agnieszka Nycz, Piotr Morawski

foto: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
16 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Szacunek
5 lat temu

Siareczko dzięki za walkę

van dam
5 lat temu

Wkrótce na fb akcja Mikrofon dla Wojtka

jasiek
5 lat temu

Taki ważny mecz a gdzie ta cała świta Mastalerza jak to bywało parę lat temu. Jak to wszyscy kochali piłkę nożną i pierwszego kibica… żałosne..

promil
5 lat temu

skończyła się moda 😉 choć wczoraj można rzec tłumy i rekord frekwencji.

antyzks
5 lat temu

ale pucharowa fryzura się zwróciła 😀

Riazań PG
5 lat temu

Brawo za walkę, Siarko!

Proceder
5 lat temu

A gdzie twoja świta, Jaśku?

kibic tbg
5 lat temu

Nie widać było różnicy przeź 90 minut bo końcówka należała do nas i mogło się zakończyć niespodzianka a ten karny też taki przypadkowy jak by sędzia nie gwiznołączy mogły być karne a tu loteria ilu było przyjemnych no nie wielu ich zagościło ?

Tomek
5 lat temu

Im bliżej będzie do wyborów tym lokalna elyta zacznie wypływać tam gdzie będzie mogła zaprezentować swoje wdzięki lub mądrości. Zobaczycie wtedy na meczach wielce zatroskanych radnych o losy naszego miasta. Jeszcze za wcześnie 🙂

palik
5 lat temu

lans to lans,zawsze można się przypodobać grupce kilkuset fanów i sympatyków.każdy głos się będzie liczył.

Niestey.
5 lat temu
Reply to  palik

Podaj przykład liczniejszej „grupki” w tym „mieście”

$
5 lat temu
Reply to  Niestey.

klub gazety polskiej 😉

palik
5 lat temu
Reply to  $

działkowicze 😉 mieszkańcy Sobowa (przykład po zeszłorocznym budżecie obywatelskim),wierni kościoła (więcej niż stadionów polecam prześledzić frekwencję)
zresztą tu bardziej niż przychylność kibiców (którzy kiełba niespecjalnie muszą lubić wszak rozbudowę stadionu przerwał-słupy oświetleniowe) wystarczy przychylność proboszczów.
widać to zresztą co wybory.

palik
5 lat temu
Reply to  palik

emerytów i rencistów też będzie więcej 😉 w ogóle kilka a może i naście takich grup można wymienić.
rzecz w tym,że ja nie bagatelizuję tych kilkuset w porywach do 2 tysięcy (derbowo) osób.zdaje się,że od samego początku obecny prezydent nie jest faworytem kibiców.

kiełba wybrało ponad 11 tysięcy mieszkańców.
normalnie na mecz przychodzi około 600 osób.
czyli by wygrać wybory trzeba jakieś 20 razy więcej.

play
5 lat temu
Reply to  palik

Gdyby to było takie proste, to nie organizowano by wyborów tylko podliczano % frakcji, w której dany kolo ma większe poparcie i pyk- mamy włodarza, niestety misiu kolorowy oświecę Cię^^ wszystkie te grupy SIĘ PRZENIKAJĄ np. znam sobowców chodzących na mecze baa sam też mam ogród działkowy ;p

Tarnobrzeżanin
5 lat temu

Który to w Termalice nie był zgłoszony w Extranet? Mam nadzieje, że Prezes już działa w tej kwestii, bo protest trzeba złożyć w ciągu 48 h od zakończenia meczu! Czyli najpóźniej 10 sierpnia! Regulamin to regulamin! Z przepisów wynika, że może to nawet pod walkower podlegać:
https://www.pzpn.pl/public/system/files/site_content/635/265-organizacja_rozgrywek(2).pdf

§ 7 ust. 6 pkt 7: Zawody należy zweryfikować jako przegrane 0:3 na
niekorzyść drużyny, w której brał udział zawodnik nieuprawniony do gry albo potwierdzony lub uprawniony na podstawie przedłożonych przez klub niewiarygodnych dokumentów.

Po tym, co wyprawiał trener Rumak (sędzia w pewnym momencie zatrzymał zawody by wyrzucić go na trybuny), można też podnieść § 7 ust. 6 pkt 10: Zawody należy zweryfikować jako przegrane 0:3 na
niekorzyść drużyny, której zawodnik, członek kierownictwa lub
trener, w czasie zawodów czynnie znieważył któregokolwiek z sędziów prowadzących zawody, które z tego powodu zostały przerwane.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
16
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content