Kajakarze rywalizowali na Jeziorze Tarnobrzeskim. Puchar Marszałka ponownie w rękach gospodarzy (fotoreportaż oraz video HD)

Nie tylko uczestników żeglarskich zmagań można spotkać nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Na akwenie rywalizują również kajakarze, którzy w minioną sobotę walczyli o Puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego.

W czwartej edycji zawodów udział wzięli kajakarze z całej Polski, walczący w różnych kategoriach wiekowych, od najmłodszych do weteranów. Łącznie wystartowało ponad 100 zawodników, w tym około 20 osobowa grupa przedstawicieli Klubu Kajakowego Jezioro Tarnobrzeg.

Wzorem dwóch poprzednich lat, Puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego trafił do gospodarzy. Wyróżnienie to przyznawane jest za łączny dorobek wszystkich zawodników, wchodzących w skład drużyny. Drugie miejsce zajęła drużyna „Fala Lublin”, trzecie zaś Rzeszowski Klub Kajakowy.

Multimedalistką zawodów okazała się być Magdalena Szczęsna, która na najwyższym stopniu podium stawała trzykrotnie, na 200, 500 i 2000 m. Świetna dyspozycja Magdy nie powinna dziwić, bowiem młoda zawodniczka Klubu Kajakowego Jezioro Tarnobrzeg w pierwszych dniach września, zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski Młodzików.  Z kolei klubowe koleżanki Magdy – Jagoda Bajda i Urszula Opałka, powróciły z mistrzostw ze srebrnym medalem.

Jak zawsze nie zawiódł Bartłomiej Dobroń, piąty zawodnik tegorocznych Mistrzostw Polski Juniorów. Na własnym terenie utalentowany kajakarz wywalczył dwa złote i jeden srebrny medal.